Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Termostat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin

    Termostat

    Witam,

    Gdzie znajduje się termostat w e32 3,0 r6 ?

    silnik Mi się grzeje , ogrzewanie na max ciepłe silnik gotuje się a nawiew zimny i przepuszczenie że termostat nie otwiera się a dolny wąż chłodnicy zimny cały czas.

    Może jakieś inne sugestie co nie tak że się grzeje ? ? ? ?
    PiK-MaN BMW 730i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Termostat znajduje się u góry przodu silnika.

    http://www.nmia.com/~dgnrg/tstat.jpg

    Po odkręceniu śrub oznaczonych strzałkami zdejmujesz pokrywę pod która jest termostat.
    Na zdjęciu wyjęty termostat jest położony na silniku.
    UWAGA!
    1. Są dwa rodzaje termostatów - różnią się długością. Musisz sprawdzić w katalogu, który jest do Twojego silnika/rocznika.
    2. Termostat da się włożyć (fizycznie) w dwie strony. W obu położeniach da się założyć pokrywę. W jednej z pozycji nie będzie działał. Ma on być tak jak jest na zdjęciu.
    3. Termostat ma na rancie strzałkę. Wskazuje ona z której strony jest maluteńki otwór odpowietrzający. Strzałka po założeniu powinna być skierowana w górę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Specjalista nie jestem, ale może wiskoza ci niedomaga. Grzanie się silnika to nie przelewki, przegrzejesz i będzie duży ból.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    jest jakaś możliwość sprawdzenia czy termostat działa ?

    Ja wsadziłem go do wrzątku i żadnej reakcji . . . bo raczej myślę że tak się tylko da . . .
    PiK-MaN BMW 730i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez PiK-MaN
    jest jakaś możliwość sprawdzenia czy termostat działa ?

    Ja wsadziłem go do wrzątku i żadnej reakcji . . . bo raczej myślę że tak się tylko da . . .
    Ja robiłem taki test u siebie jak zmieniałem swój termostat. Powodem wymiany było notoryczne niedogrzanie silnika (była zima). Termostat ma typową temperaturę otwarcia w granicach 80-85 stopni więc spokojnie można to zaobserwować gotując wodę.

    Wrzuciłem termostat do metalowego kubka do zimnej wody i postawiłem ten kubek na kuchence. Stary termostat dość szybko zaczynał się otwierać (mniej więcej przy skrajnej temperaturze, przy której dało się jeszcze palec do wody wsadzić). Otwierał się dalej bardzo powoli i zostawał w połowie otwarty aż do wrzenia. Nowy termostat na początku nie otwierał się prawie wcale aż na minutę-dwie przed zawrzeniem wody dość gwałtownie otwierał się na max - dużo szerzej niż ten stary.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    Zrobiłem tak samo no i otworzył się nie wiem czy do końca czy nie ale reakcja jakaś już była ;
    złoże pokrywę termostatu bez niego i zobaczę czy się będzie przegrzewał czy niedogrzewał silnik i bede wiedział czy termostat do wymiany czy coś innego . . .


    bez termostatu się przegrzewa czyli coś innego wadliwego jest tylko co jak nie termostat? ....
    PiK-MaN BMW 730i

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PiK-MaN
    Zrobiłem tak samo no i otworzył się nie wiem czy do końca czy nie ale reakcja jakaś już była ;
    złoże pokrywę termostatu bez niego i zobaczę czy się będzie przegrzewał czy niedogrzewał silnik i bede wiedział czy termostat do wymiany czy coś innego . . .


    bez termostatu się przegrzewa czyli coś innego wadliwego jest tylko co jak nie termostat? ....
    Chłodnica się nie grzeje? Może być to pompa wody.
    Jeśli przez przewód przelewowy (ten od góry od lewej strony) nie leci woda przy przegazówce to na 100% pompa wody. Wymiana dość prosta, koszt samej pompy 100 parę do 100 kilkadziesiąt pln.


    Pozdrawiam

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    chłodnica zimna jest jak pisałem dolny wąż jest zimny czyli nie leci płyn pompa pompuje niby ale może nie wydajnie . . .
    PiK-MaN BMW 730i

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    6
    Witam

    Nie chcę straszyć ale u mnie tak się właśnie działo i okazało sie, że uszczelka pod głowicą do wymiany. Była pęknięta, tworzył się pęcherz powietrza/spalin w układzie i obieg stawał...
    7-er Fahrer

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    nom padła i Mi uszczelka , jakie koszty ? ? ?
    Czy Swap na 3.5 L ? . . .
    PiK-MaN BMW 730i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •