Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Silnik huczy-jeczy na cieplym !! + plywajace wol

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE

    [mechanika] Silnik huczy-jeczy na cieplym !! + plywajace wol

    Witam.
    Walcze z autem ktore niedawno kupilem. E38 3.0. Przyszla pora na ogarniecie silnika. Cisnienie sprezania sprawdzone od 10,5-12 wiec da sie wytrzymac. Swiece wymienilem, cewki pracuja. wszystkie gary chodza ale...
    Brak bylo ladowania na goracym silniku wiec okazalo sie standartowo ze pompa byla odkrecona. Naprawilem wedle zalecen na forum.
    Zarowno wczesniej jak i teraz po rozgrzaniu silnika do normalnej temp pracy slychac wyrazne huczenie wrecz jeczenie silnika, prawdopodobnie gdzies z tylu silnika na dole. Jakby wal korbowy. Teraz kontrolka oleju sie nie zapala ani na wolnych ani na wysokich obrotach wiec raczej cisnienie jest. Nie wiem jaki jest olej w tym silniku ale napewno nie mineral bo jest bardzo zadki.
    Czy ktos mial podobne objawy ?
    Moze sprobowac olej wymienic na gestszy> co o tym sadzicie?

    Teraz kolejna zagadka.
    Odpalam auto i chodzi rowno. Schodzi z obrotow w miare nagrzewania. Od 1300 do 800
    Pozniej gdy juz jest normalnie nagrzany i stoi na wolnych zaczyna ostro plytac od ok 200 do 1200 obr.Czasem zgasnie. Wolne nie schodza na mniej jak 800 a jak juz zaczna schodzic to plywa ostro.
    Probowalem wyregulowac probnie na przepustnicy na ok 800 obr. a pozniej delikatnie zmniejszalem i plywa nadal.
    Od czego zaczac poszukiwania. Narazie sporawdzalem podcisnienia i nic nie znalazlem.
    niebawem podlacze pod kompa zeby bledy sprawdzic.
    Czytalem ze jakas membrana od vakum moze byc nieszczelna. Gdzie jet to vakum w 3.0 v8 ?
    Na co jeszcze zwrocic uwage przy takich objawach ?
    moze to jakas standaretowa przypadlosc i ktos mnie naprowadzi gdzie szukac.
    Pozdrawiam i licze na pomoc
    Seba

    -----

    Pomylilem sie na gorze postu. nie chodzilo o ladowanie lecz o cisnienie oleju

  2. #2
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Może jęczy Ci pompa wpomagania. Słychać ją właśnie na dole bo jest umieszczona koło wału :/
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    Z wolnymi chyba doszedlem do ladu. Wyczyscilem i wyregulowalem przepustnice i silnik wolnych obrotow. Zaczal schodzic z obr. i jest stabilny.

    Co do huczenia to wyraznie slychac z tylu silnika , blizej skrzyni na dole a pompa wspomagania jest chyba z przodu napedzana przez pasek micro. Ale sprawdze to.

    Dzisiaj kupilem olej 10w/40 mobila i sprobuje wymienic. Nie jestem pewny co tam bylo wczesniej ale raczej syntetyk bo gestosc jak woda i jest czarny wiec troche to dziwne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •