Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Wyrwało świece !!!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Tutaj są momenty dokręcania świec ze strony NGK - dla głowic żeliwnych i aluminiowych.
    Obadaj starą świece, która wyskoczyła z głowicy i porównaj jej metalową uszczelke z innymi, "zdrowymi" i prawidłowo dokręconymi świecami. Jeśli jest zbyt chuda, zmiażdżona- to masz odpowiedź na pytanie "dlaczego".

    Od siebie dodam, że zmieniam świece na zimnym silniku, dokręcam "na czuja". 25Nm to naprawde nie jest dużo- dlatego nie powinno sie przesadzać- na pewno nie wkłada sie w to tyle siły co w przykręcanie kół. Dla wyobrażenia: 25Nm to ok 2,5kg na końcu poziomego ramienia o długości 1m. Koła dokręca sie momentem ok 110-120Nm. Tak więc- z wyczuciem. Jasne, że najpierw urwie sie aluminiowy gwint głowicy, a nie stalowy świecy.

    Pozdro

  2. #22
    Dokładnie tak, jak ac_kotlet pisze.

    świece w M60/M62 - 30 Nm

    koła w E38 - 140 Nm ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7

    koła w E38 - 140 Nm ;)
    A nie 110 ? :)

  4. #24
    koła w/g TIS w E38 120 Nm +/- 10 Nm, E65/66 140 Nm +/- 10 Nm

    Tak dla ścisłości ;D ale nie odbiegajmy od tematu świec
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych. Bo jak narazie robi pan z nas idiotów!
    Panowie moderatorzy prosimy przyjrzeć się panu JACEKK. Obrażać nas tu nikt nie powinien i gadać bajeczek z stylu V8 30 litrów gazu.

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych...
    Fanka_bmw - JACEKK. już chwilę temu spełnił swój obowiązek w tym temacie. Funkcja szukaj jest pomocna. Spokojnie. Moderatorzy czuwają - uwagi zawsze można wysyłać na PW ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych. Bo jak narazie robi pan z nas idiotów!
    Panowie moderatorzy prosimy przyjrzeć się panu JACEKK. Obrażać nas tu nikt nie powinien i gadać bajeczek z stylu V8 30 litrów gazu.
    dobrze wiem ile pali mi auto jak mu depne-pali 28-30 po miescie
    a skoro wiesz lepiej to super
    jak chcecie to mozecie mnie zbanowac za to ile mi pali auto gazu i ze nie dam sobie wcisnac ze jest inaczej
    a z tego co wiem takie duze silniki sa po to zeby im cisnac....a jak nie chcecie cisnac to kupcie e46 2,0d

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych...
    Fanka_bmw - JACEKK. już chwilę temu spełnił swój obowiązek w tym temacie. Funkcja szukaj jest pomocna. Spokojnie. Moderatorzy czuwają - uwagi zawsze można wysyłać na PW ;)
    Może źle patrzę albo nie wiem co ale ja tam nie widzę zdjęć. A o to właśnie mi i kolegom chodziło. Opis kolegi E38 96 r równie dobrze ja mogę napisać F01 itd. Mało było takich fanatyków z księżyca którzy mają "bmw" ale faktycznie mają je w swojej wyobraźni i nic poza tym.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych. Bo jak narazie robi pan z nas idiotów!
    Panowie moderatorzy prosimy przyjrzeć się panu JACEKK. Obrażać nas tu nikt nie powinien i gadać bajeczek z stylu V8 30 litrów gazu.
    dobrze wiem ile pali mi auto jak mu depne-pali 28-30 po miescie
    a skoro wiesz lepiej to super
    jak chcecie to mozecie mnie zbanowac za to ile mi pali auto gazu i ze nie dam sobie wcisnac ze jest inaczej
    a z tego co wiem takie duze silniki sa po to zeby im cisnac....a jak nie chcecie cisnac to kupcie e46 2,0d
    Nie chodzi o to by kogoś zbanowac tylko jedno jest pewne forum jest po to by się wymieniać doświadczeniami z użytkowaniu bmw czy kogoś stać czy nie na jazdę na paliwie czy na gazie to indywidualna sprawa każdego z nas i nie należy tego krytykować. A jeśli chcesz się pochwalic tym że twoje "bmw" pali 30 litrów gazu to założ osobny temat w odpowiednim dziale a nie wyskakujesz ze spalaniem i krytyka kogoś w temacie który dotyczy wyrwanej świecy. Przecież autor nie pyta się ile pali bmw tylko o powód swojego nieszczęścia. Proponuje następnym razem przeczytać czego dotyczy post a później udzielać rad.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolego JACEKK. zapraszamy ponownie do działu przedstaw się i uzupełnienie danych...
    Fanka_bmw - JACEKK. już chwilę temu spełnił swój obowiązek w tym temacie. Funkcja szukaj jest pomocna. Spokojnie. Moderatorzy czuwają - uwagi zawsze można wysyłać na PW ;)
    Może źle patrzę albo nie wiem co ale ja tam nie widzę zdjęć. A o to właśnie mi i kolegom chodziło. Opis kolegi E38 96 r równie dobrze ja mogę napisać F01 itd. Mało było takich fanatyków z księżyca którzy mają "bmw" ale faktycznie mają je w swojej wyobraźni i nic poza tym.

    A POZA TYM CZYTAJAC MOJE POSTY PRZECZYTALIBYSCIE CO BYLO POWODEM WYSTRZELENIA SWIECY W A6..
    a zdjecia sa dowodem na niby co????
    dbaj o swoja wyobraznie albo zmien dilera

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •