Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: PDC - JAK SIĘ DOSTAĆ DO CZUJNIKÓW PRZÓD I TYŁ

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    PDC - JAK SIĘ DOSTAĆ DO CZUJNIKÓW PRZÓD I TYŁ

    Cześć

    Potrzebuje wymienić sobie kilka czujników.

    Jeśli chodzi o tył to napiszę jak by ktoś nie był jeszcze wtajemniczony, że się ściąga tą listwe na której są zamieszczone czujniki (zdecydowanym ruchem szarpiemy ja do góry) i po temacie.

    No ale z przodu niestety próbowałem się do tego dobrać i niestety bezskutecznie. Proszę doświadczonych w tym temacie kolegów o pomoc.

    Z góry dzięki.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    To zależy, czy masz spryskiwacze lamp czy nie. Jeśli nie masz, to podważasz płaskim wkrętakiem listwę przy tablicy rejestracyjnej i demontujesz. Jeśli masz spryskiwacze, to najpierw musisz je zdemontować, a potem tak samo, jak napisałem wyżej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    mam spryskiwacze, jak je zdemontować?

    a nie można np. wyjąć lampy czy kierunkowskazu? akurat w moim przypadku chodzi o ten skrajny czujnik
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    mam spryskiwacze, jak je zdemontować?

    a nie można np. wyjąć lampy czy kierunkowskazu? akurat w moim przypadku chodzi o ten skrajny czujnik
    Spryskiwacze odkręca się od wewnątrz (nakrętka plastikowa pod klucz bodajże 22) musisz odkręcić osłonki, które są przy zakolach i wtedy jest jakiś dostęp....

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    zdecydowanym ruchem szarpiemy ja do góry) i po temacie.
    jakiś debil wepchnął mi jeden czujnik do srodka w tylnej listwie,wystarczy szarpnąć do góry tak i nic nie pourywam??nie robiłbym tego ale przy cofaniu cały czas mi pipczy ciągłym albo przerywanym pipczeniem wiec mysle że czujnik jest dobry(oby)

  6. #6
    Tylna listwa to żaden problem... Lekko podważasz z dowolnej strony i ciągniesz do siebie. Licz się jednak z koniecznością wklejenia gniazda pod czujnik, bo może się okazać, że samo wciśnięcie nie pomoże...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Mi wpadł przedni, już miałem ściągać po raz setny zderzak, ale widze że jest jakaś nadzieja na wykręcenie spryskiwacza ze zderzakiem na aucie? :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    jeżeli przedni zewnętrzny to ogarniasz temat zdejmujac koło i odkrecasz nadkole i normalnie ogarniasz temat ręką siegasz sorry za pisownie ale troche jestem wczorajszy ;)
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Aby wymontować skrajny lewy przedni, wystarczy tylko wyjąć kierunkowskaz.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    sylwekk, od wewnątrz to znaczy...? ktorędy się dobrać do tej nakrętki? kanał potrzebny?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •