Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: PRZEJŚCIE Z OLEJU MINERALNEGO NA PÓŁSYNTETYK

  1. #41
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    Krzywy nasza praktyka tu na nic ;( Ale ceramizer suuuuuuuuuper na giełde :x Pozdrawiam !!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  2. #42
    Początkujący Użytkownik Awatar Przybysz
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    35
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa
    Powracając do tematu, miałem zmieniać w zeszłym tygodniu olej na połsyntetyk ale zrezygnowałem. Bardzo duzo opinni słysze na ten temat i ciezko mi sie do którejś ustosunkować.
    Ogólnie wiekszość mówi ze przejscie na półsyntetyk i tak nic nie da bo to taki sam shit jak minerał i jeśli ryzykować to na pełny syntetyk.Płukanki nie wchodzą nawet w gre.Jestem w kropce bo wiele warsztatów nawet nie chce sie podjąć wymiany na pólsyntetyk a co mówiac pełen syntetyk. Musze sie w miare szybko zdecydowac bo na mineralu siada min. turbo a to już nie są małe koszta...
    BMW - BÓG MNIE WYSŁUCHAŁ
    E38 730D 99/00
    SCHWARZ METALIC

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    ....ale więc jednak bierze olej.Ja jeżdżę iveco dayli 50c18 i powiem że też się nie dotykam oleju ani innej rzeczy.Serwis i zmiana oleju jest co 30tyś a na miarce znikomy ubytek. Co do renault master to powiem że jak na takie auto to i tak sobie radzi nie żle z ładunkami takimi jakie wozimy. Może dlatego jest w nich aż takie spalanie oleju. :x


    --------

    Cytat Zamieszczone przez Przybysz
    Powracając do tematu, miałem zmieniać w zeszłym tygodniu olej na połsyntetyk ale zrezygnowałem. Bardzo duzo opinni słysze na ten temat i ciezko mi sie do którejś ustosunkować.
    Ogólnie wiekszość mówi ze przejscie na półsyntetyk i tak nic nie da bo to taki sam shit jak minerał i jeśli ryzykować to na pełny syntetyk.Płukanki nie wchodzą nawet w gre.Jestem w kropce bo wiele warsztatów nawet nie chce sie podjąć wymiany na pólsyntetyk a co mówiac pełen syntetyk. Musze sie w miare szybko zdecydowac bo na mineralu siada min. turbo a to już nie są małe koszta...

    Jak jesteś pewien że masz sprawny silnik to lej syntetyk , takie moje zdanie :) Nic mu się nie stanie.

  4. #44
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Przybysz
    Powracając do tematu, miałem zmieniać w zeszłym tygodniu olej na połsyntetyk ale zrezygnowałem. Bardzo duzo opinni słysze na ten temat i ciezko mi sie do którejś ustosunkować.
    Ogólnie wiekszość mówi ze przejscie na półsyntetyk i tak nic nie da bo to taki sam shit jak minerał i jeśli ryzykować to na pełny syntetyk.Płukanki nie wchodzą nawet w gre.Jestem w kropce bo wiele warsztatów nawet nie chce sie podjąć wymiany na pólsyntetyk a co mówiac pełen syntetyk. Musze sie w miare szybko zdecydowac bo na mineralu siada min. turbo a to już nie są małe koszta...
    To zajedź w końcu do warsztatu gdzie ludzie znają się na BMW i je kochają.
    W wawie na pewno nie będzie trudno. Niech mu ktoś poda adresy prawdziwych warsztatów :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Olej!-dziś patrzę a tu jedna dioda się zielona świeci ,może 4 tys. zrobione co za fix !, jeżdżę właśnie na Mobilu 1--10W,czyżby się zużył tak szybko,a mówiono na którymś forum ,że to głównie zależy od przebiegu,czyli ilości km. przejechanych.W dzień tego nie zauważyłem ,ale w nocy od razu ,co to za numer!.

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    Olej!-dziś patrzę a tu jedna dioda się zielona świeci ,może 4 tys. zrobione co za fix !, jeżdżę właśnie na Mobilu 1--10W,czyżby się zużył tak szybko,a mówiono na którymś forum ,że to głównie zależy od przebiegu,czyli ilości km. przejechanych.W dzień tego nie zauważyłem ,ale w nocy od razu ,co to za numer!.
    Moze licznik sie psuje, zaobserwuj, często tak jest ze raz się świeci jedna zielona a za chwile wszystkie (lub te które powinny)... Nie ma żadnego czujnika złużycia oleju :)

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Muszę zaobserwować ten diodowy wskażnik ,idę właśnie zaraz do garażu co"" powie""" dziś ,dzięki .pzdr...

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Hmmm! zapaliła się znów jedna zielona dioda,pooglądałem olej na wskażniku poziomu,powąchałem i wylałem na białą kartkę papieru,uważam ,że olej jest jeszcze niczego sobie,wymieniam co 8,5 tys. km,jeszcze zostało trochę[jakieś 3-4 tys.] do przejechania i nie wiem co robić ,czy jak dojdzie do pomarańczowej lub czerwonej to jest możliwość ,ze komputer zareaguje wyłączeniem np. prądu na cewki?przyznam sie ,ze nigdy takich rzeczy nie praktykowałem.I co teraz robić ustawić z powrotem wszystkie diody na zielonym? i patrzeć na przebieg?-numer niezły,chcę dojeżdzić jeszcze trochę i wymienic z obecnego 10W na 5W.

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Obserwuj pare dni, ja tak mam i słyszałem o takich przypadkach ze diody lubią czasem wariować i raz pokazują sie wszystkie (czy tez dwie trzy) a raz tylko jedna... Obeserwuj przy każdym odpalaniu.. Nic Ci sie nie stanie nawet jak dojdzie do czerwonego...tak wogóle to jedna zielona nie oznacza ze juz trzeba wymienic olej!

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Trochę mnie pocieszyłeś, dzięks!.pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •