Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: [ wnetrze] Telefon BMW E38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    Tak Era Tandem to proste rozwiązanie,ja ustawiłem to tak,ze z karty w telefonie samochodowym zdjałem zabezpieczenie pin(oczywiscie korzystając z komórki) i w taki sposób ,gdy odpalam auto pomimo właczonej komórki loguje sie do sieci telefon w aucie i tym samym można z niego dzwonic,po opuszczeniu auta można korzystac z komórki po wbiciu kodu logującego(niestety nie pamiętam go teraz 6600?,dowiem sie to napiszę ) lub wyłączając tel w aucie.Proste i wygodne.
    Darek

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    Dodam jeszcze odpowiadając na pytanie,działa tylko telefon zalogowany jako ostatni,tzn.mamy wyłaczona komórke i odpalimy auto(tym samym tel. jak w moim przypadku bo nie mam pinu,może to działac normalnie tzn telefon zarzada pinu i po jego wbiciu zadziała,mnie jednak to męczyło dlatego go zdjąłem) wtedy działa telefon w aucie,jesli jednak opuscimy auto i właczymy swoja komórkę to tym samym wylogowany zostaje tel z auta i działa komórka.Ponadto zauwazyłem,że nawet gdy dwa telefony są włączone i np telefon w aucie był zalogowany do pracy a chciałem skorzysta to po pierwszym wybraniu numeru na komórce tel nie wybiera go ale juz powtórne wybranie będzie normalne,to dlatego,że piuerwsze wybranie jest sygnałem dla operatora siecie,że chcemy skorzysta drugiej karty i juz za drugim wybraniem komórka zadziała.Analogicznie sprawa wygląda w aucie,ale zawsze bedzie dzwonił tylko jeden z telefonów nigdy dwa naraz.
    Darek

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Kiedyś o taki tandem pytałem w orange bo tam mam komórę, zrobili strasznie zdziwione miny i powiedzieli mi że to technicznie niewykonalne czyżby byli do tyłu z techniką

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    W tej sieci nie miałem nigdy karty i chyba miał nie bede,dlatego że mają niska jakośc rozmów i wciąż uciekający zasięg no i do tego jak piszesz z techniką też stoją na bakier.Może i maja taka usługę ale trzeba zapytać fachwca a nie sprzedawce,oni nie zawsze wiedzą czym handluja ;) .
    Darek

  5. #15
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    mi by sie przydala tez kopia karty do auta

    ponoc mozna zrobic kopie karty sim, to bylo by najlepsze
    w necie mozna znalezc specow, ale przeciez nie wysle im swojej karty sim :)

    musze znalezc kogos takiego na zywo

    mam tez w domu net na gsm, ale jak wyjezdzam to nie bede za kazdym razem wlazil na strych i wyjmowal ja z routera i przekladal do laptopa :)

    slyszal ktos o takim klonowaniu kart? dziala to?
    Marcin, jak znajdziesz takiego Speca, to daj znac, bo mnie tez sie by takie cos przydalo...a moj Provider nie robi Tandema, ale jest tani.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [ wnetrze]

    @danisan - to jeszcze jedno pytanie. Orientujesz się może czy żeby zalogować tel. w aucie trzeba wyłączyć komórkę całkowicie, czy wystarczy w tych nowszych przełączenie do offline/aircraft mode??

    Edit: nie doczytałem Twojego pierwszego postu, teraz widzę że nie wyłączasz komórki wsiadając do auta. Czyli odpalenie silnika skutkuje zalogowaniem telefonu samochodowego? Nie trzeba w tym celu ani dokonywać pierwszej próby wybrania numeru, ani wstukiwać tego kodu logującego?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    Klon o który pytasz to własnie karta tandem,to dwie identyczne karty,korzystasz z jednej lub drugiej.Nie wiem w jakiej sieci jesteś ,ja mam Erę i u nich taki "klon " można zamówic ,koszt około 70zł,a usługa nazywa sie TANDEM.Pisałem o tym jak to działa wczesniej.
    Darek

  8. #18
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Taki tandem to chyba tylko w erze ;) w plusie to samo co w orange czyli nie ma takiej mozliwosci! wydaja duplikat karty po zgubieniu np ale wtedy poprzednia jest bezpowrotnie blokowana! pytałem kiedys o to bo tez chiałem miec działajacy tel w aucie.. a z tego powodu przeciez nie bede zmieniał operatora.. :/

    pzdr

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    10

    a jak to wogole zrobic ??

    Witam,

    temat telefon - wiec ja chcialbym od poczatku ...- nigdy nie uzywalem tel - raz wsadzilem sim'a , nie zadzialal - wylaczylem. wydaje mi sie ze od przyjazdu z Niemiec nikt nie uzywal tego telefonu. co musialbym zrobic zeby uruchomic ??

    pzdr,

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    co do tel w 7-ce...
    mój tel chyba ktoś zaje...ł w niemczech bo autko pryjechało bez !
    sęk w tym że jest zestaw głośno mówiący, antenka na tylnej szybie i kable w bagażniku.
    teraz pytanko czy ktoś wie jak mam podłączyć tel jak bym kupił podłokietnik z tel ?

    może jakiś schemacik i co tam dokładnie trzeba dokupić???

    z góry dzieki za odp. :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •