Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: bmw 725 tds, 730d, 728

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4

    bmw 725 tds, 730d, 728

    Witam !!!

    Sluchajcie jestem studentem ktory gdzies tam sobie pracuje ;) Mam honde civic turbo (300KM) i marzy mi sie 7 (miedzy 94 - 97') jako autko do bardzo powolnego wozenia pupy :x jako ze jedengo latawca juz mam. Jestem przecietna osoba i nie zarabiam nie wiadomo ile (nie wstyd mi sie przynac ) chce abyscie mi doradzili co kupic. Przewertowalem juz tony opini jednak jest w nich troche nie scislosci. Dlatego chcialbym aby na moje pytania odpisaly osoby ktore maja akurat te silniki i beda dokladnie wiedzialy o czym mowia :

    1. W praktyce spalanie 725 tds, 730 d ----> miasto zatloczone korki - trojmiasto :) trasa mnie nie interesuje ?? ??

    2. Czy rzeczywiscie lepsza opcja (nie chce sugerowac odp.) jest 730d bo jest mniej awaryjny czy wynika to tylko z przekonania, ze 725 tds jest mega wolny ???

    3. Czy utrzymanie tego auta (725tds, 730d) jest drogie. - załorzenie : wiadomo auto nie jest nowe, nie wiadomo jak ktos sie z nim obchodzil, cos tam musi sie psuc ---->pytanie czy te "rzeczy " ktore sie najczesciej psuja sa bardzo drogie ???

    4. Czy moze kupic 728 z gazem, aczykolwiek jak dzwonie i w słuchawce slysze glos osoby ktora jest w moim wieku to troche mam mieszane uczucia co do prawdziwego stanu auta, ludzie mlodzi czasem sie troche porywaja z motyka na ksiezyc i maja troche "inny" sposob naprawiania aut...nie do konca rozsadny, no to sobie dowalilem 8/


    P.S. uzywalem opcji "szukaj" :D i sporo sie dowiedzialem teoretycznie, dlatego tez chce uslyszec pare praktycznych porad

    Licze na wyrozumialosc osob to czytajacych, i mam nadzieje ze pojawia sie komentarze w stylu: nie stac cie to nie kupuj, lub kup sobie 3... choc nie sadze ze cos takiego zobacze czytajac wypowiedzi forumowiczow ktorzy dosc rzeczowo pisza, i sa wyrozumiali dla takich jak ja Zreszta to chyba jedno z najlepszych forum na ktorym mozna sie o cos takiego zapytac

    Tak wiec z gory dziekuje za wszystkie konkretne opinie - praktyczne !

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Moja wypowiedz moze nie bedzie z praktyki, ale moze okaze sie pomocna. Chyba jestesmy w podobnej sytuacji (ja studia wlasnie skonczylem). Poniewaz nie moge sie pozbyc od dluzszego czasu drugiego auta (tego w podpisie), co jest moim zalozeniem koniecznym przed kupnem E38, ktorego sie mocno trzymam (nie wiem jak dlugo jeszcze), to mialem duzo czasu na przemyslenia :D Na poczatku bylem pewien ze chce benzyne + gaz i najchetniej 728, ale potem przekonal mnie diesel. W skrocie:

    728 + gaz:
    + benzyna fajniej jezdzi od diesla, ma lepszy odglos i bardziej sportowa charakterystyke
    - w obecnej sytuacji koszty jazdy po miescie beda przynajmniej takie same jak w dieslu, bo gaz drogi, a jak jeszcze jezdzisz po miescie na krotkie dystanse, to czesto rozgrzwasz silnik, wiec benzyny tez sporo idzie
    - zawsze wiecej klopotow, bo gaz kolejna rzecz o ktora trzeba zadbac, wieksze koszty przegladow, serwis instalacji itp.
    - generalnie slabe wyposazenie 728
    - dodatkowy koszt zalozenia gazu na wstepie (a 728 nie sa za duzo tansze od diesli wiec na jedno wychodzi)

    725tds:
    + spalanie w miare przyzwoite z tego co wyczytalem, ale tylko manual wchodzi w gre, bo i mniej pali i troche szybciej jezdzi, a tds to raczej mul w tym aucie, wiec automat mu szkodzi, do tego jest bez tiptronica
    - no wlasnie - tylko manual ma sens, a chcialoby sie miec automacik
    - slabe osiagi i bardziej halasliwy
    - duzo ludzie narzekaja ze sie sypie ten silnik z wiekszym przebiegiem
    - ceny zakupu praktycznie takie same jak 730d (biore pod uwage tylko modele po lifcie)
    - najwiekszy minus dla mnie to brak freude am fahren z tym silnikiem, a przeciez po to sie kupuje BMW - na taxi albo na trasy moze i fajny, ale ja raczej po miescie zygzakiem latam wyprzedzajac wszystkich - nie dlatego ze sie spiesze, tylko dlatego ze taka jazda sprawia mi frajde i nudzi mi sie kulanie w sznurku, a tutaj jest ledwo 143 konie, wiec dynamiki zero

    730d:
    + znacznie lepsze osiagi niz 725
    + z tego co na forum slychac to raczej sie nie sypie, a jesli juz to koszty nie sa jakies szalone, tym bardziej ze silnik byl tez w 3 i 5 (w sumie tak jak oba pozostale), wiec czesci sa dostepne i w rozsadnych cenach
    + sa egzemplarze naprawde full wypas
    + nieporownywalnie wiekszy wybor niz 725
    - spalanie troche wieksze niz w 725 z manualem
    - u nas sa ceny wysokie (bo modny taki diesel w bmw), a te tanie juz po zdjeciach widac ze szroty, wiec tylko wyprawa nach Deutschland (ile razy juz widzialem w Niemczech za 7000 - 8000 euro, a za tydzien u nas za 40 tys zł do rejestracji)
    - nie lubie diesli, ale podobno diesel w siodemie to prawie jak benzyna :P

    tak wiec dla mnie zdecydowanie 730d najlepsze, ale powiem Ci ze jesli trafie na 728 lub 725 w super stanie i wyposazeniu to dlugo mnie nie bedzie trzeba przekonywac do zmiany zdania ;)

    z praktyki to jezdzilem tylko wersja 4,4 i auto jest nieziemskie, ale takich kosztow wolalbym sobie na razie oszczedzic wiec odpada :)

  3. #3
    Sluchaj opini tak naprawde jest wiele ... I zawsze tak bylo i bedzie ...

    diesle sa fajne wiadomo moment duzy spalanie niby niskie i tansza ropka . Ale generalni mnie w dieslach przeraza to ze jak cos padnie koszta sa ogromne ..

    Ale nie moge sie wypowiadac dalej bo nie mialem diesla w 7demce .

    Mam 728i i mam stycznosc z tymi silnikami we wroclawiu - chyba z 5szt
    Wiem jakie te silniki sa , mi na miescie wystarcza ten motor , wyroslem z szalenstw w momencie wsiadania w 7er, nie mam podrywow juz do wciskania co swiatla i nie wiadomo czego stad 2,8 starcza teraz mam nowiutka instalacje gazowa i w miescie jezdzac normalnie spalanie mi wyskakuje 14 litrow gazu , osiagi mam prawie identyczne jak na benzynie - udowodnione , mapa gazu pokrywa mi sie z mapa benzynowa od dolu do samego konca - wielu nie dowiarkow jest ale zawsze mozna udowodnic , wiele juz instalacji bylo mierzone na hamowni strata przewaznie wychodzila w granicach 1,5 do 2 KM - oczywiscie mozna to zrobic tez w 2 strone ze na gazie bedzie mocniejsza od benzyny wszystko da sie zrobic kwesia spalania :)

    Z awaryjnoscia , nigdy nic nie wymienialem w 2,8 na 2 vanosach poza swiecami , cewkami , rolkami napinacza rozrzadu , oleju filtrow ... a przebieg mam 270tys z czego ja nia zrobilem okolo 74tys...


    Bede bronic tego silnika , z tego wzgledu ze jestem mlody wiadomo co sie liczy , imprezy , panienki , itd stan auta to moje oczko w glowie nr 1 ! pozniej idzie reszta , i zamiast tankowac nie wiadomo ile i czego kase mam na utrzymanie auta w stanie igla !

    Wiec goraco polecam ! Zreszta sprawdz na forum jakie silniki wygrywaja na forum ;-)


    Tylko moja mala sugestia nie kupuj zagazowanego auta ! Wyjdzie Ci to drozej niz kupno auta i zagazowanie ... Wiem z doswiadczenia w pracy :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Qbek , trolu a co myślicie o motorze 4,0d . Ja coraz bardziej czuje chęć posiadania własnie tego silnika . Jest to najwyższa technologia jaka zastosowano w ówczesnym czasie w samochodach jesli chodzi o silniki wysokoprężne.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    ja osobiscie napewno bym 740d nie kupil bo za duze koszty jak dla mnie - z tego co pisze Marcin to pali prawie tyle co 740 w benzynie, ktore jest jednak wyraznie szybsze... szczegolnie niezawodny nie jest, a jak cos sie sypnie to czesci drogie i ciezko znalezc kogos kto to naprawi, a nawet kogos kto zdiagnozuje co sie stalo.... skrzynia od 750 ma problemy ze wstecznym... ja mimo mojej milosci do samochodow nie lubie jak mnie auto wykancza finansowo, bo to sie mija z celem :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Koledzy Dziękuje bardzo za wasze wypowiedzi i sugestie. Moj wybór zaczyna sie juz coraz bardziej ukierunkowywac w strone bądz ;728 + założenie gazu, lub 730d.
    Myśle, że jeszcze będe miał napewno kilka pytań także prosiłbym o niezamykanie wątka, a moze do końca listopada będe mógł, sie pochwalić moim nowym nabytkiem. Choc pewnie jeszcze wczesniej wkleje linka abyście rzucili swoim fachowym okiem.

    Pozdrawiam !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    jeżeli chodzi o benzynę to 4,4 motor dzwięk i przyspieszenia niesamowite, najbardziej pasujący motor do takiego auta (oczywiście poza V12).
    E 38 od 730d i od 728 nie są już autkami do powolnego przemieszczania się.

    Jeżeli chodzi o serwis to faktycznie jeżeli diesel się posypie to oszczędność na paliwie oddali się nimiłosiernie daleko. Niestety 740i w mieście pali mi 17 litrów... (minimum). Silnikten stworzony jest na trasy a niestety nie do miasta. Jeżeli chodzi o skrzynie to jeżeli mocny motor to tylko automat!!!!

    Taka jest moja skromna opinia.

    Z diesla wybrałbym 730d jako najbezpieczniejszy wybór. W silniku do 740d wszystkiego jest po dwa razy więcej, więc rachunki będą w serwisie dwa razy większe choć zazdroszcze ludziskom taaaaakiego diesla.

    Myślę że na zlocie zrobimy sobie dokładne, bardzo dokładne porównanie i nie chodzi mi o przyspieszenie do 100 ki a o elastyczność.

    Jeździłem bardzo wieloma autami, ale powiem Ci że hasło BMW - radość z jazdy sprawdza się w 100 % (tak jak wyżej od 730 d lub benzyna). Kupuj ten model bmw (e38) jako najbardziej udany i stylistycznie i w ogóle, jest niesamowity. Ceny są już na naprawdę przyzwoitym poziomie.

    pozdrawiam i dobrych łowów!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Koledzy ja tak już pisałem na samym początku jestem studentem, wiadomo jak z kasą. Auto do szybkiej jazdy już posiadam 300 konny civic w lekiej budzie jest niemiłosiernie szybki.Tak więc max to 730d. Bmw ma służyć do naprawde powolnego przemieszczania się w korkach. Juz jedno auto mnie mocno podjada :] z mojej skromnej pensji, a niechce żeby drugie mnie totalnie ogołociło :razz: .
    Niemniej jednak wasza pomoc jest mi niesamowicie pomocna

  9. #9
    7ka
    Gość
    coz...ja moge tylko polecic silnik 730d 430Nm...wystarcza mi w zupelnosci...spalanie ..codziennie jezdze po miescie (70-80km dziennie) spalanie ktore pokazuje mi komp na zimowkach jest miedzy 8-9 jezdze roznie... tam gdzie trzeba to 50 ale gdzie mozna to i nawet 160 (autostrada) co do awaryjnosci...duzo sie slszy o tym ze sa drogie w utrzymaniu diesle...ja powiem tylko to ze zrobilem 35 tys i nic..totalnie nic nie robilem..zesral sie most ale to akurat byla moja wina bo olej ciekl i ja nie sprawdzilem tego...poza tym wymienilem przekaznik wycieraczek (12 euro) ktory moze kazdemu sie zawiesic po jakims czasie...oleje itp w skrzyni ,silniku ,tylny most wymieniam tyle co potrzeba (nie wierz ksiazce serwisowej gdzie pisza ze olej w skrzyni jest niewymienialny...)
    co do dzwieku silnika...to nie jest zaden klekot...to poprostu pieknie zestrojona symfonia R6+turbina...jak dla mnie super brzmi kiedy sie wkreca...

    dzisiaj gdybym mial kase ktora wydalem na 730d 2001r zastanowilbym sie czy moze nie wolalbym 728i..
    wiadomo..silnik sprawdzony tez w 5er,3er,Z....jest to bardzo tania w naprawie rzedowka i osiagi ma jak dla mnie tez wystarczajace... jesli dobry GAZ zalozysz to mysle ze bedzie ci to auto sprawialo frajde ....

    kiedys sam mialem 525i i chcialem zalozyc LPG ale wtedy znaczy 7 lat temu byly inne istalacjie i sie przerazilem co dzieje sie po ich zalozeniu (kolektor plastikowy ....) dzisiaj gaz zakladaja swietnie i sam gdybym mial benzyniaka chyba skusilbym sie na LPG...

    730d podoba mi sie to ze ten silnik montowano w X5,3er,5er obecnie tez jest caly czas modyfikowany bo np. 535d ma ten sam silnik (3.0d) tyle ze posiada 2xturbo...w e65 to tez jest to ten sam silnik lecz z inna elektronika ..napewno czyms oprocz elektroniki sie rozni ale ggeneralnie jest to ta sama jednostka...

    740d....roznie pisza wlasciciele...ale z tego co juz ja wiem ekonomia nie jest jego dobra str... no i niby ta skrzynia z 750i w ktorej zanika wsteczny...nie wiem czy to mit czy jak ale czesto o tym slyszalem...pozatym jak przedmowcy juz pisali jest tam wszystkiego x2 wiec odpukac niech sie lepiej nic nie psuje....a jesli chodzi o spalanie...to ktos dobrze napisal..wolalbym 740 ale benzyne...


    725tds.... w e34 super motor...w omedze juz cos tam nie tak...w e38 nie wwiem nie jezdzilem ale wydaje mi sie troche za slaby...pozatym automat w nim to juz chyba wydaje sie byc za slaby chodziaz nie wiem dokladnie..ludzie jezdza i jest ok..a manual do e38 to jak dla mnie to nie to....wiec jesli sa 725tds i jezdza to moze to i dobre auto...jesli nie jezdzisz szybko i tylko po miescie to moze to jest dla ciebie dobra wersja...

    powiem tak...(bo sie rozgadalem) patrz na stan..najlepiej bezwypadek...bo jak znajdziesz dobry stan , napewno nie pozalujesz... ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja tez sie wypowiem;-) jestem posiadaczem 728 ( felernego.. albo po prostu pech bo zakladajac gaz cosik popsuli i teraz 2 tygodnie w bezruchu jest -> chyba DME popsuty ale sie okaze -> moj pech )

    kupowalem auto pare dni przed moim kolega, ktory to wybral opcje 4.0.. nie jestem fanem scigania sie spod swiatel -> zreszta 7 jest na tyle duzym autem ze mimo wielkich silnikow szybko by przegrala w korkach (moje zdanie :))

    2.8 wystarczy.. aczkolwiek zadowolony do konca nie jestem.. jesli potrzebujesz w danej chwili przycisnac, czujesz jakas moc dopiero od wysokich obrotow -> i jest to lekko denerwujace

    4.0 wiadomo v8 -> pieknie przyspiesza od samego dolu.. powiem szczerze ze bylem w szoku ze od takich niskich obrtow tak ciagnie.. nie trzeba tego wykorzystywac ale w razie potrzeby moc drzemie:)

    spalania -> co mnie bardzo zdziwilo:) podobna jazda -> roznica na komputerach 1,5 litra -> i to nie jest pomylka bo ja jezdze na 18" a kolega na 16" -> stad moze taka mala roznica:)

    spalanie srednio o 2 litry wiecej.. a jaka przyjemnosc wieksza. odglos V8 :))
    jesli chodzi o koszty to nie orientuje sie.. no ale wiadomo v8 beda wieksze.. przez mojego zyciowego pecha moj 2.8 stoi bez zycia a tamto V8 smiga az milo popatrzec:)

    ps. silnikiem 3.0d jezdzilem ale tylko w e65 -> i to ciezko porownywac bo to nowa buda.. wszystko wyglada na nowsze to moze i inaczej sie jazda zdawac -> ktora jest naprawde bardzo ladna.. super przyspiesza, aczkolwiek swoje literki tez wciagnie:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •