Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] czujnik położenia wałka rozrządu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [ elektryka] czujnik położenia wałka rozrządu

    Witam koledzy mam pytanie gdzie powinien być podpięty czyjnik położenia wałka rozrządu bo mam pod maską goło latający kabelek z taką wtyczką http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c6a0638b3.html i nie wiem co to jest znajduje się on z lewej strony silnika ( stojąc od przodu auta ) mniej więcej koło przepływki co to może być??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Zdejmij osłonę z silnika (tą górną). Zobaczysz wtedy dwie listwy plastykowe jedna nad lewą głowicą druga nad prawą. Skoro przewód masz odpięty od lewego czujnika (patrząc od przodu) to interesuje Cię wiązka w osłonie nad lewą głowicą. Z niej wychodzi kostka w którą musisz wpiąć czujnik wałka. Czemu jest odłączony? Hmm? możliwe ze jest padniety. Jeśłi tak to koniecznie wymień, bo jest ważnym elementem do właściwej pracy silnika. Koszt nowego oryginału to coś około 350zł.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Zdejmij osłonę z silnika (tą górną). Zobaczysz wtedy dwie listwy plastykowe jedna nad lewą głowicą druga nad prawą. Skoro przewód masz odpięty od lewego czujnika (patrząc od przodu) to interesuje Cię wiązka w osłonie nad lewą głowicą. Z niej wychodzi kostka w którą musisz wpiąć czujnik wałka. Czemu jest odłączony? Hmm? możliwe ze jest padniety. Jeśłi tak to koniecznie wymień, bo jest ważnym elementem do właściwej pracy silnika. Koszt nowego oryginału to coś około 350zł.
    Wydaje mi się żę jak zakładałem gaz to wtedy ta kostka została odłączona ale nie mam pewności a jest możliwość że silnik wogóle jeździ bez tego czujnika?? i czy żeby to podłączyć to muszę coś odkręcać czy to jest na wierzchu osłonę silnika mam zdiętą bo jest połamana

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Silnik może jeżdzić bez tego czujnika a nawet obydwu przynajmniej mój jeździ od kilku miesięcy(odkąd kupiłem). Jedynie bedzie nierowno pracował i kiepsko przyspieszał :-( Czujniki zmieniłem kompa też i zostaje mi jedynie okablowanie silnika do wymiany: http://telewizor.eu/wtyki.html , ale na to brak funduszy niestety :-(
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 08:19

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jak masz zdjętą osłonę to musi to byc już widoczne. W obudowie plastikowej nad lewą głowicą (patrząc od przodu) osłona czarna w nij instalacja silnika (wtryski czujniki cewki WN)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Witam
    Nazywam sie Dawid niedawno kupiłem BMW 7 z uszkodzonym czujnikiem polożenia wałka rozrządu. Czujnik wymieniłem niestety samochód dalej nie odpala za pierwszym razem sa oczywiście wyjątki. Tu moje pytanko po takiej wymianie trzeba kasować ten bląd w komputerze czy może nie ma takiej koniecznosci i kupiłem zepsuty czujnik
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  7. #7
    dawiddo Najpierw to zgodnie z Regulaminem zapraszamy do działu Przedstaw się... !
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Sorki juz się poprawiłem :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez dawiddo
    Witam
    Nazywam sie Dawid niedawno kupiłem BMW 7 z uszkodzonym czujnikiem polożenia wałka rozrządu. Czujnik wymieniłem niestety samochód dalej nie odpala za pierwszym razem sa oczywiście wyjątki. Tu moje pytanko po takiej wymianie trzeba kasować ten bląd w komputerze czy może nie ma takiej koniecznosci i kupiłem zepsuty czujnik
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    No cóż takich czujników używanych raczej się nie kupuje. Nowy nie jest tani ale przynajmniej pewniak (oryginalny z ASO). Jeśli chodzi o odpalanie to powodów może być znacznie więcej i w ogóle innych. Skąd wiesz że czujnik był uszkodzony? Diagnozowałeś auto i widziałeś że wystąpił błąd czujnika dokładnie tego? Może chodziło o czujnik położenia wału korbowego? Uszkodzenie tego drugiego daje objawy kłopotliwego odpalania, aż w końcu całkowitego kłopotu z odpaleniem silnika. Teraz to bym zrobił jeszcze raz diagnostykę w celu odczytania błędów po wymianie. Jeśli wystąpi ten sam błąd to albo faktycznie drugi czujnik jest coś nie tak jak potrzeba, albo występuje np problem w instalacji elektrycznej (przerwa zwarcie itp) Tak czy siak tylko ponowne podłączenie pod kompa auta może coś tu pomóc.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Sprawdzałem komputerem i wyświetlało błąd czujnika położenia wałka rozrządu dlatego jestem pewny, a póki o samochód zaczął odpalać normalnie także nie wiem może się naprawiło he

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •