ja swoje e38 kupiłem z instalacją gazową, ale nie wbitą w dowód. jak chciałem gaz zarejestrować to się okazało, że potrzebuję homologację na zbiornik i homologację na instalację. niestety nie posiadałem homolagacji na instalację. pani w urzędzie powiedziała mi, że bez wszystkich dokumentów nie zarejestruje mi instalacji. dodam, że samochód kupiłem w komisie i nie miałem kontaktu z poprzednim właścicielem.
z zakładu w którym montowana była instalacja udało mi się zdobyć odpis ze świadectwa homologacji, ale okazało się, że to także nie wystarcza, gdyż muszę posiadać oryginał.
sytuacja stała się patowa. na moje pytanie co mam dalej robić "miła" pani poinformowała mnie, że muszę istalację zdemontować i przy ponownym montażu dostanę oryginał świadectwa homologacji.
po wielu prośbach w komisie udało mi się zdobyć kontakt do poprzedniego właściciela, który napisał mi oświadczenie, że oryginał homologacji zaginął mu i posługuje się odpisem.
i tak z dwoma homologacjami i oświadczeniem udało mi się zdobyć pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym o posiadaniu instalacji gazowej.