Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ LPG] Jakie spalanie gazu/benzyny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    50
    BMW
    brak
    Skąd
    Ciechanów

    [ LPG] Jakie spalanie gazu/benzyny

    witam .jestem w trakcie poszukiwan 7 i zastanwiam sie na e32 lub e38 auto ma byc na niedziele i czasem pokazac takim prestizowym autem.obecnie ma 320d i spalanie nigdy mnie nie martwilo bo nie dalem rady 7 l przekroczyc.zastanawiam sie nad silnikiem 5l w e32 i 3l lub 4,4 w e38.mozecie mi cos powiedziec na temat spalaniu gazu i pb w tych silnikach?

    na zlocie w toruniu bylem z gosciem ktory ma e38 v12 i zarzekal sie i klocil z ludzmi ze pali mu 16 l gazu?mozliwe???jesli wiecie ile ten silnik potrafi spalic to tez mi powiedzcie.
    z gory dziekuje .pozdrawiam

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam. Zastanawia mnie jakie zastosowanie ma miec gaz w Twoim przypadku skoro chcesz jezdzić od święta ...przecież nie będziesz robił nim po 500 km ??

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Re: Jakie spalanie gazu/benzyny

    Cytat Zamieszczone przez chemik666
    witam .jestem w trakcie poszukiwan 7 i zastanwiam sie na e32 lub e38 auto ma byc na niedziele i czasem pokazac takim prestizowym autem.obecnie ma 320d i spalanie nigdy mnie nie martwilo bo nie dalem rady 7 l przekroczyc.zastanawiam sie nad silnikiem 5l w e32 i 3l lub 4,4 w e38.mozecie mi cos powiedziec na temat spalaniu gazu i pb w tych silnikach?

    na zlocie w toruniu bylem z gosciem ktory ma e38 v12 i zarzekal sie i klocil z ludzmi ze pali mu 16 l gazu?mozliwe???jesli wiecie ile ten silnik potrafi spalic to tez mi powiedzcie.
    z gory dziekuje .pozdrawiam


    e38 Va12 jest w stanie spalic 16 litrow w trasie przy predkosciach do ok. 130-160 km/h.

    Nie jest to na pewno srednie spalanie.

    V12 potrzebuje w ruchu miejskim lekko 20l i ponad (PB) do tego dolicz ok. 20% wieksze spalanie na LPG.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    Re: Jakie spalanie gazu/benzyny

    Cytat Zamieszczone przez chemik666
    na zlocie w toruniu bylem z gosciem ktory ma e38 v12 i zarzekal sie i klocil z ludzmi ze pali mu 16 l gazu?mozliwe???jesli wiecie ile ten silnik potrafi spalic to tez mi powiedzcie.
    z gory dziekuje .pozdrawiam
    Jak kupiłem swoją "e38 v12" to jak wracałem spaliła 13.1 litrów gazu na 100 kilometrów (jest to średnia z trasy Płock - Kraków, mierzona metodą tankowania do pełna). Generalnie przy normalnej dość dynamicznej jeździe i sprawnej instalacji gazowej spalanie 15-17 jest jak najbardziej realne. W mieście trzeba zamienić "1" z przodu na "2".

    Wszystko jest wyszczególnione w temacie "RAPORT SPALANIA", są tam również wyniki pozostałych posiadaczy V12 :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Mój silnik 3,5 L pali około 20 L LPG, to wszystko też zależy od silnika [jaki się udał] od stylu jazdy i jeszcze pewnie kilku czynników, ale 16 L w V12 to niezły numer, chciałbym mieć taki silnik u siebie.pzdr.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    Mój silnik 3,5 L pali około 20 L LPG, to wszystko też zależy od silnika [jaki się udał] od stylu jazdy i jeszcze pewnie kilku czynników, ale 16 L w V12 to niezły numer, chciałbym mieć taki silnik u siebie.pzdr.

    Mowisz o spalaniu w trasie ? Przy jakiej predkosci ? W miescie wynik realny lecz poza stanowczo za duzo.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Czasem lubię przyłożyć,niestety na trasie czy po City to samo prawie,taki urok mojej maszyny.pzdr.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Mogę dodać na swoją i mojej BM obronę ,ze mam pęknięty jeden kat. [wewnątrz],i cztery gary inaczej zapewne palę bo świece są okopcone,tak mi postawił diagnozę mechanik z Mysłowic [siedzi gość tylko w BM],być może to tez jest powód większego spalania--już pytałem gdzieś na forum czy miał ktoś taki przypadek??? :|

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Adam221
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    55
    BMW
    BMW 740 e38
    Skąd
    Poznań
    Witam moja e38 4.0 manual pali mi tak 15-20 l gazu trasa/ jazda po Poznaniu i okolicy ale raczej nie w korkach bo ja wieczorami jezdze wszystko zalerzy odtego jak jezdze :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Adam zacznij od Przedstaw się i swoją siódemkę


    a tak swoja droga masz ciężka nogę lub masz straszny przepał


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •