Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: M62B44 Remont???

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    równo na każdym ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #22
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Jak na moje oko możesz mieć po prostu dokończone uszczelniacze zaworowe.
    Plama oleju - jeśli jest pod silnikiem - wjedź na kanał i zobacz z jakiego miejsca cieknie ,to zwykły wyciek i najpierw go usuń.

    Ja mam identyczne objawy , znika olej , po odpaleniu puszcza se z tyłu dymek (przez chwilkę) ale nie mam plam w garażu :)

    Kompresję sprawdzałem i poniżej 12.5 nie mam na żadnym cylindrze ...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Neuf to mogą być uszczelniacze zaworowe ,odma

    a 12,5 to nie oznacza że pierścienie olejowe są oki


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #24
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    12,5 to nie oznacza że pierścienie olejowe są oki
    Jeśli pierścienie są do bani to jakim cudem jest kompresja ?? Na zimnym sprawdzane ...

    Wyjaśnij mi to bo to chyba jakaś mechanika nieznana dla większości ludzi ...

    Uważasz ,że zamki na pierścieniach się poprzekręcały i dlatego dymi ??

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Pierścienie Tłokowe

    W silnikach spalinowych czterosuwowych zazwyczaj występują trzy rodzaje pierścieni:
    Pierścień uszczelniający (kompresyjny), pierścień kompresyjno-zgarniający i pierścień zgarniający (olejowy).

    Pierścień uszczelniający umieszczony jest w rowku najbliższym denka tłoka. Pierścień ten uszczelnia komorę spalania, uniemożliwiając przedostanie się gazów powstałych w procesie spalania z komory do korpusu silnika. Gdy następuje zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, ciśnienie gazów spalinowych oddziałowuje na tłok, zmuszając go do ruchu w kierunku wału korbowego.

    pierścień kompresyjno-zgarniający umieszczony jest między pierścienie uszczelniającym i zgarniającym.
    Jego zadaniem jest zatrzymanie gazów które przedostały się przez pierścień uszczelniający oraz zgarnianie nadmiaru oleju z gładzi cylindra. W tym celu ma on specjalny kształt powierzchni roboczej.

    pierścień zgarniający (olejowy) jest pierścieniem umieszczonym najniżej. Pierścień olejowy służy do zgarniania nadmiaru oleju ze ścianki cylindra podczas ruchu tłoka. Olej wraca przez szczeliny w pierścieniu i tłoku do bloku silnika. W silnikach dwusuwowych pierścień ten jest niepotrzebny ponieważ olej dostarczany jest z paliwem i jego spalanie jest zamierzone




    Pierścienie tłokowe uszczelniają komorę spalania, przekazują ciepło z tłoka do cylindra i kontrolują zużycie oleju. Aby pierścień spełniał swoje zadanie musi mieć możliwość sprężystego układania się pod wpływem wysokiej temperatury.
    W tym celu pierścień włożony do cylindra musi posiadać na zamku szczelinę (tz. luz zamka). Wielkość szczeliny zamka zależna od średnicy pierścienia oraz materiału z jakiego pierścień został wykonany.
    Pierścień ma dokładnie określony kształt, aby dokładnie przylegać do ścianek cylindra, co zapewni wymaganą szczelność. Odpowiedni kształt pierścienia uzyskuje się w procesie owalizacji.

    Kolejnym istotnym czynnikiem jest siła nacisku pierścienia na ściany cylindra. Siła ta jest zwykle zależna od elastyczności materiału z jakiego wykonany jest pierścień. Większość pierścieni wykonana jest z żeliwa szarego. Żeliwo łatwo dostosowuje się do ściany cylindra, a dodatkowo łatwo je pokryć innymi materiałami aby zwiększyć ich trwałość.


    Pierścień kompresyjny




    Pierścień kompresyjny znajduje się najbliżej komory spalania i narażony jest na największą ilość substancji powodujących korozje, jak i najwyższą temperaturę pracy. Przez pierścień kompresyjny przekazywane jest do 70% ciepła z tłoka do cylindra. Zazwyczaj pierścień ten ma kształt prostokątny lub baryłkowy.
    Pierścień z baryłką ma zakrzywioną powierzchnię roboczą by umożliwić smarowanie pierścienia i ściany cylindra (pierścień ten nie zgarnia oleju, przez co jest lepiej smarowany). W dodatku, zakrzywiona powierzchnia zmniejszyła możliwość zaniku warstwy oleju spowodowanego nadmiernym naciskiem pierścienia na cylinder.

    pierścień kompresyjno-zgarniający



    Pierścień kompresyjno-zgarniający jest kolejnym pierścieniem od denka tłoka. Jego zadaniem jest tworzenie warstwy oleju o stałej grubości, co umożliwia smarowanie pierścienia kompresyjnego. Niektóre pierścienie mają tz. nosek, czyli nacięcie dzięki któremu lepiej zgarniają olej.
    Niepoprawne zamontowanie pierścienia kompresyjno-zgarniający powoduje większe zużycie oleju, gdyż pierścień zamiast zgarniać olej ku wałowi korbowemu, wciska go do komory spalania.

    pierścień zgarniający (olejowy)



    Pierścień zgarniający posiada dwie wąskie powierzchnie robocze, pomiędzy którymi znajdują się owalne lub okrągłe otwory, którymi zgarnięty nadmiar oleju spływa do bloku silnika. Pierścienie olejowy wykonane są zazwyczaj z odpowiednio ukształtowanego odlewu. W wielu pierścieniach olejowych zastosowano sprężynę rozpierającą, by zwiększyć siłę nacisk na ścianki cylindra .
    Skopiowano z źródło : http://www.pierscienietlokowe.com.pl/opierscieniach.php



    to oznacza że pierścienie kompresyjne i kompresyjno-olejowy masz oki dlatego masz kompresje (w miarę Oki)

    natomiast olejowe się już kończą dlatego zjada ci olej


    równie dobrze mogą to być uszczelniacze ale one w m52b28 nie znam przypadku by padły , pierścienie częściej ...


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #26
    Moim zdaniem w tym przypadku może być "kumulacja". Uszczelniacze z czasem stają się twarde, a pierścienie się ścierają (zmniejszają swoją średnicę), co skutkuje powiększeniem luzu na zamku pierścienia i zwiększonym apetytem na olej. Jedyne, z czym w silnikach z bawarskiej fabryki nigdy się nie spotkałem to progi na cylindrach.....

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Sylwek ja się spotkałem ale tylko w tych które nie miały alusilu/niklasilu i to też po takim przebiegu że miały prawo ...


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    589
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Zakładać nowy taki temat, czy kontynuować?
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #29
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Zakładać nowy taki temat, czy kontynuować?
    Oni już raczej nie odpowiedzą, ale temat możesz jak najbardziej kontynuować zamiast zakładać kolejny ;)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    589
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Dziękuję ziomal!
    Na początek kilka pytań, bo spotkałem się z ogłoszeniami, gdzie jest zero informacji w miejscu - opis produktu.
    Może źle szukałem, ale co raz trudniej znaleźć opinie o interesującym nas produkcie.
    Stare sprawdzone marki znikają, albo wchłaniane są przez nowe, które są nieznane. A nawet jak się trafi opinię o marnej jakości produktu, to zaraz jakiś malkontent się odezwie i twierdzi że akurat felerna seria się trafiła.
    Mało tego, wszyscy się boją ujawniać nazw firm. Normalnie loteria. Pewnie o to chodzi.

    1. Czy pierścienie tłokowe stosowane do tulei żeliwnych, nadają się do tulei pokrytych alusilem lub nikasilem?
    W rozpisce z ASO są oferowane pierścienie do alusilowów mają inną numerację, a do nikasilów inną. Świadczyłoby to, że nie można stosować ich zamiennie. A może to tylko marketing? W tej samej rubryce o żeliwniakach oczywiście nic nie ma.

    2. Panewki - to też temat ciekawy, ale jest do rozgryzienia. W silniku M62 występują kolorowe panewki. Mnie najbardziej interesują te na których siedzi wał korbowy. Serwisówka "mówi", że po demontażu wału, zalecane jest założenie żółtych panewek. (Są jeszcze niebieskie i białe). Ogólnie wiadomo, że te kolory oznaczają dokładność pasowania.
    W sieci jest opisane jak się mierzy luz na panewkach.
    Krótko mówiąc... jeśli luz będzie w normie, to ok. żółte panewki zostają. Jeśli luz będzie odstawał od normy w dół lub górę, to czeka mnie kupno panewek innego koloru... tylko którego?

    Dobrze, to tyle na początek.

    [edit]
    Ogólnie ciężki temat z silnikami M60 i M62. Jedynie o vanosach jest coś więcej.
    Aby uniknąć rozczarowań, zakupiłem wszystkie pierścienie i panewki z ASO.
    Teraz czekam na śruby spoza ASO.
    O pierścieniach nie będę się rozpisywał, bo niczym się nie wyróżniają. Natomiast panewki już tak.
    Ciekawostką jest, że te kolorowe panewki wcale nie są kolorowe, tylko maźnięte na jednej krawędzi farbką. Jeszcze jedną ciekawostką jest to, że górne i dolne panewki mają inny odcień (bardziej lub mniej meatliczny). Oczywiście nie jest to rodzaj ozdoby.

    Na łożyskach głównych wału, szczeliny już pomierzone. Z tabeli wynika, że luz jest w dolnej granicy tolerancji, czyli około 30 setek.
    Miałem już okazję przekonać się jak delikatna jest powłoka na panewkach ścierając bawełnianą szmatką plastic gauge (zmiażdżoną plastkiową nitkę pomiarową). Mimo, że szmatka umoczona w oleju, okazała się zbyt "ostra". W porę to zauważyłem. Pędzelek maczany w oleju napędowym w kilka sekund zmył tą kleistą masę.
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 22-02-2023 o 01:13
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •