Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem ze zrzucaniem biegow z 2 na 1 w 740 M62

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Problem ze zrzucaniem biegow z 2 na 1 w 740 M62

    Witam!!!Dzisiaj zauwazylem, ze skrzynka zaczyna dziwnie zrzucac bieg z 2 na 1 i podczas juz zatrzymania pojazdu, takiego gwaltowniejszego w sumie tylko odczowam silniejszy przeskok biegow...j/w z 2 na 1...Skrzynka jest z niewymienialnym olejem i nie przechodzi w zaden tryb awaryjny...jeszcze...i mam nadzieje ze nie przejdzie...co moze byc powodem...moze zmienic olej i na jaki do tych nie wymienialnych...pewnie plus jeszcze filtr itd...Czy ktos z Was szanowni koledzy pomoze...?
    SHOTGUN

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Skrzynka jest z niewymienialnym olejem
    ??


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    Pewnie mozna wymienic olej ale jest taka informacja na skrzynce ze olej jest dozywotny...pewnie tak jak skrzynia...heheh
    SHOTGUN

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    jak olej nigdy nie był wymieniany to wymiana może zaszkodzić ale próbuj


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    wymień olej powiano przejść u mnie przeszło

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kolego jak kupiłem moje e38 też to miałem, zmień olej i przejdzie u mnie jak ręką odjął - szarpnięcie przy zatrzymaniu i zrzuceniu z 2 na 1.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Dzieki!!!

    Bitek dzieki...widze ze masz to samo co ja tzn 7eme 4,4L (M62) oraz ta sama skrzynie...napisz czy wymieniales rowniez filtr oraz uszczelke na pewno i jaki to koszt...co tam wlac...jaki olej...ATF...VIN moj to DF87154 napisz kto Ci to robil...na pewno tam gdzie gosc zajmuje sie skrzynkami...
    SHOTGUN

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Olej to ESSO ATF LT 71141 + filtr i uszczelka (z ASO). Wchodzi ok 6 litrów. Jak chcesz wymienić to powiem gdzie ja wymieniałem (zresztą tam serwisuję swoje samochody).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    OKI

    Wojtas podaj jeszcze where...to uderze do goscia z tym tematem...Dzieki za podpowiedz...Czy kupowac olej na allegro bo taki znalazlem czy w sklepie czy w aso....Moze ktos kupowal ten na allegro?Pozdrawiam
    SHOTGUN

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    W Białymstoku olej ten nie do kupienia, chyba że w ASO po 80-90 zł. Warsztat do V-max na Kopernika (wjazd zaraz za przystankiem od tunelu) tak jak do komisu Francar. Ja kupiłem całą bańkę niecały rok temu i wyszło mi ok 36 zł za litr z przesyłką i zostało mi jeszcze na dwie wymiany, ale widzę że na allegro ceny spadły tylko że pojawiła się mowa o jakiś podróbkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •