Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Wymiana bębenka stacyjki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock

    Wymiana bębenka stacyjki

    Witam. Po przeszukaniu forum (bez skutku) postanowiłem założyć nowy i krótki temat. Możliwe że powinien być w dziale zrób to sam. Ale na razie poczekam na odpowiedzi. Mianowicie:
    Mam problem ze stacyjką. Co najciekawsze padła na zapłonie, przy uruchomionym silniku. hehe Ni w lewo kluczyka ni w prawo nie szło przekręcić. I co najlepsze kluczyk można wyciągać. Auto pracowało bez klucza w stacyjce. No ale inteligentnie wpadłem na pomysł. Zdjąłem osłonę kolumny kierowniczej i po prostu rozpiąłem kostkę. Szybko i skutecznie auto zgasło. Ale problem tkwi w stacyjce. Do rzeczy:

    Powiedzcie mi panowie jak wyjąć bębenek ze stacyjki? Jaka jest na to metoda? Jaka kolejność działania? I jak wygląda wytrych do tego potrzebny??? Domyślam się że jest potrzebny bo miałem taki problem w Mercedesie 124. A tam jest stacyjka tej samej firmy - Huffa a kluczyk wygląda tak samo. W meśku przy bębenku są 2 otwory gdzie się wkłada specjalnie wyprofilowany drucik i kluczyk musi być na odpowiedniej pozycji w 7er jest jeden taki otwór.
    Czekam na odpowiedź najlepiej ze zdjęciami... Ale domyślam się że nie każdy co jakiś czas wyciąga sobie bębenek ze stacyjki :-)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Ja wyciągałem korzystając z tego filmu na youtube . Wystarczy włożyć lekko zagiętą spinkę do włosów, przekręcić ją z kluczykiem odrobinę i pociągnąć całość:-D Mi to zajęło trochę zanim wyczaiłem moment, a tera mogę t o z robić w 2 minuty :-D

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock
    Myślę że nic więcej mi nie trzeba. Gdybym znał tylko angielski to już wogóle byłbym happy. WIELKIE DZIA za link. Będe kombinował u siebie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Ja wyciągałem korzystając z tego filmu na youtube . Wystarczy włożyć lekko zagiętą spinkę do włosów, przekręcić ją z kluczykiem odrobinę i pociągnąć całość:-D Mi to zajęło trochę zanim wyczaiłem moment, a tera mogę t o z robić w 2 minuty :-D
    A na jakiej pozycji miałeś kluczyk gdy wyciągałeś bębenek?? Bo u mnie zablokował się na zapłonie. Może na zapłonie się nie da wyciągnąć??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Przede wszystkim musisz mieć spinke do włosów, usunąć z jej końcówki tą gulkę z farby i lekko odgiąć koniuszek(tak jak na filmie). Zaginasz spinke pod kątem 90 i wkładasz do środka. Musisz zbadać w którym momencie spinka wchodzi najgłębiej (jak już wejdzie prawidłowo to zgięcie spinki będzie gdzieś na wysokości klapki od baterii w kluczyku) i ten moment jest przed zapłonem. Popróbuj wciskać spinke i przekręcać kluczyk równocześnie, aż wejdzie najgłębiej wtedy lekko przekręć spinkę w prawo, aż delikatnie się obkręci i będzie spręzynować(musi wciągnąć do środka tą odstającą blokadę) i pociągnij całość :-D

    A tak to mniej więcej wygląda. W sumie jest łatwiej jak możesz popróbować. Trochę cierpliwości i powinno się udać. Powodzenia:-D

    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:41

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Przede wszystkim musisz mieć spinke do włosów, usunąć z jej końcówki tą gulkę z farby i lekko odgiąć koniuszek(tak jak na filmie). Zaginasz spinke pod kątem 90 i wkładasz do środka. Musisz zbadać w którym momencie spinka wchodzi najgłębiej (jak już wejdzie prawidłowo to zgięcie spinki będzie gdzieś na wysokości klapki od baterii w kluczyku) i ten moment jest przed zapłonem. Popróbuj wciskać spinke i przekręcać kluczyk równocześnie, aż wejdzie najgłębiej wtedy lekko przekręć spinkę w prawo, aż delikatnie się obkręci i będzie spręzynować(musi wciągnąć do środka tą odstającą blokadę) i pociągnij całość :-D

    A tak to mniej więcej wygląda. W sumie jest łatwiej jak możesz popróbować. Trochę cierpliwości i powinno się udać. Powodzenia:-D

    Obrazek
    Wielkie dzięki kolego, ale u mnie to chyba bez wymiany stacyjki się nie da. Kluczyk jest na zapłonie i ani nie drgnie żeby się cofnąć. a w takiej pozycji spinka nie wchodzi....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    45
    BMW
    e38 4.0 v8
    Skąd
    mazowieckie
    Witam. Poradziłeś sobie ze stacyjką? Ja miałem taki problem i dostałem się od drugiej strony, po rozebraniu wystawał bolec od mechanizmu z kluczykiem wchodzącego do kostki elektrycznej. ruszyłem szczypcami w bok i się odblokowało.
    Pozdrawiam mi pomogło to:

    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/244045

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock
    Problem z głowy. Podziękowanie dla Pio999 To głównie dzięki niemu się udało.
    Reasumując, z doświadczenia powiem tak: Do stacyjki są dwa dojścia (gdy się zatnie) Wyjęcie bębenka jak pokazano na filmie (jedynie gdy kluczyk w pozycji 2! - radio) oraz poprzez wyjęcie kostki jak przedstawia Pio999.
    Ja wyjąłem kostkę, poruszałem wystającym bolcem, kluczyk się cofnął i mogłem wyjąć bębenek. Gdy wyjąłem przemyłem go WD-40 aż z niego ciekło przedmuchałem sprężarką i nasmarowałem (ja zastosowałem smar w sprayu do łańcucha motocyklowego) włożyłem i narazie (oby długo) wszystko dobrze. Happy And

    Myślę że ten temat pomoże potomnym. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdr.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    45
    BMW
    e38 4.0 v8
    Skąd
    mazowieckie
    Niema sprawy kolego cieszę się, że się udało bez kosztów. Pozdrawiam :papa:

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar andre1981
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    101
    BMW
    Było 535I E34 730ia E32 . Jest 730i E38 .X3 3.0i
    Skąd
    ORZESZE,ŻORY
    witam
    a jak u mnie zawiesił s się na pozycji 3 zapłon ! to jak proponujecie jego właściwy powrut??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •