Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [mechanika] SKRZYNIA BIEGÓW

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW

    [mechanika] SKRZYNIA BIEGÓW

    Witam Panowie!!!
    Trafiła mi się okazja i kupiłem sobie drugą e32 735 ale z padniętą skrzynią automatyczną .
    Właściciel twierdzi że jechał do pracy i nagle skrzynia zaczeła przerywać aż w końcu przestała działać całkowicie a ze względu na "kryzys"zdecydował sie ją sprzedać tak jak stoi.
    Teraz tak:
    1. wsteczny jest
    2. lekko toczy sie na "D"
    3. sprawdzałem olej a tu na miarce susza
    Więc jak uzupełnie olej to skrzynia zaskoczy????
    Czy lepiej odrazu szukać innej skrzyni????

    Dzwoniłem do byłego właściciela i twierdzi że po awarii nikt przy aucie nic nie robił.
    Wiec Panowie co wy na to??? :papa:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Skoro i tak skrzynia jest padnięta (co zaakceptowałeś kupując auto) to po prostu dolej i sprawdź. Gorzej już nie będzie.

    A jak coś jeszcze dodatkowo zepsujesz to i tak w przypadku ewentualnego remontu skrzyni (o ile takowy przewidujesz) to i tak robocizna i nowy olej przewyższają cenę części więc mądrze jest wymienić wszystko co się zużywa bez względu na stan. Dzwoniłem kiedyś do firmy pod Wrocławiem, która zajmuje się skrzyniami i stwierdzili że koszt remontu razem z wyjęciem z auta to jest około 3500 netto w zasadzie bez względu na stopień uszkodzenia/zużycia skrzyni (poza jakimiś skrajnymi przypadkami).

    BTW. Po sieci krąży kilka całkowicie sprzecznych ze sobą opisów jak sprawdzać poziom oleju. A to na ciepło (80st), a to na pół-ciepło (30st), a to mieląc biegami, a to na biegu a to na luzie. Podejrzewam, że wynika to po prostu z tego, iż w różnych autach/modelach/rocznikach jest różnie. Nawet jak jest ta sama skrzynia (4HP22) to może być inny bagnet na przykład. W instrukcji do mojego auta (735i '90) jest wyraźnie napisane, że sprawdzać w normalnej temperaturze roboczej (80 st. C czyli silnik rozgrzany do pionu) ) z pracującym silnikiem i drążkiem w położeniu N. I nic więcej, nie piszą o żadnym przejściu przez wszystkie biegi ani niczym takim.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Kupiłem skrzynie z allegro i efekt jest ten sam działa wsteczny a do przodu ledwo sie toczy .Czy może być jakaś inna usterka że auto sie tak zachowuje ??? Może sterownik jest odpowiedzialny za to??? Koledzy pomóżcie bo juz mi sił brak na to wszystko

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Jaki komunikat wyswietla sie po odpaleniu w obu przypadkach?
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    GIPER PROGRAM ,CZY JAKOŚ TAK

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Jak chodzi na wolnych obrotach to nic nie wyświetla,dopiero jak przełacze na"D" i dodam gazu to wtedy wyświetli mi ten komunikat o sterowniku skrzyni.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Getriebenprogramm wskazuje ogolnie na defekt skrzyni a nie koniecznie na awarie sterownika. Chcesz miec pewnosc ze sterownik jest dobry - podmien go na sterownik z auta o tej samej pojemnosci i z podobnego rocznika.

    Jak dla mnie objaw ktory opisujesz - brak biegow do przodu i normalne dzialanie rewersu - wskazuje na typowe uszkodzenie tych skrzyn czyli awarie forwardu - jest to uszkodzenie mechaniczne rzecz jasna.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    czyli jest możliwość uszkodzenia sterownika w moim przypadku?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Czy skrzynia 4hp22 od innych modeli bmw będzie pasować do modelu 7 e32 ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    13
    BMW
    e-32 735 il
    Skąd
    Lębork
    Witam wszystkich;
    żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami-podpinam się tu.
    Mój problem to głupawka skrzyni-dokładniej (nie zawsze) między 80-100,zaczyna kombinować co ma zapiąć.
    Dodam,że olej wymieniony,fiterek,stan prawidłowy,-czasem tysiaka nakręcę i nic ,a nieraz co chwile głupieje.Niezależnie od pogody,temperatury silnika,ilości przejechanych kilometrów.
    Jeszcze jedno-tak proforma--autko z 87 r. ,mod. 735 iL
    Zastanawiam się na ile winę może mieć sterownik--w tym roku wiadomo,że zimne luty potrafię nieżle namieszać--no ale niestety w pobliży takowego niet.

    pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie
    Janusz-PADRE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •