Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [ elektryka] czujnik położenia wałka rozrządu

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Znakiem tego trafić mógł się pechowy uszkodzony używany czujnik.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    czasami tak bywa, ja kopiłem dwa nowe i jeden jest walnięty. Stare były dobre ale mam spaprana wiązkę kabli i dopóki nie kupię nowej to nie będzie działać i cały czas pokazuje błąd czujnika :-(
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:29

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Mam pytanie odnośnie czujnika położenia wału ,a mianowicie: czy przy różnych pojemnościach te czujniki są identyczne ,czy w jakimś stopniu się różnią parametrami???
    Wyżej została poruszana kwestia odłączonego czujnika ,jak i jazdy bez podpiętego .
    W tym momencie przychodzi mi na myśl pytanie-skoro czujnik jest padnięty i silnik nie odpala ,to czy po odpięciu od listwy czujnika silnik powinien odpalić???
    Jeżeli tak ,to chyba jest to najbardziej prosty sposób na zdiagnozowanie go metodą domową / samodzielną bez podpinania pod kompa-tak mi się wydaje-lecz nie jestem mechanikiem i mogę się mylić ;)
    Pół roku minęło od wymiany czujnika i znów nie mogę odpalić auta
    Proszę o pomoc w tym temacie ;(
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie :papa:

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Pytasz o czujnik położenia wału czy wałka rozrządu? O tym drugim wyżej pisano. Jak padnie czujnik położenia wału to auta nie odpalisz. Komp silnika nie widzi położenia wału i nie steruje zapłonem, brak iskry i autko nie zagada za żadne skarby. Są wyjątki kiedy to czujnik zaczyna nie domagać i niby jest ok a powoduje przejściowe kłopoty w rozruchu, nierówną pracę itp. Padnięty czujnik położenia wałka rozrządu objawia kłopoty nierównej pracy (kulenie silnika) spadek mocy. Z zasady i własnych przykładów powiem tak stosuj tylko oryginalne czujniki halotronowe oraz indukcyjne czyli tj czujnik ABS, położenia wału, położenia wałków rozrządu, ponieważ zamienniki niestety nie spisują się często dobrze i nie cieszą się długą żywotnością, a już napewno nie w BMW. Nasza marka nie przyswaja dobrze zamienników wśród czujników. Tyle odemnie. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •