Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem ze skrzynią Automatyczną 730i V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław

    Problem ze skrzynią Automatyczną 730i V8

    objaw jest taki

    wrzucam D - auto jedzie, zatrzymuję się i wrzucam R - myśli, myśli, myśli ... JEB!! - szarpnięcie budą i jest wsteczny ... następnie hamuję, wrzucam D, jadę kawaleczek, hamuję - wrzucam R - nie ma już tego JEB!

    czasami wrzucam R - auto myyyyśli, myyyyyśli - i nie wchodzi wsteczny - lekko tylko musnę gaz - JEB!! -wrzuca się wsteczny...

    O co kaman ? skrzynia się kończy ? wymiana oleju mnie czeka ? - nie mam wycieków ze skrzyni nigdzie oprócz wycieku oleju z silnika z simmeringu wału korbowego tył (czeka mnie zrzucenie skrzyni ...

    pozdro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    moim skromnym zdaniem to skonczyły sie te "poduszki" co trzymaja skrzynię albo ten łącznik elastyczny wału tak na chłopski rozum. Ale uciąć nic sobie nie dam :?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Problem ze sterowaniem/modulacją. Na początek wyjęcie płyty sterowania i czyszczenie samego sterowania, ewentualnie podmiana elektrozaworu.
    Jeśli to nie pomoże, to niestey może być uszczelnienie tłoka, czyli kłania się rozbieranie skrzyni.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    1. ok, mówisz że nie masz wycieku, a sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni?
    2. Być może musisz przeczyścić governor - tak się chyba nazywa ten mały element z tyłu u góry skrzyni z odpowietrznikiem na torxa-oczkowego, rozmiar (chyba) 10 [opis odnosi się 4HP, ale w 5HP pewnie też takowy jest] - odpowiada on w dużej mierze za prawidłowy przepływ oleju do kanalików
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •