Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [ elektryka] Jakie kable rozruchowe?

  1. #11
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    A ja mam marketowe z liroya i też dają radę bez problemu. Póki co mojej buni nie musiałem palić z kabla bo aku jest wporzo ale zdarzyło się pare razy pomóc sąsiadowi czy koledze i nie było problemu. Według mnie wydawanie na kable 120 PLN to idiotyzm no chyba że ktoś ma floty za wiele i nie ma co z pieniędzmi robić.
    kolego jak posiadasz e65 nie wypada tak mówić .... ze masz kable za 25zł które są DOBRE (inaczej) spoko kiedyś cię dopadnie problem i nimi ciśniesz w las albo do rowu...Poz,atym pamiętajmy ze rozruch auta latem to pikuś, zimą 3 razy takie opory silnik ma wiec zima sią okazuje kto ma dobre kable..

    idiotyzmem było by kupowanie kabli rozruchowych w BETA za 1000zl i używać ich raz na dwa lata...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Do moich potrzeb są wystarczająco dobre. Używałem ich tylko wyłacznie w zimę i bynajmniej nie była wtedy temperatura w granicach 0 tylko dużo niżej. Paliłem z nich dwa razy avensisa w dieslu z kompletnie wyładowanym aku. W związku że avensis byl w stanie nienagannym prócz oczywiście aku odpalał po drugim kręceniu bez problemu. Problemu również nie miałem odpalając z tych kabli kilka innych autek mniejszych i większych diesle i benzyniaki więc uważam je za wystarczająco dobre. Nawiasem chciałbym wtrącić że lepiej kupić konkret aku i mieć kable za 25 zł niż kable za 150 a aku szajs.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Volumax - sam mówisz, że nie odpalałeś nimi jeszcze 7er... O ile pamiętam, masz 745i. Zatem spróbuj - a jestem prawie pewien że będziesz niemile zaskoczony ;)

    Akumulator niewiele ma do rzeczy. Mój jest prawie nowy - ale w naszych autach to nagminne że się rozładowuje. A kable mają w takiej awaryjnej sytuacji uratować tyłek - i za to płaci się te 120 PLN.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    No 7 nie odpalałem. Fakt jest faktem że te kolubryny wciągają powerek. U mnie aku brzytwa ale jak się troche na światłach postoi lub dłużej muzy posłucha to zaraz komputer brzęczy że low power. Może i macie rację ale i tak szkoda mi tyle kasy wydać na kable.

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    No 7 nie odpalałem. Fakt jest faktem że te kolubryny wciągają powerek. U mnie aku brzytwa ale jak się troche na światłach postoi lub dłużej muzy posłucha to zaraz komputer brzęczy że low power. Może i macie rację ale i tak szkoda mi tyle kasy wydać na kable.
    Nie łam się :D Jak Ci zdechnie bateria, to napewno pomożemy ;D

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Spoko Sylwek jak coś nie będzie halo to do ciebie pierwszego zadzwonię :hah: :hah:

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No tak kolego, nie uwierzysz jakie 7er jest wredne w odpalaniu. Na zwykłych tanich kablach nie odpalisz za diabła. Co najwyżej możesz na nich podłączyć się pod akumulator i iść spokojnie wypić kawę i zapłacić sąsiadowi za paliwo :) może po 30 minutach ładowania uda się odpalić nasze wieloryby
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Odświeżam trochę temat, bo może komuś się przyda.

    Najmocniejsze kable jakie spotkałem w handlu miały 16 mm˛ przekroju (koszt ok. 100 PLN).
    Szukając czegoś grubszego, natknąłem się na człowieka z Allegro, który robi przewody na zamówienie o różnych długościach i przekrojach.
    Tutaj jest link do aukcji, a jego nick to mroczek0.

    Ja zamówiłem 4-metrowe 25 mm˛. Kosztowały 180 PLN + przesyłka.
    Sporo - ale biorąc pod uwagę, że same materiały wyszłyby ok. 120 PLN, że nie dysponuję lutownicą gazową i nie ma skąd wziąć np. mocnych krokodyli - to 60 PLN wydało mi się akceptowalną ceną, żeby mieć wszystko zrobione na gotowo.

    Co do skuteczności... :> Dziś przetestowałem na moim 740i. Auto stało od 4-5 tygodni - rozładował się do tego stopnia, że nie dało rady otworzyć z pilota, nie zapalały się lampki po otwarciu drzwi, itp.
    Po podłączeniu do średniego aku w średnim aucie - E38 odpaliło na dotyk. Polecam

    Na koniec kilka fotek:





    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    mam benzyniaka i narazie zadnych problemow z pradem nie bylo. ale musze powiedziec ze za sam wyglad chcialbym miec takie :] :medit:

  10. #20
    michal_5000, bardzo ładne kabelki. Masz kable z mocnym zapasem. Ja ostatnio testowałem parę razy moje 16mm2 i też spokojnie dają radę. Przekrój i dobre krokodyle to podstawa. A cena.... Adekwatna do jakości. Tyle, że w chwili próby na pewno nie zawiodą... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •