Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: [BMW E38] Kierunki ze stanów do wersji przed liftem

  1. #31
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    O światła. Koleś mógł włączyć je dużo mocniej tak jak na fotkach z linku co ktoś podał. i Świeciły tylko one. Ale o obrysówkę też spytam czy jest legalna w UE
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #32
    Na temat świateł dziennych było na tym forum już kilka tematów, włącznie z odnośnikami do informacji prasowych o zmianach w prawie, zatem opcja szukaj Twoim przyjacielem jest.

    Co do obrysówek.... Mam włączone i byłem z tym na przeglądzie i nikt się nie czepiał. Czy to jest legalne? Nie znalazłem przepisów zabraniających stosowania.

  3. #33
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ale niby smerfy za to gonią :D
    A jeżeli chodzi o światła dzienne to wiem że 10 razy o tym gadaliśmy ale jeżeli takie światła właśnie tak świecą fabrycznie (mocno kierunkowskazy) i mają jakąś tam homologację w US i tam tak mogą jeździć to zastanawia mnie co na takie coś policja w UE, odrębną sprawą jest jak w tedy działa sam kierunkowskaz bo nie widziałem.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #34
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Ale niby smerfy za to gonią :D
    A jeżeli chodzi o światła dzienne to wiem że 10 razy o tym gadaliśmy ale jeżeli takie światła właśnie tak świecą fabrycznie (mocno kierunkowskazy) i mają jakąś tam homologację w US i tam tak mogą jeździć to zastanawia mnie co na takie coś policja w UE, odrębną sprawą jest jak w tedy działa sam kierunkowskaz bo nie widziałem.
    Czy Ty czytasz z uwagą? Światła dzienne są oparte o ściemnione światła drogowe. Sidemarker do ściemniony kierunek. Polskie prawo mówi o stosowaniu świateł przednich postojowych a nie mówi nic o sidemarkerach (nie znalazłem). Przypuszczam, że nie uzyskasz pozytywnego wyniku badań technicznych bez świateł postojowych natomiast nikt nie powinien się czepiać dodatkowych świateł obrysowych (tyle że to tylko moja interpretacja).

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Ze "ściganiem" za side markers ("obrysówki") różnie bywa... Interesując się autami amerykańskimi przez tych parę lat słyszałem historie zarówno z pozytywnym jak i negatywnym zakończeniem. Stosownych przepisów nie przytoczę bo nie znam i nie chce mi się szukać (zdaje się że były jakieś zmiany po drodze).

    Generalnie nie widzę powodu żeby roztrząsać ten temat. Nie żyjemy w Austrii!!!
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #36
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    Inaczej... seryjnie światła "stop" świecą tak samo jak w euro, a w miejscu naszych mgieł nie ma po prostu nic. Natomiast Amerykanie często to wykorzystują - jedną z popularniejszych modyfikacji są tam "quad break lights", czyli "poczwórny" stop (tutaj widać jak to działa).
    Odgrzewając temat - dzisiaj to u siebie montuję :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •