Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: PRZESTROGA

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Cytat Zamieszczone przez pales
    Easy - nie chodzi o Twojego kierowcę, ale ogólnie o całokształt. Prawda jest taka, że wielu kierowców busów, szczególnie tych którzy nie śmigają po europie a jeżdżą po mieście z pieczywem nie łapie gabarytów. Ci którzy latają w międzynarodówce też niejednokrotnie nie nadają się do tej roboty. Po prostu na busy kwalifikacji sie nie sprawdza. Zdajesz prawko na Yarisie a później przesiadasz sie na kontener który ma 5 metrów długości i 2,3 szerokości. Przepraszam ale to jest kilka razy więcej i nie powiecie mi, że człowiek który całe życie jeździł osobówka nie będzie popełniał kardynalnych błędów. Ja jeździłem trochę busami i doskonale wiem po sobie jak wyglądała moja jazda przed i po zdaniu na 2. Dlatego uważam, że busy w transporcie mimo iż zarejestrowane na 3,5t powinny być prowadzone przez ludzi z uprawnieniami na C lub specjalnie stworzoną kategorię.
    I to nie jest nic osobistego po prostu takie są moje przemyślenia.

    ......nie ma żadnej różnicy między miedzynarodówką a krajówką . Tu liczą się umiejętnosci i wychowanie za kierownicą. Jeżdzę iveco daily 50c18( kontener z windą) wszędzie po kraju , po zachodzie , wschodzie europy i widze jak latają blaszakami po 160km/h ............
    szkoda gadać sprintery to szczególnie przesadzają.

  2. #42
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Coboss nie myslaleś o kandydowaniu na prezydenta? Powoli dochodze do wniosku, że jesteś jakimś omnibusem - nie mylić z autobusem.
    Poza tym Twoja skromność też jest Twoim mocnym atutem.
    A co do busów. Sam jeźdzę takowym i sądze, że jak ktoś nie ogarnia osobówki to nie ogarnie busa. Jak ktos ogarnia osobówke to ogarnie też busa - takie moje zdanie. A co do wypadku busika od Easego .. zdarza się . Poza tym chyba miał AC ;)
    Zależy co ma robić tym busem. Są busy i busy. Nie które z nich służą do wożenia ciężarów i dużych ładunków, nierzadko są przeładowywane. Takimi autami powinni jeździć tylko wykwalifikowani ludzie dla bezpieczeństwa swojego i innych. Takie kursy nie kosztują majątku i każdy zawodowy kierowca co jeździ większymi autami robi je na własną rękę. Rzadko sponsorują to firmy.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Cytat Zamieszczone przez m.r.77.bmw
    Cytat Zamieszczone przez pales
    Easy - nie chodzi o Twojego kierowcę, ale ogólnie o całokształt. Prawda jest taka, że wielu kierowców busów, szczególnie tych którzy nie śmigają po europie a jeżdżą po mieście z pieczywem nie łapie gabarytów. Ci którzy latają w międzynarodówce też niejednokrotnie nie nadają się do tej roboty. Po prostu na busy kwalifikacji sie nie sprawdza. Zdajesz prawko na Yarisie a później przesiadasz sie na kontener który ma 5 metrów długości i 2,3 szerokości. Przepraszam ale to jest kilka razy więcej i nie powiecie mi, że człowiek który całe życie jeździł osobówka nie będzie popełniał kardynalnych błędów. Ja jeździłem trochę busami i doskonale wiem po sobie jak wyglądała moja jazda przed i po zdaniu na 2. Dlatego uważam, że busy w transporcie mimo iż zarejestrowane na 3,5t powinny być prowadzone przez ludzi z uprawnieniami na C lub specjalnie stworzoną kategorię.
    I to nie jest nic osobistego po prostu takie są moje przemyślenia.

    ......nie ma żadnej różnicy między miedzynarodówką a krajówką . Tu liczą się umiejętnosci i wychowanie za kierownicą. Jeżdzę iveco daily 50c18( kontener z windą) wszędzie po kraju , po zachodzie , wschodzie europy i widze jak latają blaszakami po 160km/h ............
    szkoda gadać sprintery to szczególnie przesadzają.

    Wlasnie tak jak napisales
    nie ma żadnej różnicy między miedzynarodówką a krajówką . Tu liczą się umiejętnosci i wychowanie za kierownicą
    A tak poza tym to ciezarowki ograniczane sa do szybkosci to jest ok
    ale dla czego np: takie Sprintetr czy inne moga wyciagac po 150km/h i wiecej
    to jest dopiero glupota !!!!!!

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    U nas w firmie wodzu ma innego bata na nas :D Po prostu jest norma spalania na każde auto i w ten sposób każdy jeżdzi tak żeby sie zmieścić w normie a powiem szczerze że można nawet na tym dorobić . Druga strona medalu jest taka że auta są rzadziej w serwisie a kierowcy rzadziej w szpitalu :D Na dokładkę powiem że to jest umowa miedzy nami kierowcami a naszym "WODZEM"i nawet nie ma problemu o podwyżki bo i tak możemy sobie dorobić a on ma wieksze zwroty vatu z paliwa . Sumując to wszystko jeżdzi się lepiej bezpieczniej i przyjemnie a auta całe. :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •