Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Problem z temperatura M60.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    E30 325i
    Skąd
    Kobyłka

    [mechanika] Problem z temperatura M60.

    Witam, mam taki problem ze moje m60b30 bardzo szybko osiaga temperature. Dzis nawet jadac kawalek wywalilo mi plyn przez korek. Obstawiam na termostat lub pompe wody. Ma ktos jakas sugestie? Jaki jest koszt pompy wody i termostatu? Trudno to wymienic, tzn czy jest do tego jakis wmiare dobry dostep? Dodam ze moze ubylo troche plynu wczesniej albo cos jest zapowietrzone, auto kupilem uszkodzone, dopiero co odebralem od lakiernika. W chwili wywalenie plynu spod korka wskazowka byla prawie w pionie, doslownie kawaleczek za.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    do termostatu dojscie jest znośne - trzeba tylko spuścić płyn i ściągnąć dolny wąż z chłodnicy ...

    Do pompy do pompy wody jest trudniej się dostać - trzeba ściągnąć z tego co pamiętam visco , paski i napinacze - ale potem sama pompa jest na wierzchu...


    Jeżeli nie masz pewności co do termostatu to warto go wymienić nawet profilaktycznie dla bezpieczeństwa silnika.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    E30 325i
    Skąd
    Kobyłka
    No wiec tak: chlodnica byla cala zawalona syfem, doslownie byla na niej centymetrowa warstwa syfu. Termostat wyjelem i sprawdzilem - otwiera normalnie. Pompa wody na 90% tez ok, bo przez otwor po termostatcie widac wirnik i ruszajac kolem pasowym wirnik sie obracal wiec ok.
    Ide za moment skladac auto, zaleje nowym plynem i odpowietrze. Dam znac jakie efekty.
    Edit:
    Poskladalem bunie, zalem uklad (weszlo ok 10-11L), odpowietrzylem wstepnie uklad - wiadomo trzeba troche pojezdzic. I jest ok czyszczenie chlodnicy i zalenie nowym plynem przynioslo efekt, temperatura utrzymuje sie w pionie, czasem lekko za, ale zaraz wraca do normy. Na zimno po zalaniu nagrzewal sie w odpowiednim tempie.
    Wedlug mnie jest ok.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    witam ja mialem identyczny problem gotowalo sie autko temperatura skakala i bylo ogolnie zle jednak wymienilem visko wentylator odpowietrzylem uklad i wszsytko gra moze to samo jest u ciebie

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    E30 325i
    Skąd
    Kobyłka
    Tak jak pisalem u mnie pomoglo tylko gruntowne czyszczenie chlodnicy + dobre odpowietrzenie calego ukladu i temperatura caly czas "pion" wiec jest ok.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez deli86
    witam ja mialem identyczny problem gotowalo sie autko temperatura skakala i bylo ogolnie zle jednak wymienilem visko wentylator odpowietrzylem uklad i wszsytko gra moze to samo jest u ciebie
    Kolego deli86, serdecznie zapraszam do Działu "Przedstaw się.... "

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    dziś miałem podobną sytuacje temperatura się podniosła do 110 stopni i z tylu silnika wytrysnął płyn kolo wlotu po prawej stronie i coś syczało, jak odkręciłem korek to płyn wypływał i mało grzało w środku z nawiewów co mogło być tego przyczyną ?
    i jak wymienić płyn gdzie się go spuszcza ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •