Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Czy ktoś słyszał o takiej instalacji lpg: "LOVATO"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    49

    Czy ktoś słyszał o takiej instalacji lpg: "LOVATO"

    Szukam jakichś informacji na temat tej instalacji z czystej ciekawości bo gdzieś mi kiedyś przemknęła, jak czytałem i była w jakiejś 740 chyba, czy to jakaś lipa czy coś dobrego oczywiście sekwencja

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tutaj wiecej info od producenta:

    http://www.lovatogas.com/www/html/lo...gpl/index.html

    W gronie e38 V8 montowana raczej w pojedynczych egzemplarzach, z tego powodu trudno ocenic jej jakosc i trwalosc.

    Podejrzewam ze Nikos bedzie na ten temat wiedzial cos wiecej.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    17
    ja mam sekwencje z tej firmy i non stop cos nawala a ma onaponad rok.
    nie wiem czy to wina gazownika czy faktyczne firma jest nie za ciekawa.
    kiedys tez mialem w e32 gaz z tej firmy.gaz byl prawie nowy(auto juz z gazem kupilem)
    i strzelil tam jakis sterownik gazu fachowo ma swoja nazwe i jak sie okazalo ze ciezko a prawie nie mozliwe bylo zakupienie tej czesci i bylismy zmuszeni do przerobienia instalacjii
    na zwyklym przekazniku ale w m30b35 bylo to mozliwe w v8 juz nie.
    pozdrawaim

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    49
    dzieki panowie za odpowiedz

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    sąsiad kazał omijać szerokim łukiem (sekwencja)

    z czasów gazu na mikserach też pamiętam że reduktorami tego producenta szkoda było nawet za psem rzucać
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    "z czasów gazu na mikserach też pamiętam że reduktorami tego producenta szkoda było nawet za psem rzucać"


    Ja mam instalację Lovato od 1995 r. w swojej e30 (1.8 gaźnik) i do tej pory na niej śmigam bez żadnych problemów. Na gazie zrobiłem ok. 180 tys. km. i tylko zmieniałem trzy razy membrany w reduktorze (co jest oczywiste).
    Pozdrawiam!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jasko1969
    "z czasów gazu na mikserach też pamiętam że reduktorami tego producenta szkoda było nawet za psem rzucać"


    Ja mam instalację Lovato od 1995 r. w swojej e30 (1.8 gaźnik) i do tej pory na niej śmigam bez żadnych problemów. Na gazie zrobiłem ok. 180 tys. km. i tylko zmieniałem trzy razy membrany w reduktorze (co jest oczywiste).
    Co nijak się ma do dużych pojemności i silników na Motronicu a nie gaźniku, innymi słowy jest doowodem na nic.

    Równie dobrze możesz napisać, że przez ostatnie 20 lat miałeś reduktor Lovato w dużym fiacie który świetnie sie na nim spisywał? Albo że firmowa Panda sąsiadki wspaniale działa na redukotrze Tomasetto...
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    sąsiad kazał omijać szerokim łukiem (sekwencja)

    z czasów gazu na mikserach też pamiętam że reduktorami tego producenta szkoda było nawet za psem rzucać
    Nie wiem jak sekwencja ale zwykłe instalacje mieszalnikowe tej firmy były nie do zajechania,bardzo tanie w ewentualnym serwisowaniu i nie trzeba było jakiejś specjalnej wiedzy po to żeby rozebrać parownik,wyczyścić dysze,zmienić membrany.Robiłem swego czasu dużo km na tym i wg mnie bezawaryjna i mało skomplikowana konstrukcja.
    Za psem jakby rzucić tym reduktorem to w razie trafienia bernardyna by położyło ;D
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez gierobiala
    Robiłem swego czasu dużo km na tym i wg mnie bezawaryjna i mało skomplikowana konstrukcja.
    Jeszcze sie pochwal czy był to Polonez, Duży Fiat czy Zastawa.

    Moja uwaga dotyczyła silników BMW na wtrysku, do których pompka z gumowym wężem i nawiercanym aluminowym oringiem mało pasuje i samo nazywanie jej "instalacją" jest jakby nadużyciem, dużo bardziej pasuje słowo "kompromitacja"
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez gierobiala
    Robiłem swego czasu dużo km na tym i wg mnie bezawaryjna i mało skomplikowana konstrukcja.
    Jeszcze sie pochwal czy był to Polonez, Duży Fiat czy Zastawa.

    Moja uwaga dotyczyła silników BMW na wtrysku, do których pompka z gumowym wężem i nawiercanym aluminowym oringiem mało pasuje i samo nazywanie jej "instalacją" jest jakby nadużyciem, dużo bardziej pasuje słowo "kompromitacja"
    Ja na tej kompromitacji zrobiłem 200kkm samochodem audi b4 2,0 na monowtrysku,sprzedałem ją jakieś 5 lat temu sąsiadowi który jeździ ją do tej pory i niekoniecznie narzeka.Osiem lat temu nie było nic innego w tej cenie a zakładanie tego do wielopunktu to może i porażka tym bardziej do bmw która na gazie nie bardzo jeździła tak samo jak mercedesy na mechanicznym wtrysku.Nie znam sprawy od strony technicznej bo nie bardzo to mnie interesuje.Temat jest o inst. lovato i piszę o tym w jaki sposób wyglądała moja eksploatacja nie udowadniając nic nikomu na siłę.Wyluzuj bo rozwolnienia dostaniesz. 8/
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •