Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Olej w zbiorniku wyrownawczym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    112
    BMW
    E32
    Skąd
    Slask

    [mechanika] Olej w zbiorniku wyrownawczym

    Wczoraj pojawily sie niewielkie ilosci oleju w zbiorniku wyrownawczym, uszczelka pod glowica wymieniana trzy miesiace temu Jakies pomysly??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Olej w zbiorniku wyrownawczym

    Cytat Zamieszczone przez goldfighter
    Wczoraj pojawily sie niewielkie ilosci oleju w zbiorniku wyrownawczym, uszczelka pod glowica wymieniana trzy miesiace temu Jakies pomysly??
    Pompa wody? Poza tym ciężko pozbyć się oleju z układu... ja płukałem specjalnym środkiem potem dużo wody, kilka razy zmieniałem wodę (jeszcze jeżdżę na wodzie). Oleju nie mam ale trochę syfu się tam jeszcze kręci.


    Pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    koledze tak magicy uszczelkę zmieniali, że mu gwinty od głowicy pozrywali i po miesiącu poszedł olej do wody ...


    Cięzko powiedzieć co się tam mogło stać ...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Re: Olej w zbiorniku wyrownawczym

    Cytat Zamieszczone przez goldfighter
    Wczoraj pojawily sie niewielkie ilosci oleju w zbiorniku wyrownawczym, uszczelka pod glowica wymieniana trzy miesiace temu Jakies pomysly??
    A czemu zmieniałeś uszczelke - też ze względu na olej w chłodnicy - bo jezeli tak to mozłiwe ze pozostałości jeszcze sie zbierają - bo jak wyżej ktoś napisał trudno to wypłukać, ja kiedyś w mercu 124 wsadziłem wąż z wodą i poszedłem na cole (nie pije piwa :) ). Jeżeli jednak nie miałeś takiego objawu to możliwe ze głowice znów szlak trafił, niestety zdarzają sie takie rzeczy jak ktoś nieumiejętnie naprawił albo hmm wada materiału. Ja ostatnio w jednym aucie na handel tez musiałem wymienić między innymi zawór bo się ukruszył a był wsadzony nowy 4 miesięcoe wcześniej, bo auto miał kumpel i pamietam ze wszystkie wymieniał...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    musisz obserwować co się będzie działo - może faktycznie gdzies trochę zostało i może to fałszywy alarm .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    112
    BMW
    E32
    Skąd
    Slask
    Na razie spokoj ale olej jest widoczny zobaczymy co bedzie w poniedzialek, czeka mnie dosc dluga trasa.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez goldfighter
    Na razie spokoj ale olej jest widoczny zobaczymy co bedzie w poniedzialek, czeka mnie dosc dluga trasa.
    Spróbuj przed wyjazdem to dokładnie wypłukać, cały układ i zbiorniczek...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Ja miałem taką sytuację w Avensisie D4D i w moim przypadku był pęknięty blok :( musiałem zakupić drugi silnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •