Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: potrzebna homologacja instalacji gazowej

  1. #1
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek

    potrzebna homologacja instalacji gazowej

    Panowie mam problem! 7 mam z instalacją lpg zakładaną w Niemczech. Co muszę zrobić aby taką instalacje wbili mi do polskiego dowodu rejestracyjnego? Zaznaczam że butle mam już wymieniona w Polsce i posiadam na nią świadectwo i gwarancje. Jeśli chodzi o sama instalacje to mam jakiś papier ale jest na nim jakiś bełkot po włosku wiec nie rozumiem. Ale żeby było jasne to jest na tym papierze wypisane (dosłownie:P) Model., omologazione, homologation. Nie wiem co z tym zrobić?? 8/
    Ps. nie mam faktury na montaż instalcjii

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Ja sprowadzałem 7er z gazem zakładanym w Niemczech, więc może będę mógł pomóc.
    Ale podaj więcej szczegółów. Czy auto było kupione za granicą z gazem i w zagranicznym dowodzie miało odpowiednią adnotację? Czemu wymieniałeś butlę? Jest już zarejestrowane??
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    a więc tak, samochód kupilem juz z polskimi papierami, porzedni wlasciciel sprowadzil go z niemiec, w niemczech samochod mial zakladana instalacje gazową (chyba ze mnie w wała zrobił:) o ile wiem lub nie wiem bo to pierwszy samochod z gazem jaki mam wiec wogole jestem zielony w tych sprawach, nie mozna wbic do dowodu niemieckiej homologacji butli wiec zostala wymieniona na polska ale co zreszta instalacji to nie wiem. Ogolnie mi o to zebym mial to wbite w dowod, nie chce klopotow. Druga sprawa to dzwonilem juz do znajomego od instalcji i powiezial ze musialby wymienic tam kilka elementow (nie wim jakich) i wtedy moze wystawic homologacje ale to sa znowu koszta ok.1tys a nie chce zeby ktos tam znowu grzebał w tej instalacji bo sprawuje sie bardzo dobrze.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Jeżeli po raz pierwszy rejestrowany jest pojazd sprowadzony z zagranicy wyposażony w instalację gazową należy przedłożyć świadectwo legalizacji zbiornika gazowego wystawione przez Transportowy Dozór Techniczny.Przy rejestracji pojazdu zarejestrowanego wcześniej na terytorium RP wymagany jest dokument potwierdzający legalizację zbiornika gazowego.Piszesz że zmieniłeś zbiornik więc taki dokument posiadasz.Każdorazowo przy przeprowadzaniu badania technicznego pojazdu wyposażonego w instalację gazową konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o prawidłowym działaniu zaworu bezpieczeństwa butli gazowej. Zaświadczenie takie wydaje większość stacji tankowania gazu.Ale nie wszędzie w to wnikają.To wszystko :)
    Ps.Jak już wszystko załatwisz to pozdrów znajomego od instalacji który skroić cię zapragnął 8/

    Jak możesz to wrzuć zdjęcia tego "włoskiego bełkotu"
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    ja swoje e38 kupiłem z instalacją gazową, ale nie wbitą w dowód. jak chciałem gaz zarejestrować to się okazało, że potrzebuję homologację na zbiornik i homologację na instalację. niestety nie posiadałem homolagacji na instalację. pani w urzędzie powiedziała mi, że bez wszystkich dokumentów nie zarejestruje mi instalacji. dodam, że samochód kupiłem w komisie i nie miałem kontaktu z poprzednim właścicielem.
    z zakładu w którym montowana była instalacja udało mi się zdobyć odpis ze świadectwa homologacji, ale okazało się, że to także nie wystarcza, gdyż muszę posiadać oryginał.
    sytuacja stała się patowa. na moje pytanie co mam dalej robić "miła" pani poinformowała mnie, że muszę istalację zdemontować i przy ponownym montażu dostanę oryginał świadectwa homologacji.
    po wielu prośbach w komisie udało mi się zdobyć kontakt do poprzedniego właściciela, który napisał mi oświadczenie, że oryginał homologacji zaginął mu i posługuje się odpisem.
    i tak z dwoma homologacjami i oświadczeniem udało mi się zdobyć pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym o posiadaniu instalacji gazowej.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    No to niezła jazda.Mój ojciec rejestrował jakieś pół roku temu auto z holandii bez żadnych papierów na gaz i musiał tylko dozory butli zrobić i nic więcej.Bez problemu zarejestrował i ma gaz wbity.Widać co kraj to obyczaj. :/
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez blubas
    a więc tak, samochód kupilem juz z polskimi papierami, porzedni wlasciciel sprowadzil go z niemiec, w niemczech samochod mial zakladana instalacje gazową (chyba ze mnie w wała zrobił:) o ile wiem lub nie wiem bo to pierwszy samochod z gazem jaki mam wiec wogole jestem zielony w tych sprawach, nie mozna wbic do dowodu niemieckiej homologacji butli wiec zostala wymieniona na polska ale co zreszta instalacji to nie wiem.
    Ogólnie to można, musi tylko warsztat "gazowy" współpracujący z Urzędem Dozoru Technicznego wydać świadectwo że butla jest w porządku. Czasem faktycznie zakłada się nową butlę i wtedy taki papier dostaje się automatycznie.
    Jak już to masz, to pomykasz z tym na przegląd "0" gdzie w dokumentach przeglądu robią odpowiednią adnotację.
    Ważne - trzeba zrobić jeszcze tłumaczenie przysięgłe tej części niemieckiego Briefu gdzie jest adnotacja o instalce.
    Jak masz te dwa papiery, to w Wydziale Komunikacji rejestrujesz auto z gazem w dowodzie.

    Ty kupiłeś już zarejestrowanego w PL - i wygląda na to, że poprzedni właściciel pokpił sprawę przy pierwszej rejestracji (nie chciało mu się?). Zgaduję, że procedura podobna: homologacja butli -> przegląd na okręgowej stacji + tłumaczenie z Briefu -> i wbijasz gaz w dowód w Urzędzie Komunikacji.
    Przypuszczam tylko, że nie masz już Briefu i tu już musiałbyś się dowiedzieć co można zrobić w takiej sytuacji...

    Cytat Zamieszczone przez blubas
    Dzwonilem juz do znajomego od instalcji i powiezial ze musialby wymienic tam kilka elementow (nie wim jakich) i wtedy moze wystawic homologacje ale to sa znowu koszta ok.1tys a nie chce zeby ktos tam znowu grzebał w tej instalacji bo sprawuje sie bardzo dobrze.
    To akurat wygląda mi na jakiś bełkot i ściemę
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    ni wlaśnie papierów z Briefu to ja już nie mam 8/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Co do aut z polskimi butlami to odpis homologacji można dostać od producenta - www.stako.pl - koszt 40 zł i to wystarczy do przeglądu a urząd komunikacji żeby robił problemy za brak papierów na instalke to pierwsze slyszę- piszę o aucie zarejestrowanym w PL...

  10. #10
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    Odświeżam temat:) Nie mam papierów na instalacje (reduktor, zawór gazowy, zawór tankowania itd) czyli konkretne chodzi o wyciąg ze świadectwa homologacji. Butle mam już z homologacja. Potrzebuje wbić gaz do dowodu. Czy mam ktoś z kolegów na forum znajomego gazownika lub wie po prostu który zakład montujący instalacje LPG wystawił by mi taki papier wraz z faktura?? oczywiście liczę się z kosztami:) instalacja firmy LandiRenzo sekwencja.




    Okkkkkkkk Panowie znalazłem firme ktora mi wyrobi homologacje i koszt jest niewielki myślalem ze zamkne sie w kwocie ok. 5razy wiekszej:) jakby ktoś mial podobny problem to podam namiary:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •