Moja wypowiedz moze nie bedzie z praktyki, ale moze okaze sie pomocna. Chyba jestesmy w podobnej sytuacji (ja studia wlasnie skonczylem). Poniewaz nie moge sie pozbyc od dluzszego czasu drugiego auta (tego w podpisie), co jest moim zalozeniem koniecznym przed kupnem E38, ktorego sie mocno trzymam (nie wiem jak dlugo jeszcze), to mialem duzo czasu na przemyslenia :D Na poczatku bylem pewien ze chce benzyne + gaz i najchetniej 728, ale potem przekonal mnie diesel. W skrocie:

728 + gaz:
+ benzyna fajniej jezdzi od diesla, ma lepszy odglos i bardziej sportowa charakterystyke
- w obecnej sytuacji koszty jazdy po miescie beda przynajmniej takie same jak w dieslu, bo gaz drogi, a jak jeszcze jezdzisz po miescie na krotkie dystanse, to czesto rozgrzwasz silnik, wiec benzyny tez sporo idzie
- zawsze wiecej klopotow, bo gaz kolejna rzecz o ktora trzeba zadbac, wieksze koszty przegladow, serwis instalacji itp.
- generalnie slabe wyposazenie 728
- dodatkowy koszt zalozenia gazu na wstepie (a 728 nie sa za duzo tansze od diesli wiec na jedno wychodzi)

725tds:
+ spalanie w miare przyzwoite z tego co wyczytalem, ale tylko manual wchodzi w gre, bo i mniej pali i troche szybciej jezdzi, a tds to raczej mul w tym aucie, wiec automat mu szkodzi, do tego jest bez tiptronica
- no wlasnie - tylko manual ma sens, a chcialoby sie miec automacik
- slabe osiagi i bardziej halasliwy
- duzo ludzie narzekaja ze sie sypie ten silnik z wiekszym przebiegiem
- ceny zakupu praktycznie takie same jak 730d (biore pod uwage tylko modele po lifcie)
- najwiekszy minus dla mnie to brak freude am fahren z tym silnikiem, a przeciez po to sie kupuje BMW - na taxi albo na trasy moze i fajny, ale ja raczej po miescie zygzakiem latam wyprzedzajac wszystkich - nie dlatego ze sie spiesze, tylko dlatego ze taka jazda sprawia mi frajde i nudzi mi sie kulanie w sznurku, a tutaj jest ledwo 143 konie, wiec dynamiki zero

730d:
+ znacznie lepsze osiagi niz 725
+ z tego co na forum slychac to raczej sie nie sypie, a jesli juz to koszty nie sa jakies szalone, tym bardziej ze silnik byl tez w 3 i 5 (w sumie tak jak oba pozostale), wiec czesci sa dostepne i w rozsadnych cenach
+ sa egzemplarze naprawde full wypas
+ nieporownywalnie wiekszy wybor niz 725
- spalanie troche wieksze niz w 725 z manualem
- u nas sa ceny wysokie (bo modny taki diesel w bmw), a te tanie juz po zdjeciach widac ze szroty, wiec tylko wyprawa nach Deutschland (ile razy juz widzialem w Niemczech za 7000 - 8000 euro, a za tydzien u nas za 40 tys zł do rejestracji)
- nie lubie diesli, ale podobno diesel w siodemie to prawie jak benzyna :P

tak wiec dla mnie zdecydowanie 730d najlepsze, ale powiem Ci ze jesli trafie na 728 lub 725 w super stanie i wyposazeniu to dlugo mnie nie bedzie trzeba przekonywac do zmiany zdania ;)

z praktyki to jezdzilem tylko wersja 4,4 i auto jest nieziemskie, ale takich kosztow wolalbym sobie na razie oszczedzic wiec odpada :)