Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] Zmiana skrzyni ze step na tip...

  1. #11
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Dla mnie to jedno i to samo :) to tak samo jak się kłócić co oznacza TDI (grupa VW) a co HDI (głównie francuskie) ;D
    Jedna i ta sama skrzynia (tip i step). Zwykły automat to zwykły automat :P
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #12
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...co do licznika....mamy w starszych modelach dolny rzad cyferek pod PND321, bo teraz nie pamietam ze swojego a do garazu nie chce mi sie isc. Nowsze modele maja dodatkowy rzad cyfer jesli sie nie myle.

    Co do nazewnictwa....mozna tak w nieskonczosc: ASR-ASC, ESP-DSC.....
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez Greg38
    ...co do licznika....mamy w starszych modelach dolny rzad cyferek pod PND321, bo teraz nie pamietam ze swojego a do garazu nie chce mi sie isc. Nowsze modele maja dodatkowy rzad cyfer jesli sie nie myle.

    Co do nazewnictwa....mozna tak w nieskonczosc: ASR-ASC, ESP-DSC.....
    Ten rząd z cyferkami, z tego co się orientuję, był od samego początku.... ;)

  4. #14
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    CO DO NAZW: (z wikipedii, wolnej encyklopedii)

    Tiptronic – rodzaj automatycznej skrzyni biegów. Kierowca oprócz możliwości jazdy w trybie automatycznym "D", ma do dyspozycji tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, czyli kolejno bez możliwości omijania poszczególnych biegów. Skrzynie tiptronic montowane są w samochodach wielu firm, m. in. Audi, VW, Porsche czy Škoda.
    TiptronicŸ jest zastrzeżoną nazwą towarową, a jej właścicielem jest firma Porsche, która udzieliła licencji m. in. koncernowi Volkswagen AG. Ponadto tiptronic używany jest w języku potocznym do określania innych automatycznych skrzyń biegów z możliwością ręcznej zmiany biegów, stosowanych przez konkurencyjnych producentów.

    Tak więc, to że TIPTRONIC jest nazwą zastrzeżoną dla VAG, nie oznacza że nie ma ta nazwa uzasadnienia technicznego w jej stosowaniu. JEdyny konflikt może wynikać z tego, że jedni posługują się sloganami handlowymi, a inny podchodzą do tematu stricte technicznie. Dla mnie STEP i TIP to jest różnica :) Dzięki jednej i drugiej nazwie można bardzo łatwo rozróżnić te dwie konstrukcje...
    Widzisz nie trzeba "troche angielskiego" - wystarczy troche polskiego żeby przeczytać na tej Wikipedii, którą się podpierasz:

    Inne rozwiązania zbliżone do Tiptronic firm konkurencyjnych:

    Acura: SportShift
    Alfa Romeo: Selespeed
    BMW: Steptronic
    Hyundai: Shiftronic
    Infiniti: Manual Shift Mode
    Jaguar: BoschŽ Mechatronic
    Lexus: E-Shift
    Mercedes-Benz: TouchShift
    Mitsubishi: Sportronic
    Opel: Easytronic
    Saab: Sentronic
    Smart: Softip
    Volvo: Geartronic.

    Także tak jak napisałem kilka postów wyżej Tiptronic występuje w grupie VAG, Steptronic w BMW i działają praktycznie tak samo - jak to podaje Wikipedia są to "rozwiązania zbliżone".
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    no to wytłumaczone :D, to teraz wracając do pytania co oprócz skrzyni sterownika i lewarka mi potrzeba, pomijając przekodowanie?

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety ale do 750 nie masz szans zalozyc 5HP18. Tak jak Greg napisal ewentualne zmiana zwiazana jest z wieksza przerobka instalacji auta + elementow osprzetu silnika gdzie akurat przy 750 niewielkie sa szanse dopasowania ich z innych modeli.
    Ogolnie przy koncu produkcji 5HP30 (do V8 benz) wychodzily modele tej skrzyni ze zmieniona elektronika i te skrzynie mialy juz opcje steptronica- potem zostaly zastapione 5HP24.

    p.s: :shock: 730i nigdy nie mialy skrzyn ze steptronikiem
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A kto mówi, że miały? :)

    Jedna sztuka z tego co wiem już ma xD

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    a od 740d ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •