Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: [mechanika] Przedni dolny wahacz

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Iwansky
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Cytat Zamieszczone przez monster007
    Febi w cenie 500zl szt ?
    Kolego powiem Ci jedno, nie wieże w ponadprzeciętną trwałość drogich części, sprawdziłem już na wielu autach wiele różnych części i wszystkie przejeżdzają zawsze tyle samo, bynajmniej w moich rękach.

    Ja sądze tak: Kupię komplet wahaczy za powiedzmy 600 zł ( ten turecki ), powiedzmy że jeżdze jeżdze sobie i nagle zonk wielka dziura na drodze, i rozwala mi się cała strona ?

    Pytanie czy wolałbym żeby rozwaliły mi się lemfordery czy jakieś tam inne które kosztują po 350-400 zł/szt?? Bo nie oszukujmy się czy to chińska podróbka czy turecka czy super lemforder wszystkie jak jeden ulegną zniszczeniu przy dużej niespodziewanej dziurze, a wiadomo jakie są nasze dróżki.
    No i dlatego w Polsce strach kupić takie auto jak 7er.
    Najlepszy olej to minerał, świece tylko iskra(popieraj swoje:) a wachacze od turasa...
    pięknie! Ja podchodzę do tego tak że skoro ktoś decyduje się na takie auto to powienien
    zdawać sobie sprawę z kosztów eksploatacji i dać soie spokój z kombinowaniem. Naszej auta są nieprzeciętne nie tylko z powodu pięknej lini nadwozia, ale również dzięki technice która jest w nich zamontowana. Jakoś do dzisiaj turcy nie produkują aut tak uznanych jak BMW, więc myślę że ich części również nie grzeszą jakością. Wniosek: kupujmy kebaby od Turków, a wachacze od lemfordera:)
    Kolego ja nie mówię o oszczędzaniu ( sam już włożyłem w swoje e38 5 k PLN w ciągu niecałych dwóch miesięcy ).

    Nie chodzi mi o to żeby wsadzać świece iskry czy zalewać olejem lotos mineral najlepiej do gazu!! Na tym nie da się oszczędzić... chodzi mi o to że ktoś już napisał na forum że ma wahacze teknorota i smiga juz iles tam tysiecy i jest ok, więc dlaczego nie kupic skoro są dobre? Sam też juz widziałem częsci niby oryginalne a niestety byly chinskie i mialy tylko wytloczony znaczek oryginału!! Rozumiem że np: trzeba kupic super amorki bo jakosc sachsa, kayaby, czy bilsteina jest niepodwazalna, ale wahacze to juz inna sprawa, cos o nich wiem bo mialem audi a4 ktore ma tez bardzo dobre wielowahaczowe zawieszenie.. i co? no to ze wymienilem na oryginal po zakupie auta .. i co sie stalo? A to ze wpadlem w dziure i nie uznano mi reklamacji na wahacze - poszly 3 sztuki, nie bede pisal ile kosztowaly bo pewnie kazdy wie ile kosztuja a raczej ile kosztowaly 4 lata temu, zreszta nawet teraz kosztuja sporo. Po tym zdarzaniu wymienilame na jakis tani chinski "szajs" a auto oddalem mojemu ojcu.. co dalej? Audi smiga dalej na chinskich wahaczach i zrobilo juz na nich ze 40 tysiecy i nie ma luzów ani nic sie z nimi nie dzieje.. i takie to sa nasze pier... oryginaly z chin! Sie wkurzylem troche :D
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Iwansky
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Cytat Zamieszczone przez monster007
    Febi w cenie 500zl szt ?
    Kolego powiem Ci jedno, nie wieże w ponadprzeciętną trwałość drogich części, sprawdziłem już na wielu autach wiele różnych części i wszystkie przejeżdzają zawsze tyle samo, bynajmniej w moich rękach.

    Ja sądze tak: Kupię komplet wahaczy za powiedzmy 600 zł ( ten turecki ), powiedzmy że jeżdze jeżdze sobie i nagle zonk wielka dziura na drodze, i rozwala mi się cała strona ?

    Pytanie czy wolałbym żeby rozwaliły mi się lemfordery czy jakieś tam inne które kosztują po 350-400 zł/szt?? Bo nie oszukujmy się czy to chińska podróbka czy turecka czy super lemforder wszystkie jak jeden ulegną zniszczeniu przy dużej niespodziewanej dziurze, a wiadomo jakie są nasze dróżki.
    No i dlatego w Polsce strach kupić takie auto jak 7er.
    Najlepszy olej to minerał, świece tylko iskra(popieraj swoje:) a wachacze od turasa...
    pięknie! Ja podchodzę do tego tak że skoro ktoś decyduje się na takie auto to powienien
    zdawać sobie sprawę z kosztów eksploatacji i dać soie spokój z kombinowaniem. Naszej auta są nieprzeciętne nie tylko z powodu pięknej lini nadwozia, ale również dzięki technice która jest w nich zamontowana. Jakoś do dzisiaj turcy nie produkują aut tak uznanych jak BMW, więc myślę że ich części również nie grzeszą jakością. Wniosek: kupujmy kebaby od Turków, a wachacze od lemfordera:)

    nie no faktycznie e38 to F16 na kołach i trzeba wachacze wstawiac z tytanu, co sie stanie jak wsadze jakies turecki syf???? wybije sie i tyle, ja napisalem ze za takiego teknorta to troszke duza kasa ale sam wsadzam przykladowo najtansze laczniki stabilizatora, kupilem TRW wybilem z rok czasu, teraz wsadzilem 4max czy jakies inny szajs i tez rok wiec po co mam przeplacac???? OK pompa wodna to co innego ale wachacz?? bez jaj, co takiego w zawiasie w e38 jest mega technologicznym wyczynem???? popatrzecie lepiej na tylne zawieszenie w MB 190E

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No i właśnie o to mi chodziło :D
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Dołączę się do tematu i powiem tyle ze założyłem najtańszy wahacz na allegro http://moto.allegro.pl/item708411105...rawy_nowy.html Musiałem na szybko wymienić przed przeglądem i nie narzekam już 4 tyś kilometrów i nic się nie dzieje .Regeneracja samej gałki kosztuje 80 zł , dajmy szanse polskim firmą się wykazać

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ale jak polskim? Powiem Ci, że jak Polacy będą to produkować to będę je kupował! Zapłacę nie 600zł za lemfordera ale 100zł za polski wahacz i wierzę, że wytrzyma tak samo długo lub prawie tak samo. Nasza rodzima produkcja nie jest taka zła. W demokratycznych czasach w firmach pracują inteligentni ludzie co potrafią coś zaprojektować i wyprodukować a nie rodzina SB-ckiego oficera ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Właśnie może dlatego że moja BMka nie jest samolotem F16 nie wsadzę do niej tureckiego syfu:)- ona bowiem w przeciwieństwie do f16 nigdy mnie nie zawiodła(Pamiętacie jak nowe F16 leciały tydzień ze stanów?) :))

    Panowie: świat jest taki piękny dlatego że każdy z nas jest inny i ma indywidualne podejście do swoich spraw. Nie narzucam wam przecież konieczności montażu lemfordera, ale uwierzcie mi że wygłupiacie się pisząc jakie to tureckie wahacze są świetne bo przejechały w jednym przypadku "cztery" tysiące a w drugim kilka. Dla zamknięcia sprawy dodam że w moim starym, 15 letnim aucie, z przebiegiem 220tyś km mechanik wymienił cały zawias który był fabryczny- wszystko przynajmniej na to wskazywało. I to jest wynik!

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie chodzi o to czy to jest tureckie czy chińskie czy uzbekistańskie, chodzi o to że nie zawsze oryginał i jego cena nie jest odzwierciedleniem jego jakości.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Nie chodzi o to czy to jest tureckie czy chińskie czy uzbekistańskie, chodzi o to że nie zawsze oryginał i jego cena nie jest odzwierciedleniem jego jakości.
    Zgadzam się, nie zawsze. Moje doświadczenia wskazują jednak że oszczędności w sprawach samochodów i motocykli zazwyczaj źle się dla mnie kończą:) Więc nawet jeżeli sztucznie asekuracyjnie wolę nie próbować oszczędności w takich kwestiach.

    Pozdrawiam!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Tak jak pisałem wymieniłem komplet wahaczy przednich - Firma Teknorot. Dodatkowo przy wymianie zauważyłem że niestety uwalone są końcówki drążków oraz drażek środkowy, wymieniłem także to, kupiłem Lemfordera ( drążek środkowy i końcówki ) w bardzo dobrej cenie. Zobaczymy co się szybciej rozpadnie Oryginał czy Turas :D
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #20
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Tak jak pisałem wymieniłem komplet wahaczy przednich - Firma Teknorot. Dodatkowo przy wymianie zauważyłem że niestety uwalone są końcówki drążków oraz drażek środkowy, wymieniłem także to, kupiłem Lemfordera ( drążek środkowy i końcówki ) w bardzo dobrej cenie. Zobaczymy co się szybciej rozpadnie Oryginał czy Turas :D
    Bitek gdzie kupiłeś te wahacze Teknorot? Masz jakiś namiar w Koszalinie? Też czeka mnie wymiana, zamierzam również wymienić drążek środkowy i końcówki.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •