Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [ elektronika] Spalony xenon i postojówka

  1. #11
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    U siebie odbłyśniki czyściłem delikatnie sucha szmatką do czyszczenia okularów.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Myślę że to właśnie wilgoć odpowiada za to że spaliły mi się żarniki,auto stoi i w lampie nadal jest para po wycieku z chłodnicy, jak jeździłem to światło nagrzewało środek i nic nie dostawało się do układu, teraz po postoju rozeszło się wszędzie i pali żarniki.

    Druga rzecz to czy objawem zepsutej przetwornicy jest tylko palenie żarnika czy coś jeszcze?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Druga rzecz to czy objawem zepsutej przetwornicy jest tylko palenie żarnika czy coś jeszcze?
    Częściej objawem walniętej przetwornicy jest to że xenon gaśnie, albo się nie chce zapalić, albo po prostu przetwornica pada na amen i już nie działa.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja przetarlem odblaski BARDZO DELIKATNIE wilgotną gąbeczką bo były aż szare od kurzu i przy wycieraniu delikatnym papierkiem już zaczynało zlazić sreberko - także sprawa bardzo delikatna. (a może mi się coś tam dziać dalej przez to że zmoczylem??? chyba jak paruje i wysycha i nic sie nie dzieje to i tu sie nic nie stanie???)

    Ja lampki wyczyściłem - odżółciłem platstikowe krążki że są już bielutkie ;), umyłem te czarne okulary i dalem na to plaka do czarnych zderzaków (gęsto zlać, odstawić na slonce do wyschnięcia i rozprowadzić resztę szmatą - efekt zaje***ty!!). No i polecam bardzo dokladnie umyj szkło od środka, wysusz, znowu umyj i wysusz i popryskaj takim środkiem antyroszeniowym do szyb (kupisz na stacji benz.)

    Przetwornica od xenonow jest na zewnątrz pod lampą w (chyba?) szczelnej puszce. Raczej zobacz czy nie stoi woda w pinach na samym dole jak zdejmiesz dekielek do wymiany żarówki długich. I jak się tak robi jak mówisz to może sprawdź uszczelki pod tymi dekielkami? :/


    Demontaż lampy jest sprawą dość cięzką, chyba że ja się nie znam. Nijak nie ma dostępu do torxa żeby zdjąć tą blaszkę spod lampy - ja sie męczyłem i wkładałem srubokręt pomiędzy tę własnie blaszkę a zderzak pod lampą. jak poświecisz latarką zobaczysz w głębi 2 torxy na których trzyma się lampka od dołu - jak je wykręcisz wyjdzie cała razem z blaszką ta spod lampy. Po wyjęciu sugeruję zabieg ktorego ja dokonalem - wziac gumówkę i uj**ać te półkoliste wystające w dół "wypustki?" nie wiem jak to nazwać, które utrydniają włożenie śrubokręta zwykłemu śmietrtelnikowi. Jak wyjmiesz to zobaczysz w czym rzecz ;)

    Powodzenia bo warto!

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: Spalony xenon i postojówka

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Czy przyczyną palenia się prawego xenonu i postojówki może być to że miesiąc temu pękła mi chłodnia i zalało prawą stronę a reflektor cały zaparował, a teraz robi się jakieś spięcie i będzie mi paliło żarniki?
    W chłodnicy nie jest woda tylko płyn. On nie odparuje od razu i jest tłusty. Najprawdopodobniej uszkodził przetwornice. Mi pękł kiedyś wężyk który odprowadza ciecz do zbiorniczka wyrównawczego i zalał przetwornice od ringów. Zgłupiała i nie dawała napięcia, ringi leciutko się żarzyły na fioletowo. Po jakichś 2 dniach wróciło to do normy na szczęście :) oczywiście wszystko starannie wymyłem. A więc płyn może uszkodzić przetwornice.

    Cytat Zamieszczone przez max mt
    U siebie odbłyśniki czyściłem delikatnie sucha szmatką do czyszczenia okularów.
    Ja używam wacików higienicznych, które podbieram żonie z łazienki :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Cóż jeśli chodzi o lampy to rozbierałem swoje ostatnio po to żeby wyczyścić klosze od środka :D Po 13 latach miały jakiś tłustawy nalot (wiadomo kurz i czasem ogromna zmiana temperatur robią swoje). Klosz czysci się wmiarę dobrze, parę razy spryskiwane dobrym płynem do szyb (BMW :) ) Natomiast plastikowe osłony (te przy długich i wokół soczewki) znacznie gorzej. Mimo iż miałem bardzo, ale to bardzo delikatną ściereczkę, czysta jak łza to porobiły sie mikroskopijne ryski. Jak patrzysz na reflektor to nie zauwarzysz ale jak rozbierzesz i spojrzysz pod słońce to widać. Odbłyśnika nie ruszałem i jesli masz czysty, bez oznak zacieków to absolunie nie ruszaj. Co prawda w bmw tego nie robiłem ale w paru innych autach próbowałem czyścić i mimo, że posiadałem miekką i czystą szmatkę to farba napylona na nie zmatowiła się :/ Więc nie polecam Ci jesli nie trzeba.
    Ponadto proponuje, jako, że nasze auta nie są już pierwszej młodości, wymienić uszczelke między obudową a kloszem. Koszt takiej uszczelki w ASO to 32,48 szt. (nr części 63 12 8 361 290) montowane od 09/98.
    Pozd
    P.S. Właśnie przez pomyłkę odkryłem, że w/g ETK taki sam nr uszczelki jest przed i po lifcie :D

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    ...
    Demontaż lampy jest sprawą dość cięzką, chyba że ja się nie znam. Nijak nie ma dostępu do torxa żeby zdjąć tą blaszkę spod lampy - ja sie męczyłem i wkładałem srubokręt pomiędzy tę własnie blaszkę a zderzak pod lampą. jak poświecisz latarką zobaczysz w głębi 2 torxy na których trzyma się lampka od dołu - jak je wykręcisz wyjdzie cała razem z blaszką ta spod lampy. Po wyjęciu sugeruję zabieg ktorego ja dokonalem - wziac gumówkę i uj**ać te półkoliste wystające w dół "wypustki?" nie wiem jak to nazwać, które utrydniają włożenie śrubokręta zwykłemu śmietrtelnikowi. Jak wyjmiesz to zobaczysz w czym rzecz ;)
    ....

    Przecież wystarczy przesunąć blaszki pod lampą przesunąć do środka i masz mega komfortowy dostęp do tych torxów. Jedyne co, że mogą (blaszki) stawiać pewien opór, jak dawno nie były demontowane.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Słusznie Sylwekk :) Pamietaj jeszcze by przesunąć plastikowy język (od strony kierunku - wchodzi w błotnik) śrubokrętem.

  9. #19
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ....i najlepiej kupic sobie srubokret z koncowka torxa, by nie bylo za grubo. Blaszki pod reflektorem przesuwam naciskajac zdecydowanie palcami i przesuwajac.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Greg38
    ....i najlepiej kupic sobie srubokret z koncowka torxa, by nie bylo za grubo. Blaszki pod reflektorem przesuwam naciskajac zdecydowanie palcami i przesuwajac.
    Za cholere nie wyobrażam sobie jak Wy to robicie :? Przecież te blaszki są trzymane przez dwa torxy przykrecone do lampy, chyba że zdejmujecie samą blachę bez tego plastikowego... ale przecież to idzie pogiąć blachę...?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •