Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Zmiana skrzyni ze step na tip...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa

    [mechanika] Zmiana skrzyni ze step na tip...

    Moja skrzynia bardzo prawdopodobne że ma sie ku końcowi. dlatego kieruję do was pytanie drodzy koledzy, chciałbym zmienic moją ori skrzynie step na tiptronik, potrzebuje coś oprócz skrzyni, sterownika i lewarka ? No i jaka skrzynia domyślam sie że od 728 będzie za słaba, na jaką moge zmieni ?

    Pozdrawiam wszystkich ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin

    Re: Zmiana skrzyni ze step na tip...

    Cytat Zamieszczone przez bryce
    Moja skrzynia bardzo prawdopodobne że ma sie ku końcowi. dlatego kieruję do was pytanie drodzy koledzy, chciałbym zmienic moją ori skrzynie step na tiptronik, potrzebuje coś oprócz skrzyni, sterownika i lewarka ? No i jaka skrzynia domyślam sie że od 728 będzie za słaba, na jaką moge zmieni ?

    Pozdrawiam wszystkich ;)
    a czym się różni steptronic o tiptronika?bo z tego co wiem to tylko nazwą!!!


    jesśi się myle to mnie poprawcie....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    sposobem wrzucania biegów !!!!!!!! :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A dokładniej czym bo tez nie jest zorientowany dobrze w temacie ?

    Jak bedziesz zmienial to z takiego samego silnika musi byc i oczywiscie komputer sterujacy tez trzeba zmienic.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Po co chcesz zakładać skrzynie od Audi?

    W Audi występuje Tiptronic. W BMW Steptronic. Działają praktycznie w ten sam sposób.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    w takim razie mi też zrobili sieczke z mózgu 8/ , chodzi mi o tą z biegami +/- a nie 2,3,4 8/ szukałem informacji o szkrzyniach, skoro nazwą sie nie różnią to jak je nazwac chodzi mi o sposób zmiany biegów

  7. #7
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...moim zdaniem przekladanie ukladu automata tradycyjnego na steptronikanie do konca ma sens. Sa to koszta, ktore sa niemale. Nie konczy sie tylko na sterowniku skrzyni, lewarku...ale dochodzi do tego sterowanie od strony silnika, licznik, wiazki...by ze soba wspolgralo. A tak na marginesie ilu z nas uzywa opcji + i - w steptronikach i jak czesto. Jezdzilem takimi autami i jakos mi sie nie chce wrzucac + i - biegow. Ok, jesli mam to od fabryki niech bedzie, ale ekstra kase ladowac....nie jestem przekonany.

    5HP30 (zwykla skrzynia) sa z tego co wiem trwalszymi skrzyniami jak 5HP18...jesli sie myle to poprawcie.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ludzie, trochę angielskiego... TIP to właśnie ten "cpyk" góra/dół !!! Step to "kroki" = 2/3/4

    Zmiana chociażby z tego wzgledu że TIPtronic ma 5 biegów do wrzucania. Ja na ogół jeżdżę bardzo spokojnie, mimo młodego wieku lubie cruising :) Ale jak chcesz sie wyżyć na jakimś dresie z Golfa III to TIPki się naprawdę przydają ;) To samo kiedy chcesz sprawdzić się na jakimś torze, czy troszkę podriftować - tiptronic to bardzo fajna sprawa. W trasie oczywiście można po prostu użyć kickdowna, ale to nie ta satysfakcja co wajchowanie biegami:)

    Moim zdaniem ma to sens jeżeli masz gdzieś po znajomości 7er do rozbiórki - wtedy bierzesz co Ci się podoba, dopłacasz trochę $ koleszce i oddajesz własne części bo i to i to da się sprzedać :)

    Zagadaj z Pawłem (pawel85), on powinien mieć wszystkie części których będziesz potzrebował, ale przede wszystkim sam zmienił niedawno manuala na TIPTRONIC z angola w 730i więc pewnie posłuży poradą :)

    Powodzenia!



    CO DO NAZW: (z wikipedii, wolnej encyklopedii)

    Tiptronic – rodzaj automatycznej skrzyni biegów. Kierowca oprócz możliwości jazdy w trybie automatycznym "D", ma do dyspozycji tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, czyli kolejno bez możliwości omijania poszczególnych biegów. Skrzynie tiptronic montowane są w samochodach wielu firm, m. in. Audi, VW, Porsche czy Škoda.
    TiptronicŸ jest zastrzeżoną nazwą towarową, a jej właścicielem jest firma Porsche, która udzieliła licencji m. in. koncernowi Volkswagen AG. Ponadto tiptronic używany jest w języku potocznym do określania innych automatycznych skrzyń biegów z możliwością ręcznej zmiany biegów, stosowanych przez konkurencyjnych producentów.

    Tak więc, to że TIPTRONIC jest nazwą zastrzeżoną dla VAG, nie oznacza że nie ma ta nazwa uzasadnienia technicznego w jej stosowaniu. JEdyny konflikt może wynikać z tego, że jedni posługują się sloganami handlowymi, a inny podchodzą do tematu stricte technicznie. Dla mnie STEP i TIP to jest różnica :) Dzięki jednej i drugiej nazwie można bardzo łatwo rozróżnić te dwie konstrukcje...

  9. #9
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie

  10. #10
    RockR, namieszałeś..... Przy okazji sam sobie odpowiedziałeś podając informację o nazwie zastrzeżonej... Step, tip, czy jak tego inaczej nie nazwać to możliwość ręcznej zmiany biegów. W klasycznych automatach masz do dyspozycji D i kilka położeń drążka określających maksymalny bieg, na jakim będzie działać skrzynia (stosowane przy zjazdach do hamowania silnikiem).

    Gregu, w całej liście zmian nie potrzebnie umieściłeś licznik - ten tylko trzeba przekodować....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •