Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Czujnik zgłupiał

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice

    [ elektryka] Czujnik zgłupiał

    Mam problem-drobnostkę. Wyświetla mi się komunikat o braku płynu do spryskiwaczy(płyn oczywiście jest). Chciałem się dobrać do tego czujnika i nie bardzo wiem gdzie on jest( nie wiem czy przypadkiem nie jest wmontowany w samą pompkę?). I jeśli ktoś wie ile takie ustrojstwo orientacyjnie może kosztować będę wdzięczny:) Nie jest to nic pilnego ale wkurza mnie to ciągłe powiadomienie. Sam komunikat raz się pojawia a raz nie, zależy od humoru. Za wszelkie podpowiedzi co robić z góry wielkie dziex.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Czujnik jest, zresztą tak samo jak pompka pod prawym przednim nadkolem. Po zdjęciu nadkola wszystko jest jak na dłoni.
    Też miałem taki przypadek. Okazało się, że zsunęła się wsuwka z czujnika i kabelek dyndał sobie luzem.
    Gra muzyka

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Czujnik jest, zresztą tak samo jak pompka pod prawym przednim nadkolem. Po zdjęciu nadkola wszystko jest jak na dłoni.
    Też miałem taki przypadek. Okazało się, że zsunęła się wsuwka z czujnika i kabelek dyndał sobie luzem.
    Wojtku, tu chodzi o e32, a tam zbiornik spryskiwacza jest na wierzchu. Czujnik jest zamontowany z boku zbiornika, w dolnej jego części.

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Ups - nie doczytałem, że to e32 ;D Sorki za zamieszanie ;(

    Ale w e38 jest jak mówiłem :)
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Znalazłem ten czujnik, były zaśniedziałe styki. Komunikatu już nie ma ale w nagrodę zapalił się CHECK CONTROL i cały wyświetlacz jest przygaszony. Na domiar złego silnik zapala jakoś tak nierówno i 500 rpm trzyma , dopiero po przegazowaniu wraca na normalne obroty. Nie wiem czy przypadkiem nie powinienem wcześniej akumulatora odłączyć zanim zająłem się tym czujnikiem. I teraz coś czuje że na diagnostykę będę musiał jechać :/ ehhh a chciał człowiek dobrze

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Już jest ok, okazało się że czujnik jest walnięty bo jak go wyczyściłem to spalił bezpiecznik:D A swoją drogą nie wiedziałem że jeden bezpiecznik odpowiedzialny jest za podświetlenie tablicy, nagrzewnice i parę innych pierdół. A już myślałem że całe oprogramowanie mi padło, teraz znowu się komunikat świeci ale 2gi raz już tej czujki nie podłącze ...ufff...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    taki czujnik w serwisie kosztował 52zł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •