Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] Jak chodzi nawiew klimy w e38?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    [ elektryka] Jak chodzi nawiew klimy w e38?

    Bo mój chodzi strasznie słabo a jak stoję to prawie wcale. Czy wentylator klimy kręci się na postoju czy tylko w czasie jazdy? Bo coś mi się wydaje że padł.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Doprecyzuj, bo nie do końca wiadomo o co pytasz. Chodzi Ci o stopień schłodzenia czy siłę wiatru z nawiewów?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Doprecyzuj, bo nie do końca wiadomo o co pytasz. Chodzi Ci o stopień schłodzenia czy siłę wiatru z nawiewów?

    Chodzi o siłę nawiewu, samo chłodzenie mam dobre mrozi jak cholera ale tylko w czasie jazdy, jak jadę szybko to wieje ostro, po prostu siła nawiewu rośnie mi proporcjonalnie do szybkości jazdy, jak stoję to praktycznie nic nie wieje, czuć tylko zimno z nawiewów.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Wentylator klimy powinien działać na najwolniejszym przełożeniu zaraz po uruchomieniu klimatyzacji. A siła "wiatru" w środku powinna zależeć przede wszystkim od prędkości obrotowej wentylatora w agregacie klimy/wentylacji. Może masz zatkane filtry przeciwpyłkowe?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    To są te co znajdują sie w masce? Muszę zobaczyć czy po włączeniu klimy na postoju kręci się ten wiatrak, ale coś mi się wydaje że nie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Dokładnie chodzi o wkłady w masce. Obserwuj i monituj na bieżąco...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Tu mam małe pytanie... Czy jak wentylator będzie padnięty to układ w ogóle będzie pracował? (tzn będzie się świecić zielona kontrolka na przycisku ze śnieżynką?) Bo jak wentylator padnięty to i klima tak de facto nie działa bo ciepło nie jest wystarczająco efektywnie odprowadzane, co skutkuje wzrostem ciśnienia w układzie. Nie ma jakiegoś zabezpieczenia które wyłączy sprężarkę w takiej sytuacji w e38?
    Pozdrawiam

    fm

  8. #8
    Nie wiem, jak w innych modelach, ale w TDS-ie klima działa nawet wtedy, gdy nie działa wentylator chłodnicy. Problem polega na tym, że ciśnienie w układzie wzrasta do takiego poziomu, że silnik nie ma siły kręcić. Klawisz klimy reaguje standardowo.

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Problem z dmuchawami jest znany, mogly siasc szczotki lub komotator.

    Dmuchawa jest dwustronna i posiada komotator ze szczotkami po dwoch stronach.

    Dmuchawa mogla sie tez po prostu zatrzec na lozysku osi na ktorym siedzi wiatrak.

    Bez demontazu kokpitu sie nie obedzie, a pozniej mozesz sam ocenic czy naprawic dmuchawe czy wsadzic uzywke.

    Ja zmienialem w swojej szczotki i przesmarowalem lozyska i chodzila bez zarzutu prawie dwa lata. Nowy wlasciciel mojej ex e38 zmienil dmuchawe na lepsza uzywke bo znow powili zaczela jedna strona szwankowac.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez SEBEK
    Problem z dmuchawami jest znany, mogly siasc szczotki lub komotator.

    Dmuchawa jest dwustronna i posiada komotator ze szczotkami po dwoch stronach.

    Dmuchawa mogla sie tez po prostu zatrzec na lozysku osi na ktorym siedzi wiatrak.

    Bez demontazu kokpitu sie nie obedzie, a pozniej mozesz sam ocenic czy naprawic dmuchawe czy wsadzic uzywke.

    Ja zmienialem w swojej szczotki i przesmarowalem lozyska i chodzila bez zarzutu prawie dwa lata. Nowy wlasciciel mojej ex e38 zmienil dmuchawe na lepsza uzywke bo znow powili zaczela jedna strona szwankowac.
    Masz na mysli caly kokpit? Czy tylko jego część? Objaw jest taki że jak włączam nawiew na jedną stronę to wieje słabo dopiero jak włączam na drugą stronę to wieje mocniej. Zmniejszam jedną stronę to zmniejsza się też nawiew drugiej strony.

    Wentylator klimy nie kręci się po włączeniu klimy na postoju. Jedyne co zauważyłem to drygnał lekko pare razy i zamarł i znów drygnał i tak co chwilkę.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •