Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Wyrwało świece !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Wyrwało świece !!!

    Po raz kolejny i chyba ostatni piszę o swoim problemie. Dlatego ostatni bo mam już tego serdecznie dość i chyba moje E38 pójdzie do żyda. Rozumiem koszta typu wymiana oleju, opon, wahaczy itp. V8 miał być podobno takim super niezawodnym i żywotnym silnikiem....a dzisiaj wywaliło mi świece z głowicy ! Rozwaliła się w drobny mak. Zerwał się gwint w głowicy. Gwint świecy wytrzymał a w głowicy się zerwał ! Rozumiecie to? To ma byc ta niemiecka precyzja? Jestem zły jak ch*j ! Pojechałem do mechanika i zapytałem o cenę. Oczywiście już byłem przygotowany na super niespodziankę. Usłyszałem od niego kwotę 1200 zł. Niektórzy ludzie nie zarabiają tyle na miesiąc a tu sama naprawa jeb**ego samochodu tyle kosztuje. A gdzie opłaty, życie, przyjemności, rodzina? Krótko mówiąc mam dość. Musze kupić cewkę, świecę,uszczelkę pod głowicę, robocizna mechanika, gwintowanie głowicy. Miał ktoś tutaj podobny problem? Da się to zrobić taniej? Napiszcie coś....cokolwiek :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    osobiście poszukałbym nowego silnika, w dobrym stanie z którym nie byłoby żadnych problemów, nie wiem czy opłaca się naprawiać stary niech specjaliści się wypowiedzą :x

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym sie zastanowił jakim cudem stało się coś takiego - pierwsze słysze !?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To jakis kosmos ,mi też tak sie kiedys stało ,ale w ROMECIE 30 lat temu ,ale ten ROMET nie miał M60 czy M62. A tak na powaznie to właśnie ciekawe jaka jest przyczyna takiego czegoś ,myśle ,że niedokręcona świeca była ,pewnie wiesz kto jest ostatni dokręcał :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ja bym sie zastanowił jakim cudem stało się coś takiego - pierwsze słysze !?
    Niedokręcona świeca ot cała tajemnica.A potrafią się luzować o czym nie wiedziałem dopóki przy jakiejś tam wymianie oleju pan mechanik zapytał czy przypadkiem stara głowica mi się nie znudziła bo luźną świece mam.Od tamtej pory dokręcam co 2-3miechy i zawsze jest co dokręcić.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    raczej wydaje mi się, że powodem uszkodzenia tego typu jest za mocne dokręcenie świecy i zerwanie gwintu. Mogło się to stać podczas innej wymiany świec, po prostu osłabiło to gwint. Przykra sprawa kolego, pech po prostu i tyle...

    Pozbieraj się chłopie, bo lekko czuć panike w twoim poście... ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Mechanik powiedział że powodem było prawdopodobnie zbyt mocne dokręcenie świec i dlatego zerwał się gwint. Ma to sens bo tak na zdrowy chłopski rozum to zbyt lekkie dokręcenie świec spowodowało by wywalenie świecy przez całkowite odkręcenie ale nigdy zerwanie gwintu w głowicy! Ja też NIGDY o czymś takim nie słyszałem. Po prostu szczęka mi opadła jak mi mechanik pokazał dziurę w głowicy a świeca sobie leżała połamana z boku :(
    Nie wiem jak on były dokręcone bo szczerze mówiąc nigdy do nich nie zaglądałem (Mam E38 od roku). Pewnie gdybym wiedział że coś takiego może się przytrafić to bym tam już dawno zajrzał i sprawdził silę dokręcenia świec. Silnik nie chodził mi na jeden gar,pomyślałem sobie że coś z cewką, świecą lub coś podobnego a tu taki zonk :(

    Flashpointman może nie czuć paniki a bardziej złość i desperacje....No ale chyba każdy by był zły....

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego żadne 1200zl

    ściema jak zawsze

    jest coś takiego jak helicoil gwint.... zamontowanie 100zl i śmigasz dalej co do dlaczego tak sie stało to gwint przeciągnięty lub na ciepłym były dokręcane...

    mialem takowy wstawiany w poprzednim aucie i żadnego problemu...

    http://www.youtube.com/watch?v=RFYa6sjhh_E filmik

    acha i nie ma po3eby rozbierania silnika


    opis techniki

    http://www.4metal.pl/artykuly/helico...onych-gwintow/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    na pocieszenie to wydałem na różne naprawy 7er znacznie więcej i też płakałem :D

    nie martw się, właśnie też myślałem o tym co podał johny ale nie mogłem tego znaleźć.
    nie pisz, ze silnik jest zły a niemiecka tehnologia do xxx bo powodem tego uszkodzenia jak zwykle był człowiek(podkreślam człowiek a nie mechanik), który na 100% dokonałtego uszkodzenia :P

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    wystarczyło że raz ktoś przeciągnął gwint w głowicy i się z czasem zerwał - to nic nienormalnego ...


    Teraz trzeba znaleźć dobry warsztat i niech wkręcą z helicoila gwint - tylko trzeba to zrobić odpowiednio ( teoretycznie głowica powinna być zdjęta , ale opiłki można wyciągnąć odkurzaczem i cienkim wężykiem ) .


    Niestety na gwinty w głowicy trzeba uważać - nie tylko w M60 - trzeba świece odpowiednio dokręcać i warto co jakiś czas sprawdzić czy coś się nie poluzowało - szczególnie gdy zaraz po odpaleniu słychać pytanie przez chwilę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •