Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 725tds problem z drżęniem silnika na wolnych obrotach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107

    725tds problem z drżęniem silnika na wolnych obrotach

    Witam , mam taki problem , choc nigdy nie mialem problemow z moim TDS`em ale wiadomo żę w końcu musiały przyjsc ..

    wiec sprawa wyglada tak .. silnik na wolnych obrotach czyli na "N" czy na "P" chodzi tak dziwnie.. czuc takie wieksze wibracje w samochodzie i słychac że nie chodzi tak jak powinien

    co to może byc ? jest jakaś konkretna rada czy to może byc wiele przyczyn ?

    może to byc wina świec ?

    Autko ma moc tak jak wcześniej , nic jej nie ubyło ale jednak nie chodzi tak jak trzeba
    a te wibracje są denerwujące
    Tomek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    może, mam coś bardzo podobnego, osiagi te same ale jednak coś popierduje, winą są prawdopodobnie świece (tak mówi kolega sylwek7 :)) iskra zanika

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bryce
    może, mam coś bardzo podobnego, osiagi te same ale jednak coś popierduje, winą są prawdopodobnie świece (tak mówi kolega sylwek7 :)) iskra zanika
    halo mowa o TDSie - a tu iskry nigdy nie bylo i nie bedzie ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    pewnie końcówki wtrysków + kalibracja ...


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: 725tds problem z drżęniem silnika na wolnych obrotach

    Cytat Zamieszczone przez tommekz
    Witam , mam taki problem , choc nigdy nie mialem problemow z moim TDS`em ale wiadomo żę w końcu musiały przyjsc ..

    wiec sprawa wyglada tak .. silnik na wolnych obrotach czyli na "N" czy na "P" chodzi tak dziwnie.. czuc takie wieksze wibracje w samochodzie i słychac że nie chodzi tak jak powinien

    co to może byc ? jest jakaś konkretna rada czy to może byc wiele przyczyn ?

    może to byc wina świec ?

    Autko ma moc tak jak wcześniej , nic jej nie ubyło ale jednak nie chodzi tak jak trzeba
    a te wibracje są denerwujące
    Wyglada na poczatek konca nastawnika pompy wtryskowej... lub uszkodzona poduszke pod silnikiem...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez bryce
    może, mam coś bardzo podobnego, osiagi te same ale jednak coś popierduje, winą są prawdopodobnie świece (tak mówi kolega sylwek7 :)) iskra zanika
    halo mowa o TDSie - a tu iskry nigdy nie bylo i nie bedzie ;)
    kurw... :hah: :hah: grunt to czytac ze zrozumieniem :D sry

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    równie dobrze może być wtrysk sterujący ..

    kąt zapłonu ...


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Albo kończący się tłumik drgań skrętnych na kole pasowym. Albo kończący się napinacz paska wieloklinowego.... Wibracje, szczególnie na wolnych obrotach mogą też pochodzić od elementów układu dolotowego. Opisz może bardziej precyzyjnie, jak to brzmi, czy słychać to tylko w środku, czy też na zewnątrz....

    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Wyglada na poczatek konca nastawnika pompy wtryskowej... lub uszkodzona poduszke pod silnikiem...
    Poduszka raczej odpada, w zasadzie, jak poduszka jest zerwana, to silnik na wolnych chodzi jakoś tak bardziej miękko.... Nastawnik? Możliwe, ale przy tych nowszych nastawnikach raczej problemy tego typu są rzadkością

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107
    nie wiem jak mam to wam wytlumaczyc , poprostu czuc wibracje i silnik nie chodzi tak ładnie jak kiedyś , tak jakby nie równo ...

    trzeba bedzie zawiezc do mechanika .

    czyli to nie swiece tak ?
    Tomek

  10. #10
    Nie wiem, o jakich świecach myślisz..... Niesprawność żarowych zaobserwujesz, jeśli będziesz miał problemy z rozruchem zimnego silnika. Przyjrzyj się jeszcze układowi dolotowemu, bo przyczyną wibracji może być rozłączony tunel dolotowy od filtra do chłodnicy intercoolera.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •