Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ elektryka] Jakie kable rozruchowe?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [ elektryka] Jakie kable rozruchowe?

    Jak wiemy, częstą bolączką naszych aut są rozładowujące się akumulatory.
    Wczoraj moje 740 zaprotestowało (po miesiącu nie odpalania -> urlop ;D ) - więc postanowiłem wreszcie zająć się tematem DOBRYCH kabli rozruchowych.

    Pomijając marketowe i ze stacji benz. - znalazłem coś takiego:
    kable rozruchowe VARIANT
    Nie budzi mojego zaufania to niby 800A i brak danych np. o przekroju. Ponadto nadmierna długość też raczej nie pomoże.

    Alternatywnie, wiele osób robi własne przewody. Same kable mogę kupić np. tu:
    MEXPOL - materiały i urządzenia spawalnicze
    Niestety, nie bardzo wiem co dalej.

    Stąd moje pytania:

    Do ludzi którzy mają "sklepowe" i są zadowoleni:
    - gdzie i jakie kupić (link, ew. marka/producent)?

    Do ludzi którzy zrobili sami:
    - skąd wziąć (dobre) krokodyle?
    - jak je połączyć z takim gołym kablem?
    - czy 35mm2 przekroju to będzie taki w sam raz full wypas? (powiedzmy - żeby 740d ruszyło bez problemu :) )
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    Michale,

    Jak wiesz, ja robiłem samodzielnie taki wynalazek.

    Kable o przekroju 16mm2 już dają radę całkiem nieźle. "Oryginalne" przewody mają na oko około 2,5 mm2. Przyjmuje się przeliczeniowo przy instalacjach domowych, że 1 mm2 ma przewodzić 10A (obciążenie ciągłe). Zatem 16mm2 to niby coś około 160A. Chwilowo takie kable spokojnie wytrzymają dwukrotność przepływającego prądu. Wg danych Boscha rozrusznik w takim TDS-ie pobiera około 250A, więc spokojnie starcza. Doświadczenie zdaje się potwierdzać powyższe, zgrubne obliczenia. Oczywiście czym więcej, tym lepiej.....

    Druga sprawa to krokodyle. Ja ze względu na konieczność szybkiego stworzenia czegoś z niczego użyłem krokodyli od takich tanich kabli. Ich podstawową wadą jest minimalny punkt styku z klemą akumulatora, co niewątpliwie ma ujemny wpływ na pracę całości i pewnie jest najsłabszym ogniwem (ale jakoś dają radę, więc lepszych nie szukam).

    Połączenie kabla z krokodylami wykonałem standardowo zaciskając krokodyla na kablu. Dodatkowo, jako wzmocnienie, zalutowałem punkty połączenia.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie znam sie dokładnie na wymiarach itd itp, ale kable przede wszystkim grube , wydaje mi sie że nigdy za grube :) Te z marketów i stacji to ja nie wiem jakim cudem znalazly sie w sprzedazy - tym sie niczego nie da odpalić .. Nie wiem jakim cudem zezwolili na ich sprzedaż - nawet fiata CC trudno z nich odpalić...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Hmm, właśnie też się obawiam tego, że krokodyle z badziewnych kabli mogą być słabe (za cienkie i z kiepskim kontaktem...). I wtedy nici z tego że same kable mają super "przepustowość"...

    @Aldik - a Tobie zdarzyło się odpalać 740d z kabli? Jeśli tak to czego używałeś?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Hmm, właśnie też się obawiam tego, że krokodyle z badziewnych kabli mogą być słabe (za cienkie i z kiepskim kontaktem...). I wtedy nici z tego że same kable mają super "przepustowość"...

    @Aldik - a Tobie zdarzyło się odpalać 740d z kabli? Jeśli tak to czego używałeś?
    Niestety tak, ale juz nie pamietam jakimi kablami bo było to u znajomego w nocy, jakies tam przyniósł i się udało. Ale sam często musze odpalać różne auta i male i duże i jak juz pisałem te zwykłe kable z marketów tylko na ozdobe sie nadają.... Jak nie zapomne to pstryknę Ci jutro fotke jakie znajomy ma w komisie i które są bardzo dobre, ale płacił chyba kolo stówki i z tego co pamietam jest to drugi kąplet i pierwszy był składany więc pewnie te też..

  6. #6
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego 16mm2 lub 20mm2 miedz beztlenowa taka jak do audio zasilania w aucie... do tego żabki ciężkie miedziane... kable nie dłuższe niż 2m i odpalasz auto bez akumulatora....

    wydasz na materiały jakieś 120zl ale warto... czas pracy około 1h

    ps: zwykłą lutownica tego nie polutujesz , polecam palnik gazowy na propan :)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    ......

    ps: zwykłą lutownica tego nie polutujesz , polecam palnik gazowy na propan :)
    Dokładnie tak, palniczek gazowy i do przodu.... ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Mam kable z starej spawarki elektrodowej. Grubość ponad 20mm2... długość ok 3,5-4m.
    Krokodyle grube, kupione w sklepie z różnymi rzeczami dla energetyków :D
    Kabel do krokodyla przykręcony i zalany cyną. Odpalałem autobus, ciężarówki, e38 i inne diesle :D nawet sienie zrobiły ciepłe przy kręceniu parę minut (z przerwami oczywiście).

    Kable rozruchowe w marketach... za to powinni wisieć... kiedyś taki pomocny staruszek uparł sie odpalać auto mimo ze protestowałem... efektowne dymienie na łączeniu krokodylka o mało go nie zabiło :] (przekrój max 1,5mm2)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    A ja mam marketowe z liroya i też dają radę bez problemu. Póki co mojej buni nie musiałem palić z kabla bo aku jest wporzo ale zdarzyło się pare razy pomóc sąsiadowi czy koledze i nie było problemu. Według mnie wydawanie na kable 120 PLN to idiotyzm no chyba że ktoś ma floty za wiele i nie ma co z pieniędzmi robić.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    .... Według mnie wydawanie na kable 120 PLN to idiotyzm no chyba że ktoś ma floty za wiele i nie ma co z pieniędzmi robić.
    Benzyniak nie ma takich wymagań jak diesel, szczególnie o większej pojemności.... Z tym idiotyzmem lekko przesadziłeś.... Idiotyzmem byłoby kupowanie kabli rozruchowych z pozłacanymi końcówkami. A cena 120 zł za realnie dobre kable to cena normalna, bez naciągactwa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •