Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Regulacja zagłówków

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    [mechanika] Regulacja zagłówków

    Nie działa w fotelu kierowcy. Tzn silnik działa (słychać, że pracuje) ale ta prowadnica się nie rusza. Miał ktoś taki problem już? Jeśli tak to chętnie wysłucham jak to naprawić...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Potrzebujesz jakis plastik. To jest dobrze powiedziane:) Ja ucinalem z rurki od WD40 lub czegos podobnego. Dlugosc, okolo 5 mm. Wykrecasz 2 sruby przy silniku i odczepiasz ciegno w gumowej oslonie. Wkladasz plastik w otwor po ciegnie, wkladasz ciegno, skrecasz i dziala.


    Z biegiem czasu gumowa oslona sie wydluza, a metalowe ciegno ma taki sam rozmiar. Powoduje to ze z czasem ciegno wyskakuje ze swojego mocowania (zazwyczaj przy samym zaglowku, nie przy silniku) i slychac tylko terkotanie, a ciegno sie nie obraca. Ten kawalek plastiku napina ciegno.

    Drugie rozwiazanie problemu to skrocenie gumowej oslony, ale w ladny i prosty sposob sie tego raczej nie da zrobic
    Pozdrawiam
    <<STOS>>

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Brzmi jak bułka z masłem... Spróbuję :)
    Dzięki!

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    W końcu się za to zabrałem i znalazłem jeszcze jeden sposób. Otóż silnik jest mocowany do ramy fotela za pomocą czarnej blaszki. Ale jest jeszcze jedna w kolorze "złotym", która tworzy niejako dystans. Ja ją właśnie usunąłem i teraz zagłówek śmiga elegancko!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •