Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: [mechanika] Problem z automatycznym otwieraniem tylnej klapy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    [mechanika] Problem z automatycznym otwieraniem tylnej klapy

    Jak w temacie chodzi oto że klapa nie chce sie podnosić, trzeba jej na początku lekko pomóc ręką to potem już idzie sama do góry ale nie dochodzi do swojego maksymalnie wysokiego położenia trzeba tez pomoc ręką. Silniczek chodzi długo przy tym otwieraniu i boje się że sie spali w końcu. Poradźcie proszę jak to naprawić albo gdzie się zgłosić z tym problemem. Z góry dzięki. 8/


    Ps; strasznie mnie to wku...!
    Risorius ;-)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    mam to samo raz na 10 się sama podniesie a takto trzeba jej delikatnie pomóc się poderwać :) Przyczyną jest niedostateczna ilość oleju w pompie podnośnika. Już się dowiadywałem ile ten olej kosztuje i jak usłyszałem to chwilowo sobie odpuściłem. Ażeby uzupełnić płyn musisz rozebrać bok tapicerki w bagażniku. Ja nie rozbierałem póki co bo mam ważniejsze wydatki ale napewno w najbilższej przyszłości będę ten olej uzupełniał.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37
    a orientowałeś sie moze jaki to ma byc olej? i czy mozna zalac jakis inny niz oryginalny ale zeby spelniel te same parametry?
    740i... i wszystko jasne!

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    z tego co wiem można zalc to jakim kolwiek plynem/olejem do hydrauliki i powinno byc ok
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co ja się orientowałem :) to napewno nie jest to byle jaki płyn do hydrauliki bo już bym miał ubytki uzupełnione. Ja naleje napewno oryginał z serwisu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    To zdradźcie tę tajemnice ile kosztuje ten olej i ile go tam wchodzi bo przecież nie 3 litry chyba, a i czy trzeba ściągać obydwa boki bagażnika czy tylko jeden. :D
    Risorius ;-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Znalazłem go w ETK :) Cena to 94,45 zł za.... 250 ml :razz: z dodatkiem złota jest czy co????

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No to mnie położyła ta cena :razz:

    Dowiedzcie się jakie ma ten olej parametry i zadzwońcie do Castrola i Esso, ci dwaj producenci są najlepsi i Wam z pewnością odpowiedzą czy mają oleje spełniające te parametry.

    Risorius Siłownik jest 1 (to chyba, że E65 ma inaczej) i układ też jest 1 a więc rozkłada się tylko jedną stronę aby dojść do zbiorniczka.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Jak dla mnie to zabieg na 15 min. Z prawej strony znajduje się pompa z silniczkiem a z lewel jest siłownik. Przy małej ilości płynu kalpa nie otwiera się do końca przez co silnik długo chodzi - nie wyłącza go krańcówka. Na górnej części pompy znajduje się czyjnik ciśnienie, on też czasem potrafi się zapowietrzyć bądź zatkać jakimś drobnym paprochem jeżeli układ nie jest czysty i też klapa nie będzie się otwierała. To czasem może spowodować nawet ze silnik nie będzie działał ponieważ czujnik go rozłączy.
    Co do płynu to wcale to nie musi być oryginał BMW. Nie jest to nic innego jak zwykła pompa hydrauliczna napędzana silnikiem elektrycznym. naprawiałem juz w kilku samochodach ten układ, i uzupełniałem płyn w tym też w swoim własnym samochodem. Wszystko działa jak powinno i nikt nie narzeka, a nie był to oryginalny płyn. Ja stosowałem jakiś wynalazek Castrol-a, a znów znajomy mechanik mówił ze do tych układów bardzo dobrze nadaje się czerwony olej do aut. skrzyni biegów.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Tiger81 tu pojawia się moje pytanie kiedy mogę do Ciebie szanowny kolego podlecieć żeby usunąć tą usterkę w mojej niuni bo dla mnie to czarna magia ale ( i tu pojawia się mała reklama osobista) jakby ktoś jakąś kość złamał sobie lub zniszczył to wszystko jestem w stanie doprowadzić do :D używalności.
    Risorius ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •