Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: [felgi] dziwny rozmiar opon 240/55 R4,5

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    TRX to nie prekursor run flatów... Koncepcja tych opon powstała w czasach gdy samochody jeździły na balonach i prowadziły się jak poduszkowce... Te opony dzieki temu że mają niski profil i inny kształt boku opony umożliwiały lepsze prowadzenie, wyższą kontrolę nad pojazdem i lepszą przyczepność . to taki prekursor współczesnych opon hi-preformence
    ...

    Jeżeli z tej opony zejdzie powietrze to robi się kapeć jak w każdej normalnej oponie. Nie są też zrobione tak żeby na nich jechać bez powietrza, ani nawet ze zmniejszonym ciścnieniem!

    Jeżeli chodzi o sztywność boku opony to jest ona normalna - porównywałem to np z dunlop sp2000e.



    http://books.google.pl/books?id=ZgEA...ension&f=false

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    TRX to nie prekursor run flatów... Koncepcja tych opon powstała w czasach gdy samochody jeździły na balonach i prowadziły się jak poduszkowce... Te opony dzieki temu że mają niski profil i inny kształt boku opony umożliwiały lepsze prowadzenie, wyższą kontrolę nad pojazdem i lepszą przyczepność . to taki prekursor współczesnych opon hi-preformence
    ...

    Jeżeli z tej opony zejdzie powietrze to robi się kapeć jak w każdej normalnej oponie. Nie są też zrobione tak żeby na nich jechać bez powietrza, ani nawet ze zmniejszonym ciścnieniem!

    Jeżeli chodzi o sztywność boku opony to jest ona normalna - porównywałem to np z dunlop sp2000e.
    Nie przesadzaj- nie powiesz mi ze w latach 80tych opon niskoprofilowych nie bylo :D i ze raptem tylko TRXy byly na rynku ;)
    Profil TRXow jest taki jak kazdej innej zwyklej oponie wiec nie ma tu zadnej inowacji.

    TRXy maja wzmocnione/utwardzone sciany boczne- dzieki temu auto nie wpadnie w poslizg w razie wystrzalu opony (podobnie jak obecne runflaty- i tylko pod tym wzgledem porownalem to do RFT) oczywiscie jadac na kapciu TRX rozleci sie jak kazda inna opona, jednak w czasie jazdy i kilka sekund od wystrzalu opony TRX spelnia swoje zadanie- i taka byla tego idea: [glow=black:ab8bddd035]bezpiecznie zatrzymac auto po defekcie opony.[/glow:ab8bddd035]
    Jest to chyba zamiar dosc mocno zblizony do tego co reprezentuja dzis opony RFT :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W latach 70 to była spora innowacja ...


    Nie wiem czy zaglądałeś do linku który podałem wyżej...


    Tu kolejny - http://www.michelin-passion.com/pass...brique=PASSION

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •