Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 725tds problem z drżęniem silnika na wolnych obrotach

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48
    A moze poduszki silnika.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107
    na zimnym jak się zaswieci Vorgluhen ( nie wiem czy tak sie to pisze dokladnie) jak zgasnie to pali od strzała .. ale ostatnio zauważyłem że częściej mi się włacza to jak odpalam auto ..

    zaraz popatrze na poduszki i na układ dolotowy ... mam nadzieje ze to nic wielkiego ..
    w sumie myślę że nie bo silnik chodzi naprawdę ładnie i ma kopa .
    Tomek

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witaj :)
    Może być:
    1. Koło pasowe ,wystarczy złapać ręką za koło alternatora przy załozonym pasku oczywiście i próbować pokręcic i będzie widać.

    2. Poduszki silnika ,albo przewody podciśnieniowe ,jak brak podciśnienia to może drżeć ,albo poduchy do wymiany ,polecam oryginał.

    3. Nastawnik pompy wtryskowej ,zalej preperat do czyszczenia wtrysków ,ale ten z Shella ,leje sie go jak praktycznie nie ma paliwa w baku ,wtedy moze pomóc.

    P.S. Spokojnie wszystko posprawdzaj ,nie inwestuj za szybko w nastawniki itp.
    Pozdrawiam :) daj znać co zrobiłeś :)

    . A ,jeszcze jedno ,jak masz włączone D i trzymasz na hamulcu to dragnia są inne ? czy ich nie ma ?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    MIałem podobną sytuacje w swoim Tds-ie.Na P lub na N drżał mi silnik i falowały delikatnie obroty przec co była nierówna praca silnika.W moim przpadku był zacierający sie nastawnik pompy wtryskowej

  5. #15
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    3. Nastawnik pompy wtryskowej ,zalej preperat do czyszczenia wtrysków ,ale ten z Shella ,leje sie go jak praktycznie nie ma paliwa w baku ,wtedy moze pomóc.

    Nie na temat ale czy te preparaty do czyszczenia wtrysków sa skuteczne?? i czy nie maja skutków ubocznych?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  6. #16
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Czasem te preparaty coś daja ,a czy szkodzą tego chyba nie wie nikt :) Do mojego zalałem ,ale nie pamietam czy była róznica ,ale zalałem raczej profilaktycznie bo nie miałem takich problemów w moim aucie :)

  7. #17
    Jeśli przyczyną okazałby się padający nastawnik pompy, to w przypadku e38 daje się go rozebrać i oczyścić, zatem koszta nie muszą być wysokie. Co do stosowania preparatów, koledze pomogło zalanie na pusto ATF-em.... Na szczęście TDS przepali praktycznie wszystko..... ;D ;D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    107
    tzn wiecie obroty silnika sa rowne i nic nie falują ..

    mam teraz w baku ok 40L , nie moge teraz zalac tego preparatu od shella ?

    PS jak mam na D i trzymam hamulec to drgania są identyczne ..
    Tomek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Jak zalejesz ten preparat to masz pompę do remontu. Pod żadnym pozorem tego nie lej!
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #20
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38
    Jak zalejesz ten preparat to masz pompę do remontu. Pod żadnym pozorem tego nie lej!

    > Z jakiego powodu ? :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •