Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [Mechanika i elektryka] Moje e38 umarło

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    [Mechanika i elektryka] Moje e38 umarło

    Witam zakupiłem jakiś czas temu e38 3.0 benzyna automat po 200 km padła mi uszczelka pod głowca czyli wiadomo kawa itp samochód na lawete do warsztatu tam został naprawiony mój znajomy mechanik zrobił mi wszystko jak nalezy czyli demontaż planowanie głowicy próba szczelności głowic , wymiana uszczelniaczy zaworowych zakupiony został nowy olek Mobil 1 półsyntetyk filtry i paski czyli to co wymianić trzeba uszczelki Elringa (Pod głowice , dekle magistrale wodną itp) Silnik zosał poskładany zalany naftą 5 litrów odpalony na 2 minuty po czym spuszczony został cały syf który tam jeszcze był następnie czynność została powtórzona silnik następnie znowu został zmieniony filtr oleju silnik został zalany olejem układ chłodzenia odpowietrzony i zalany płynem i teraz co sie dzieje dalej odpalamy samochód silnik pracuje równo po czym po dodaniu gazu wkręca sie bardzo ładnie na obroty po czym po odjęciu pedału gazu gaśnie i tak parenaście razy go odpalalismy i tak sie działo.Podkrecilismy troche śróbe od przepustnicy w celu zwiększenia obrotów zeby wykonac tzw jazde próbną przejechalismy jakies 5 km po czym zapaliłą sie lampka oleju dojechalismy na tej palącej sie lampce jakieś 150 metrów po czym samochó zgasiliśmy.Ponowna próba odpalenia była niemozliwa jak by zawiesił sie rozrusznik...Więc teraz drodzy forumowicze mam następujące pytania, dlaczego zapaliła sie lampka oleju i co spowodowało ze wystąpiły usterki wymienione powyżej...Prosze o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    luzna pompa oleju?(niskie cisnienie)
    odcina rozrusznik bo jest malo oleju w silniku?

    pozdro :)
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A mnie tylko zdziwiło dla czego zalałeś go półsyntetykiem skoro widzę, że jakoś i marka nie jest Ci obojętna. Tym bardziej po tym jak robiłeś silnik powinieneś lać pełen syntetyk! BMW to nie polonez...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Mniejsza o olej musze zdjąć miche i zobaczyc co tam sie dzieje bo bez powodu by mi sie lampka oleju nie zapaliła ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •