Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [audio] [e38] Sterownie z kierownicy radia ALPINE

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce

    [audio] [e38] Sterownie z kierownicy radia ALPINE

    witam.

    założyłem dzisiaj nowe radio

    http://www.allegro.pl/item245770902_...wys_grat_.html

    w radiu jest opcja do sterowania nim z oryginalnych przycisków z kierownicy, za pomocą jakiegoś boxa.

    Czy ktoś to już przerabiał na forum. i jaki był koszt?

    bo mam jutro dostać wycenę, i nie wiem czy nie przepłacam.

    pozdr

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    fajne radyjko, tez smigam na alpine a co do boxa to cena okolo 300zl

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    radyjko super ;-) dla mnie alpine to po prostu super dzwiek:) co do sterowania to w sklepie okolo 350zl -> ale moze na necie cos taniej da rade:)

    z drugiej strony ostatnio sobie tak myslalem. czy jest sens placic 350zl za takie lenistwo?:)

    ps. jedno mnie tylko dziwi -> ALPINE bardzo dobra firma jesli chodzi o radia do aut -> ale czemu po pol roku w nowce sztuce scieraja sie przyciski ? :razz: i co dziwne we wszystkich sztukach jakie widzialem to nastapilo.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Alpinki bardzo ladnie graja, to prawda... chociaz ja lubie rowniez JVC, mialem w samochodzie cala mase roznych sprzetow - Pioneer, Sony, JVC, Alpine (tylko proste modele niestety), Kenwood, Blaupunkt itp. i u mnie JVC gra zdecydowanie najlepiej... chociaz JVC mam z gornej polki, a do Alpiny z gornej polki u kumpla jednak nie ma co porownywac ;) z drugiej strony on ma caly sprzet z gornej polki, a ja nie bardzo... musialbym ja u siebie sprawdzic - ale sadze ze gralaby lepiej niz JVC.

    co do tego sterowania, jesli ma tyle kosztowac to ja bym sobie dal spokoj, bo po 1. uwiazesz sie do tego radia (chyba ze to jakies uniwersalne rozwiazanie bedzie) a po 2. to nie taki znowu wysilek wyciagnac reke ;) ja mam w Lancii sterowanie z kierownicy, a i tak tego nigdy nie uzywalem, jakos mi takie nie poreczne bo i tak zawsze kieruje lewa reka, a prawa mam wolna (wiem ze nieprawidlowo ale wygodnie :D ) - do klikania tych przyciskow musialbym miec obie rece prawidlowo na kierownicy, a to mi zupelnie nie po drodze - latwiej na radiu regulowac :)

    to samo pilot - wylecial po pierwszej jezdzie... dla mnie bezsens kompletny, no chyba ze chcesz zeby ci ktos z tylnego siedzenia mieszal :D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce
    mam przyciski w kierownicy i chce je wykorzystać.
    Już miałem wrócić do oryginalnego radia.
    Nigdy nie miałem Alpine a ten model bardzo mi się podoba.

    przerobiłem już w aucie DVD z wyjeżdzanym monitorem, JVC z dotykowym ekranem, delfinki itp itd.

    A, że kupiłem tą alpine to podłącze sterowanie z kiery.
    Zamknę klapkę nad radiem i będę się rozkoszował muzyką w moim aucie po wymianie głośników :)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem wam tak gdyby ktos sluchal tylko disco polo to na JVC lepiej to zabrzmi, jak sprzedaje alpine to trzeba wlaczyc muzyke rock czy inna gdzie jest duzo instrumentow i naprawde na alpine dopiero wszystko slychac, a co do dzwieku to naj naj naj bardziej podoba mi sie KENWOOD niewiem ale ma taki fajny miekki dzwiek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Zapewniam cie krzywy ze disco polo nie slucham, a u mnie JVC brzmi znacznie lepiej niz kenwoody, podobnie jak i inne marki... i to wszystkie modele JVC od tych najprostszych, az po wyzsze - przez dlugi czas mialem KD-SH99R, a teraz mam KD-LH811 (chociaz nie jestem przekonany czy dobrze zrobilem ze zmienilem na nowszy model, bo tamten byl jednym z najlepszych w historii JVC, pozlacane wyjscia na wzmacniacz itp.)

    Jesli chodzi o Alpine nie mialem okazji sluchac w moim aucie wysokiego modelu, wiec nie mam porownania. Te niskie graja tak sobie - bez rewelacji. Natomiast u kumpla jeden z wyzszych modeli Alpine po prostu wymiata, ale on ma znacznie lepszej klasy tez glosniki...

    Testowalem na roznej muzie bo slucham przewaznie house'u, od czasu do czasu hard rock, hardcore (disturbed, godsmack, korn), kiedys troche czarnej, jakis tam pop, stare hity typu perfect itp. Wiec wiem co mowie.

    Dodatkowo JVC ma u mnie duzego plusa za elektrycznie wysuwane panele, ktore mozna ustawic pod roznym katem (w obu tych powyzszych modelach JVC to jest i w wyzszych Alpinach tez). U mnie w aucie radio jest tak ustawione ze na maxa odbija sie slonce w normalnej pozycji i nic nie widac na wyswietlaczu, a wystarczy go tylko ustawic na pierwszy stopien pochylenia i jest idealnie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •