Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [Elektryka i Mechanika] Pomocy Gaśnie na wolnych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    [Elektryka i Mechanika] Pomocy Gaśnie na wolnych

    Panowie moja historia jest dość długa ale chce jak najlepiej opisać wszystko co działo sie z moim samochodem...Drodzy czytelnicy koledzy prosze o cierpliwość w czytaniu...Samochód zakupiłem 2 miesiące temu po przejechaniu 200 km wywaliło uszczelke pod główicą...kolega lawetą zawiózł mnie do warsztatu rozebraliśmy silnik wyjeliśmy głowice, kupiliśmy części (Uszczelki pod głowice, magistrale wodną , miske olejową , dekle od rozrządu , dekielki zaworowe oraz śruby do głowicy Wszystko firmy Elring ,Olej Mobil 1 ,Paski ,Filtr paliwa ,powietrza i oleju ,Nowe świece NGK i fajki Beru a także wszystkie wężyki podciśnieniowe itp ,Głowice oddane do planowania wymiana uszczelniaczy zaworowych próba szczelności głowic) Wszystko poskładaliśmy powoli i z dokładnością z moim mechanikiem samochód normalnie jezdził i wszystko było dobrze ale nagle przestał trzymać wolne obroty, po dodaniu gazu ładnie wkręca sie na obroty lecz potem gaśnie gdy dłuzej nim pojerzdze wchodzi w tryb awaryjny silnik przestaje równo chodzić skrzynia dostaje złe informacje od sterownika i nie zmienia prawidłowo biegów, nie chodzi o to że szarpie czy coś lecz poprostu jak by przeciągała na jednym biegu po czym gdy silnik zaczyna pracowac spowrotem dobrze skrzynia wraca także do prawidłowej zmiany biegów ,sprawdzilismy po kolej (Metodą podmiany) Przepływomierz czujnik połóżenia wałka .Samochód podpielismy pod komputer i wyrzuciło sondy lambda obydwie.Spróbuje jeszcze podmienic potencjometry przepustnicy. Drodzy koledzy czy ktoś jest w stanie mi pomóc jeżeli jest ktoś w warszawie z was kto jest na tyle ogarnięty w temacie tego typu usterki lub spotkał sie z czymś podobnym i jest w stanie podjechac i mi pomóc lub tu na forum doradzić ewentualne powody takiego zachowania samochodu to bardzo prosze o pomoc....:(

  2. #2
    No a jak wyrzuciło błędy sond to coś z tym zrobiłeś? Wymieniłeś je?
    Olej w skrzyni sprawdzony?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Mam wycięte katy dlatego może je wyrzucać myslisz że to jest przyczyna takiego zachowania samochodu że go wrzuca w tryb awaryjny i przerstaje pracować na wszytkich garach bo mi sie nie wydaje...

  4. #4
    Nie napisałeś że masz wycięte katy dlatego spytałem. I wogóle jaki masz silnik? Uzupełnij opis w profilu to będzie wszystkim łatwiej ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Silnik Ma M60B30

    hmm całej tej historii nie napisałeś jak twój mechanik czyścił śrubokrętem krokowy i pokręcił ci wolne obroty przepustnicą ...

    błąd 203 który miałeś to 2 sonda lambda ta do której masz zamocowany ten extra kabel ...


    ps.Dzięki że coś wczoraj załatwiłeś ....


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    nikos dziś do mnie przyjechał i próbowaliśmy znaleść usterke cos z układem paliwowym odkręcilismy jedną strone cewek i wykrecilismy świece wszystkie czarne, po drugiej stronie dobrze co może byc przyczyną ?? Czy to może byc wina odmy że zalewa mi jedną strone i silnik nierówno pracuje czy podejrzewacie coś innego ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •