Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Jakie są najlepsze klocki hamulcowe i tarcze do e65 / e66 ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    Jakie są najlepsze klocki hamulcowe i tarcze do e65 / e66 ?

    Właśnie moja czarnula poinformowała mnie z wrodzoną dla siebie gracją (gong i piękny napis), iż czas już na wymianę klocków hamulcowych i tarcz. I tu pojawia sie moje pytanko do szanownych kolegów jakiej firmy tarcze i klocki polecacie co by nie pokrzywiły się przy pierwszym hamowaniu z 200km/h. Wiem że odpowiedz może być prosta oczywiście BMW, ale wydaje mi sie że to za proste by było. Jeśli się nie mylę to chyba textar był fabrycznym dostawcą. Z góry dzięki za opinie. :medit:
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 19-06-2012 o 15:51
    Risorius ;-)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    proponuje JURID tak jak i TEXTARA

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    126
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i740d, F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Witaj
    Żebyś miał porównanie podam Ci ceny ASO bez rabatu. Ponieważ nie napisałes czy przód czy tył więc podam ceny i tego i tego
    Przód
    - tarcza (324x30) - 583,37 zł (szt)
    - klocki hamulcowe (jurid 310) - 739,71 zł (kpl)
    - czujnik 94,50 zł
    tył
    - klocki (textar t4166) - 472,27 zł
    - czujnik - 99,14 zł
    - tarcza (324x20) - 431,18 (szt)
    Pozdrawiam

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    hej
    jak ja wymienialem ostatnio klocji bo sie kontrolka zapalila to po sprawdzeniu bylojeszcze pol klocka....dojezdzilem jeszcze z 2tys km i dopiero wymienilem a i tak nie byl wytary do konca...

    a zalozylem..hmm.w sumie nie pamietam ale kupilem takie jakpolecil mi Sylwek7 ;D ;D ;D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ja od lat do swoich aut i madrych klientow zakladam tylko klocki i tarcze " ate " !

    Jest to twardy klocek ktory nie brudzi tak mocno felg jak inne , nie piszczy i co najważniejsze to nie pali sie przy wyhamowaniu z 200km/h :]

    Jest to firma dosc droga - ale sprawdzona !!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 31-05-2012 o 20:55

  6. #6
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Ja założyłem ostatnio tarcze ATE do E38 i były krzywe od nowości, biją przy hamowaniu.
    Słyszałem, że jest dużo ostatnio takich przypadków i już nawet nie wymieniają na gwarancji.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  7. #7
    7ka
    Gość
    ATE... wpadasz w wode i sa krzywe..

    wiem ze sa drogie ale sa pewne.. mowa o tarczach i klockach ori.. w 730d zawsze je stosowalem.. i potrafilem na ori klockach zrobic 35tys... :o

    ale zaryzykuje i przy najblizszej wymianie zaloze nawiercane zimmermanny.. :/

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    W cale nie ryzykujesz. Zadbaj o nie bardzo na początku i będziesz się nimi długo cieszył ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ATE... wpadasz w wode i sa krzywe..

    wiem ze sa drogie ale sa pewne.. mowa o tarczach i klockach ori.. w 730d zawsze je stosowalem.. i potrafilem na ori klockach zrobic 35tys... :o

    ale zaryzykuje i przy najblizszej wymianie zaloze nawiercane zimmermanny.. :/
    Nie wiem jakiej mam firmy tarcze ale odkryłem że klocki to TRW (nie z wyboru, jak kupiłem auto to jakoś świezo zmienione były) i mają juz ok 60 tyś km, zaniepokojony zdjąłem 2dni temu koła i po raz kolejny stwierziłem ze jeszcze są i to chyba na pare ładnych tysięcy. Przesiadałem sie z E38 94 na E38 00r i wydawało mi sie ze to nowsze lepiej hamuje gdzie w poprzedniej miałem textary chyba założone. Juz jestem głupi z tego wszyskiego, oczywiście mozłiwe ze zakładając inne klocki które zejdą wcześniej to też będą dzieki temu lepiej hamować, ale nie wiem czy będzie mi dane to w tym aucie sprawdzić...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ATE... wpadasz w wode i sa krzywe..

    wiem ze sa drogie ale sa pewne.. mowa o tarczach i klockach ori.. w 730d zawsze je stosowalem.. i potrafilem na ori klockach zrobic 35tys... :o

    ale zaryzykuje i przy najblizszej wymianie zaloze nawiercane zimmermanny.. :/
    Ale chodzi o nawiercane tarcze bo chyba nie klocki?
    Risorius ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •