Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Wątek: Jakie są najlepsze klocki hamulcowe i tarcze do e65 / e66 ?

  1. #11
    7ka
    Gość
    a widziales kiedys nawiercane klocki :shock:

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    a widziales kiedys nawiercane klocki :shock:

    widzialem ;) takie ma sylwekk


  3. #13


    Sam o tym pomyślałem, ale stwierdziłem, że te nie są najlepsze i nie będę ich polecał ;D ;D ;D

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Odświeżam temat, a co sadzicie o klockach na przednią oś.

    - ZIMMERMANN o których wspominacie na przód widzę już za 220 zl komplet - http://moto.allegro.pl/klocki-zimmer...352304589.html ale jakoś nie wzbudzają mojego zaufania.

    - Ferrodo http://moto.allegro.pl/ferodo-klocki...318769858.html - 230 (chyba komplet) - kiedyś miałem w 3ce Ferrodo i byly niezłe tyle że piszczały strasznie.

    - ATE http://moto.allegro.pl/ate-klocki-pr...315791630.html - 300zl komplet

    - ATE http://moto.allegro.pl/klocki-ate-ce...342522428.html 369,99 komplet - ceramiczne - jak one sie sprawują??

    Gdzies tam BOSHA aukcja mi mignęła przed oczami:) Czy może jeszcze coś innego??
    Klocki przednie ważna sprawa wiec nie chce kupić czegoś co hamuje średnio.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Tarcze Zimmermann jakoś są niedostępne. Dystrybutor w Chorzowie milczy i ma to generalnie w nosie.
    Żadnych konkretnych terminów. Nic. Też chciałem je zamówić, to po dwóch miesiącach poszukiwań i oczekiwań sobie je odpuściłem. Może i są dobre, ale co z tego, jak ich... nie ma.

    Zamontowałem Tarcze Brembo i klocki Ferodo Premier. Przez pierwsze 10km byłem mocno zawiedziony, że aż chciałem zawracać na warsztat. Okazało się, że klocki i tarcze muszą się dotrzeć i dopasować do siebie.

    Po 50km już było ładnie. Hamuje dobrze. Łagodnie, ale jak trzeba przyfasolić to i ABS się włącza. Na starych tarczach i klockach, mimo, że pedał był twardszy (podobny w reakcji do VW) to nie hamowało za bardzo i trudno było obudzić ABS.


    Przy wymianie obligatoryjnie polecam zakonserwować tłoczki i wymienić gumki na zacisku - efekt piorunujący. Że nie wspomnę o wymianie przy tej okazji płynu hamulcowego...
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Miałem okazję jeździć w BMW E61 z klockami ATE Ceramic- ogromny plus za prawie bezpyłowe zdzieranie się klocka. Skuteczność hamowania bardzo dobra, brak wkurzających dźwięków, do tego dużo czystsze felgi. Klocki miałem założone z przodu (plus tarcze Zimmermann), z tyłu jakieś standardowe inne- efekt był taki, że po kilku dniach poruszania się po mieście tylne felgi były dużo bardziej zapylone od przednich, na których prawie nie było pyłu. Ja taki zestaw polecam.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    Ostatnio zmieniałem przody na tarcze Zimmermann+ATE CERAMIC. Przejechałem ponad 500km od wymiany i jestem megazadowolony. Potwierdzam bardzo małe pylenie i bdb skuteczność hamowania tego zestawu :)
    Locha pali:

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Potwierdzam tarcze zimmermnann i klocki ceramiczne ate ,niskie pylenie koniec z środkami żrącymi aby umyć felgę inna bajka zupełnie

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez voshon Zobacz posta
    Ostatnio zmieniałem przody na tarcze Zimmermann+ATE CERAMIC. Przejechałem ponad 500km od wymiany i jestem megazadowolony. Potwierdzam bardzo małe pylenie i bdb skuteczność hamowania tego zestawu :)

    A hamowałeś już od 240-0 w gorący dzień? Jeżeli po tym tarcze będą proste to będzie wiadomo, że naprawdę warto i jest to godny zestaw.
    Póki co jedyny potwierdzony zestaw to tarcze EBC standard i zielone klocki EBC do tego, ja się przymierzam do wymiany i skłaniam się ku doświadczeniu chłopaków na zestaw EBC
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    coboss ciekawy jestem czy kiedy kolwiek tak hamowales od 240 do 0 . Bo ja juz jezdze mase lat i jak do tej pory najmocniejsze hamowanie mialem z 210 do 140 na polskiej autostradzie . Zwykle tarcze ate i klocki ate dalo rade i wszystko bylo proste . Takie hamowanie o jakich ty piszesz to nawet na torach wyscigowych nie wystepuja . Tym bardziej ze ciegle jestesmy na forum 7er i kto tak extremalnie jezdzi 2 tonowym autem .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •