Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektronika] Moje Bmw Troszkę Za Dużo Pali

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa

    [ elektronika] Moje Bmw Troszkę Za Dużo Pali

    Moje 740 Manual

    na 6 biegu przy 100 by utrzymać prędkość ekonomizer musi pokazywać 9,5~10 litrów

    natomiast wcześniej byłem posiadaczem 540 e39 6b pokazywał 7,5

    dla potwierdzenia kolega boss potwierdził mi że jemu pokazuje około 6,5 do 7 litrów


    co jest dla mnie logiczne bo e38 ma dłuższe biegi niż e39


    co prawda nie jest to duża różnica w spalaniu ale denerwuje mnie coś nie tak


    dodam że auto jest mechanicznie sprawne (ma moc , opory toczenia w normie) , silnik chodzi równo , sądy lambda żyją błędów w kompie brak


    od czego zacząć przepływomierz ? tps ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    na takie różnice ma wpływ wiele czynników - np ogólny stan silnika, szerokość opon i ich rodzaj ...


    Sprawa ważna - jeżeli masz tam lpg to ekonomizer może przekłamywać dane .


    Pisałeś że masz podniesioną moc silnika - jeżeli to prawda - to co się dziwisz - moc nie bierze się z kosmosu tylko z paliwa ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    sprawdzone na benzynie , ecu wyzerowane , gaz na czas dokładnych testów odłączony (bo myślałem że to on jest sprawcą)

    co do spalania to pomimo chipa po chipie było delikatniej mniej niż na oryginalnie

    więc to odpada bo problem powstał klika dni temu

    a co do stanu silnika ani opon nie zmienił się przez ostanie klika dni ....



    czym najlepiej wyczyścić przepływomierz ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jeżeli masz przyzwoity filtr powietrza to malo prawdopodobne zeby przeplywomierz sie zabrudził - bo niby czym ?

    możesz go wyczyścić - da się go rozebrać i wyciągnąć środek z obudowy - tylko czyścić trzeba bardzo delikatnie - bo jak złamiesz blaszkę to możesz go do kosza wywalić . Czyścić najlepiej izopropanolem lub benzyną ekstrakcyjną .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    filtrów używam tylko knechta

    a co do przepływki to ma 14 lat więc miała prawo się ubrudzić trochę wiatru przeleciało a filtry nie mają 100% skuteczności


    spróbuje od Ariusza pożyczyć 2 przepływkę na chwile by się przejechać i sprawdzić

    a w tym czasie są jakieś inne pomysły ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •