Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Metoda "ZAMKA BLYSKAWICZNEGO" - jak Ty sie zachowu

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Metoda "ZAMKA BLYSKAWICZNEGO" - jak Ty sie zachowu

    Witam,

    od pewnego czasu nurtuje mnie fenomen napotkany do tej pory tylko w polsce.

    Zwezenie drogi, dwa pasy przechodza w jeden, znak metody "zamka blyskawicznego" (jazda do samego konca wjazdu na prawy pas i wpuszczanie po jednym samochodzie na pojedynczy pas).

    Jest udowodnione ze jest to najbardziej skuteczny spsob rozladowania korku, do tego nakazany znakiem:




    Tym czasem prawie w kazdym takim miejscu pas ktorym powinno sie dojechac do samego konca i dopiero wlaczyc do ruchu, jest skutecznie blokowany przez "bezmyslnych leszczy".

    Co wy myslicie na ten temat ? Jak wy zachowujecie sie w takiej sytuacji ?

    Tak jak wspomnialem, z takim zachowaniem spotkalem sie do tej pory tylko w polsce, jest to jawne lamanie przepisow drogowych i powinno byc karane.


    Dla naswietlenia tematu - krotki film:

    http://ww6.tvp.pl/6287,20080818774286.strona
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Skad ja to znam, ostatnio skutecznie blokowali lewy pas przed budowa mostu na A4 - Wroclaw. Jakis gamon blokowal lewy pas a mial do konca pasa dobre pare metrow i nie wjechal na prawy...a na CB na tych co jechali lewym, konczacym sie pasem puszczano wiazanki

    Niestety, ktos sprawe "zamka blyskawicznego" nie rozumie i potrzebuje lekcji dodatkowych :D :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Powiem wprost.

    Nikt sie do tego nie stosuje. Przynajmniej u nas w Warszawie jest mega wolna amerykanka i obowiązuje prawo dźungli. Kto większy i ma większe auto ten lepszy

    Na ogół staram się wpuszczać auta pojedynczo, ale jak jest walka taka jak dzisiaj na ulicy, to i ja zacząłem się ryć jak wszyscy. Wkurza mnie to - a ja spokojności chłopak nie lubie się denerwować ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    7ka
    Gość
    w Bremen jest kilka takich miejsc.. i nie wiem czemu ale kazdy potrafi zachowac sie normalnie tak jak byc powinno..

    w Polsce jak to w Polsce.. mieszkajac tutaj juz wierze ze mozna miec bezwypadkowe auto..w Polsce to bardzo trudne ..

  5. #5
    Spotkałem się z zachowaniem z filmu jadąc do Zakopanego.....

    Cóż więcej powiedzieć... To, co mi się ciśnie, to "zacznijmy od siebie".... Standardem przecież w miastach jest dojeżdżanie do samego końca i potem notoryczne wciskanie się.... Nie mniej jednak na trasach typu zakopianka taka reguła wydaje się być jak najbardziej słuszna i uzasadnioną.

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    W Polsce niestety tych co jadą lewym do końca traktuje się jak cwaniaków ("bo ja stoję w kolejce ileś minut , a ten z lewego, cwaniak się wciska"). Wystarczyło by, żeby każdy pas był równo zajęty i na przemian się przepuszczać. Nie było by cwaniactwa, a i krótsza kolejka na dwóch pasach działała by kojąco. :)
    Często jadąć do Konstancina z Wilanowa napotykam taką sytuację. Na prawym pasie mega kolejka, niby grzeczni ludzie cisnący na przemian gaz i hamulec do oporu by nie zostawić metra odległości, a lewy pas wolny. To jadę!! Bo dlaczego miał bym nie jechać skoro jest pusty! ;)
    Dziwne tylko, że gdy ostatnio jechałem w mundurze, który jest łudząco podobny do policyjnego, mając otwarte szyby jakoś nikt nie trąbił, nie wyzywał przez CB, a i uprzejmy na końcu lewego pasa się znalazł BEZ KOMENTARZA!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    W Polsce niestety tych co jadą lewym do końca traktuje się jak cwaniaków ("bo ja stoję w kolejce ileś minut , a ten z lewego, cwaniak się wciska"). Wystarczyło by, żeby każdy pas był równo zajęty i na przemian się przepuszczać. Nie było by cwaniactwa, a i krótsza kolejka na dwóch pasach działała by kojąco. :)
    Często jadąc do Konstancina z Wilanowa napotykam taką sytuację. Na prawym pasie mega kolejka, niby grzeczni ludzie cisnący na przemian gaz i hamulec do oporu by nie zostawić metra odległości, a lewy pas wolny. To jadę!! Bo dlaczego miał bym nie jechać skoro jest pusty! ;)
    Dziwne tylko, że gdy ostatnio jechałem w mundurze, który jest łudząco podobny do policyjnego, mając otwarte szyby jakoś nikt nie trąbił, nie wyzywał przez CB, a i uprzejmy na końcu lewego pasa się znalazł BEZ KOMENTARZA!
    Radosh, ale na drodze do Konstancina nie ma takiego znaku..... Więc poniekąd zachowanie kierowców jest słuszne. Najpierw prawy potem lewy....

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    W Polsce niestety tych co jadą lewym do końca traktuje się jak cwaniaków ("bo ja stoję w kolejce ileś minut , a ten z lewego, cwaniak się wciska"). Wystarczyło by, żeby każdy pas był równo zajęty i na przemian się przepuszczać. Nie było by cwaniactwa, a i krótsza kolejka na dwóch pasach działała by kojąco. :)
    Często jadąc do Konstancina z Wilanowa napotykam taką sytuację. Na prawym pasie mega kolejka, niby grzeczni ludzie cisnący na przemian gaz i hamulec do oporu by nie zostawić metra odległości, a lewy pas wolny. To jadę!! Bo dlaczego miał bym nie jechać skoro jest pusty! ;)
    Dziwne tylko, że gdy ostatnio jechałem w mundurze, który jest łudząco podobny do policyjnego, mając otwarte szyby jakoś nikt nie trąbił, nie wyzywał przez CB, a i uprzejmy na końcu lewego pasa się znalazł BEZ KOMENTARZA!
    Radosh, ale na drodze do Konstancina nie ma takiego znaku..... Więc poniekąd zachowanie kierowców jest słuszne. Najpierw prawy potem lewy....
    Znak znakiem, ale to nie jest znak nakazu, a informacyjny i przy takim znaku też obowiązuje zasada prawej strony. Powiedz jeszcze, że łamie przepisy :D No powiedz! :D Jade zgodnie z nimi w tym wypadku i dwa pasy równo pozajmowane wyeliminują cwaniactwo :]


    Ps' Człowiek kretynieje przez te poprawiacze w Word-dzie i FireFox-ie i jak ma IE to nagle pisze z bykami. Czerwone robaczki w moim cytacie są zasłużone ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Znak znakiem, ale to nie jest znak nakazu, a informacyjny i przy takim znaku też obowiązuje zasada prawej strony. Powiedz jeszcze, że łamie przepisy :D No powiedz! :D Jade zgodnie z nimi w tym wypadku i dwa pasy równo pozajmowane wyeliminują cwaniactwo :]
    Otóż stanie w wężyku też doskonale eliminuje cwaniactwo.... Tylko cwaniaki tego nie wiedzą i cwaniakują. Znak o którym mówisz, jest znakiem uzupełniającym a informacyjnym jest ten, który informuje o zwężeniu. W tym przypadku znak uzupełniający mówi o tym, jak ma wyglądać organizacja ruchu.

    Może problem przedstawiony w filmie polega na tym, że znak uzupełniający jest na samym końcu ścieżki, co powoduje, że ci stojący pokornie w wężyku czują się "oszukani".... Gdyby poinformować o zmianie organizacji ruchu odpowiednio wcześnie..... :medit:

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Znak znakiem, ale to nie jest znak nakazu, a informacyjny i przy takim znaku też obowiązuje zasada prawej strony. Powiedz jeszcze, że łamie przepisy :D No powiedz! :D Jade zgodnie z nimi w tym wypadku i dwa pasy równo pozajmowane wyeliminują cwaniactwo :]
    Otóż stanie w wężyku też doskonale eliminuje cwaniactwo.... Tylko cwaniaki tego nie wiedzą i cwaniakują. Znak o którym mówisz, jest znakiem uzupełniającym a informacyjnym jest ten, który informuje o zwężeniu. W tym przypadku znak uzupełniający mówi o tym, jak ma wyglądać organizacja ruchu.

    Może problem przedstawiony w filmie polega na tym, że znak uzupełniający jest na samym końcu ścieżki, co powoduje, że ci stojący pokornie w wężyku czują się "oszukani".... Gdyby poinformować o zmianie organizacji ruchu odpowiednio wcześnie..... :medit:

    Sylwekk! Uzupełniający znak, jak go nazwałeś, tez nie jest wyznacznikiem :] I co mam zrobić, gdy nie lubie czekać jak nie ma takiej potrzeby? TO NIE JEST CWANAICTWO!! Nie czuję się jak cwaniak. To tak jak bym nie wykorzystał przysługującej mi ulgi podatkowej tylko dlatego, że inni o niej nie wiedzą. Będę trwał przy swoim, że dwa pasy równo zajęte i jazda na zakładkę to najlepsze rozwiązanie tylko ludzie jakoś tego nie rozumieją. Może jakaś akcja informacyjna w TV by coś pomogła. ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •