Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [mechanika] Utopiłem furę

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM

    [mechanika] Utopiłem furę

    Przejechałem przez kałużę, która się okazała trochę głębsza niż założyłem i po 100 metrach zgasł mi samochód :(

    Nie mogłem odpalić, jak brałem na rozrusznik to gasły kontrolki, więc musieli mnie holować. Z kabli też nie chciał odpalić, więc zajrzałem do filtra powietrza, bo pomyślałem , że może dostała się woda - filtr powietrza był cały mokry, wyjąłem go i był cały mokry. Z kabli samochód odpalił, ale nierówno pracował, jakby nie na wszystkie gary i zaczęło coś brzęczeć, więc wyłączyłem silnik. Sprawdziłem poziom oleju i było go więcej niż wlałem 10 tys temu. W kolektorze ssącym też zauważyłem wodę. Mam pytanie: Co mogło się jeszcze zepsuć oprócz tego, że woda dostała się do oleju i trzeba wymienić olej i filtr oleju oraz powietrza?? Czy trzeba odkręcać interkuler i wylać wodę?? Co ze sprężarką, czy mogło coś się stać jak przetłoczyła wodę zamiast powietrza do kolektora ssącego??
    730

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jak juz woda jest w oleju............ pierwsze co sprawdzasz to kompresje silnika

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    112
    BMW
    E32
    Skąd
    Slask
    No rewelacyjnie nie brzmi to co opisales oby sie nie okazalo ze tak porzadnie ja utopiles

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jeżeli woda dostała sie do cylindrów to możesz czasem potrzebowac nowego silnika bo wiesz woda w przeciwieństwie do powietrza nie jest ściśliwa i demoluje silnik sprawdź kompresje i anjlepiej rozbierz motor choćby ściągnij głowice inaczej tego nie widze

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    właśnie poczytałem w internecie że jak diesel zassie wodę to silnik do wymiany,opisywali takie przypadki,podobno gną się korbowody, pękają tłoki,krzywią się.u mnie pewnie będzie to samo silnik na złom.we wtorek będę wiedział jak zacznę rozkręcanie.
    730

  6. #6
    3.0d nie lubi wody. Chętnie się zalewa. Niestety

    Woda w kolektorze ssącym = zdjęcie go i pomiar kompresji. Jeśli będzie nierówna (a tak sądzę) to do zdjęcia głowica i pomiar wysokości tłoków (ustalisz wówczas pogięte korbowody). Jeśli tak - najprościej jest wymienic silnik. Nie oszukujmy się ;(

    Turbo czesto jest do uratowania - to zależy czy było strasznie nagrzane i czy szybko sie kręciło. Jeśli było strasznie nagrzane, to po prostu pęknie obudowa. To ustalisz po rozbiórce, ale naprawdę często turbo jest do uratowania

    Napisz jak postępy, bo nie wygląda to dobrze :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post Re: Utopiłem furę

    Cytat Zamieszczone przez turek
    Przejechałem przez kałużę, która się okazała trochę głębsza niż założyłem i po 100 metrach zgasł mi samochód :(
    Witam,
    czy moglbys tak troche bardziej opisać ten przypadek z woda? U mnie często pada, nie ma drenażu w większości ulic i pojawiają się tabliczki z napisem "powodz" Tylko co zrobić jak się człowiek do pracy spieszy :-( Raz przejechałem przez takie cos (wlaściwie postałem chwilę i przejechałem przez płytką rzekę) i później skrzynia przestała wrzucać wyższe biegi znikały po kolei 5,4,3,2 i w koncu została mi 1. Spanikowałem wyłączyłem auto na kilka minut i później normalnie działało. Z ciekawości chciałbym się dowiedzieć jakie jest maxymalne zanurzenie :-D Bo do tej pory nie przypuszczałem że od kałuży coś może się stac .

    Pozdrawiam i życzę aby to nie było nic poważnego.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:51

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    kałuża była trochę wyżej niż progi,nie wiem jak na środku i pod koniec, jechałem powoli,ucieszyłem się że przejechałem a tu po około 100m zaczął zdychać i zgasł ni na zakręcie i nie odpalił.
    zdjąłem kolektor ssący i wyleciała mi woda. Na czterech wlotach do głowicy był zielono żółty nalot.
    730

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Re: Utopiłem furę

    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Cytat Zamieszczone przez turek
    Przejechałem przez kałużę, która się okazała trochę głębsza niż założyłem i po 100 metrach zgasł mi samochód :(
    Witam,
    czy moglbys tak troche bardziej opisać ten przypadek z woda? U mnie często pada, nie ma drenażu w większości ulic i pojawiają się tabliczki z napisem "powodz" Tylko co zrobić jak się człowiek do pracy spieszy :-( Raz przejechałem przez takie cos (wlaściwie postałem chwilę i przejechałem przez płytką rzekę) i później skrzynia przestała wrzucać wyższe biegi znikały po kolei 5,4,3,2 i w koncu została mi 1. Spanikowałem wyłączyłem auto na kilka minut i później normalnie działało. Z ciekawości chciałbym się dowiedzieć jakie jest maxymalne zanurzenie :-D Bo do tej pory nie przypuszczałem że od kałuży coś może się stac .

    Pozdrawiam i życzę aby to nie było nic poważnego.

    7er to nie amfibia

    jak masz jeszcze obniżone auto to nie poszalejesz mysle ze cos kolo
    25 cm i juz cos mozesz zalac
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    mam pytanie jak odkręcić wtryski odkręciłem nakrętki oznaczone nr.17,rusza mi się część 16 ale nie mogę jej zdjąć. http://www.realoem.com/bmw/showparts...02&hg=13&fg=15 , ktoś pomoże i podpowie jak je wyjąć z głowicy.
    z góry dzięki.
    730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •