Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK

    Serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc !!!

    Witam.

    Chciałby serdecznie podziękować za okazaną pomoc w nagłej potrzebie.


    darvaso dziękuję za telefon do mechanika w UK

    FuBu dziękuję za telefon do mechanika w UK (gość naprawdę zna się na rzeczy) i assistance przez telefon - chłopak siedział cały czas na telefonie i necie, sprawdzał na mapie, gdzie ja stoję i podsyłał numery telefonów do ludzi z okolic

    Sennapowieka zatrzymał się, bo zobaczył znajome auto z Forum i zaoferował swoją pomoc, potem stały kontakt na telefon


    Co się stało:

    W nocy ze środy na czwartek wybrałem się moją 7er w podróż z Anglii do Polski (odległość około 2000 km). Ze mną jadą moja narzeczona i jej mama.

    Mniej więcej w połowie drogi, już na terenie Niemiec (1050 km zostało jeszcze do Ostródy) samochód stopniowo odmawiał dalszej współpracy.

    Najpierw skrzynia biegów. Po dłuższej jeździe w korku automat przestał korzystać z 5-tego biegu, a poniżej 100 km/h przełączał się na 3-kę i obroty wskakiwały na ponad 4 tys.
    Próbowałem przełączać manualnie, ale wyższy od aktualnego biegu tylko się podświetlał na sekundę, jednak się nie przełączał. Na komputerze żadnych komunikatów.

    Po krótkim postoju wszystko OK. Jedziemy dalej, korek i znowu to samo :/ Prędkość 120 km/h, obroty ok. 2800, spalanie w granicach 9,5l/100km. Myślę sobie może jakoś da radę, nie ma jeszcze tragedii, ale zaraz w korku, jadąc na 2-ce silnik zgasł i nie chciał zapalić.

    Znowu postój, znowu po nim poprawa i znowu w trasie problem, silnik po prostu gaśnie i nie chce zapalić.

    Pan z ADAC powiedział, że to wysoka temperatura zewnętrzna (30 st.C), że olej w silniku i skrzyni gorący, dlatego nie chce jechać, że to normalne. Tylko, że inne BMW śmigają koło mnie aż miło :/ Kazał robić odpoczynki i jechać dalej.

    Daleko nie ujechałem, po jakiś 20 km na wyświetlaczu ukazał się błąd Engine Fail Safe Prog, zaczął pracować nie równo, zjechałem na bok, silnik zgasł i przez następne 2 godziny już nie zapalił.

    ADAC ściągnął mnie na swoją bazę, tam auto odpaliło jak gdyby nigdy nic, na kompie żadnych błędów. Panowie żadnych błędów.

    Panowie powiedzieli, że lepiej niech BMW się tym zajmie, odwieźli mnie do serwisu, który już zamykali i pokazali hotel. Dobrze, że jeden z nich był Polakiem - zapłaciłem tylko 140 euro za transport. Jak się dowiedziałem moje ubezpieczenie nie pokrywa kosztów napraw w Europie, więc za wszystko będę musiał płacić z własnej kieszeni :(

    Na dzień dzisiejszy jestem w Gelsenkirchen-Buer i korzystam w tej chwili z hotelowego internetu. O 7.30 otwierają serwis i mam nadzieję, że będą w stanie naprawić mi auto, bo nie chciałbym spędzić tu weekendu.



    Dziękuję Wam koledzy, że mimo iż nigdy się nie widzieliśmy, mieliście czas i ochotę, żeby pomóc obcemu jak by nie patrzeć, facetowi.

    Pozdrawiam Was serdecznie i jakby coś - walcie jak w dym.

    Sennapowieka zapodaj fotki z mini spotu na autobahnie :P
    już tylko wspomnienie :(

  2. #2
    I o to chodzi ;D

  3. #3
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Tomek dobrze wiesz że nie ma najmniejszego problemu jeżeli chodzi o pomoc.
    Jak tylko mogę , zawsze pomogę !

    Daj znać co i jak z samochodem no i wami , mam nadzieję że nie bedziecie musieli siedzieć w hotelu cały weekend.

    Ja dzisiaj też wyjeżdzam, mam do pokonania 1500 km , trasą którą nigdy wcześniej nie jechałem. Mam nadzieję że samochodu nie odmówi posłuszeństwa (jeszcze nigdy nie zawiódł) ale zawsze ze sobą mam Assistance na Europe.

  4. #4
    7ka
    Gość
    moge tylko wspolczuc ..

    znam ten bol.. kiedys na autobahnie niedaleko domu most mi sie rozpierpapier...

    ADAC jest naprawde fajna sprawa ;)

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @ Tomek_UK

    gdybys posiadal ADAC Plus mialbys wszystko za friko + hotel + auto z wypozyczalni + transport auta do domu.

    Jezeli jestes zainteresowany - zglos sie do mnie przez PW.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez SEBEK
    @ Tomek_UK

    gdybys posiadal ADAC Plus mialbys wszystko za friko + hotel + auto z wypozyczalni + transport auta do domu.

    Jezeli jestes zainteresowany - zglos sie do mnie przez PW.

    Pozdrawiam
    Dzięki - PW już poszło ;)

    Sprawa na chwilę obecną przedstawia się następująco:

    Następne szczęście w tym nieszczęściu, to że znowu trafiłem na Polaka (chociaż po naszemu mówi słabo) i to w dodatku chcącego pomóc. Mimo, że serwis zawalony robotą, wcisnął moje auto.

    Po sprawdzeniu 7er na kompie wyszło sporo różnych błędów, ale najważniejszy to uwalony czujnik położenia wału (chyba dobrze zrozumiałem ;)). Jak powiedział, bez niego silnik nie odpali, a co za tym idzie nie da się sprawdzić, czy problemy ze skrzynią to wina niskiego poziomu oleju czy po prostu skrzynia już padaczka. Powiedział, że te skrzynie rzadko chodzą powyżej 160 tys km - moja ma dokładnie 262 tys km (wskazanie kompa).

    Czujnik przyszedł o 14-tej, ale okazało się, że nie pasuje. Okazało się, że silnik, który jest w moim aucie jest silnikiem z X5-ki :shock: :shock: :shock:

    Tak więc następna noc w hotelu. Na jutro jestem umówiony z jednym z mechaników z serwisu - ma dyżur i wymieni mi czujnik + sprawdzi skrzynię.

    Za całość już zapłaciłem. Wyszło 160 euro, więc jednak BMW nie jest takie drogie jak to większość ludzi nie jeżdżących BMW mówi.

    Teraz mam trochę dylemat - mam i do Polski i do Anglii po około 1000 km. Jeśli okaże się, że skrzynię szlag już trafia, to czy śmigać do Polski i tam wymieniać skrzynię (jeden z naszych kolegów akurat taką ma (tylko brak pompy i trans-coś tam ;)) i odstąpi za nieduże pieniądze) czy wracać do Anglii, sprzedawać auto, kupować drugie i dopiero zacząć urlop ???

    Zobaczymy jutro czy wymiana czujnika pomoże i co ze skrzynią.

    Pozdro
    już tylko wspomnienie :(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK

    S.O.S

    Tomek jak masz z czego to daj znac
    W Ostrodzie wszystko jest nagrane, czekaja! ;) ;)

  8. #8
    Nie powiem - nieco podejrzewałem czujnik położenia wału i nikt Cie nie oszukał w ASO :)

    Z jednej strony przykra sprawa, z drugiej - wielkie słowa uznania dla Ciebie i kolegów co Ci pomogli

    Jak to Wojtek powiedział: "7er to ludzie a nie samochody" i tu sie to w 100% sprawdza.

    Życzę powodzenia i wracaj do Polski ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    7ka
    Gość
    3mam kciuki ;)

  10. #10
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Kurcze w sumie to nie wiem co Ci napisać ... współczuje **jebiście
    Jakby co- jestem w Herford ( Bielefeld) do Niedzieli
    Dzwoń o każdej porze, pomożemy jak możemy, elo
    czekam na rozwój sprawy
    ps
    masz kozacką 7 to tak na pocieszenie ;D
    Twoje zdrowie
    Głowa w góre- zawsze może być gorzej ...
    Pewność na każdym kilometrze ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •