Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [ elektryka] e32 v12 EML i GETRIEBEPROGRAMM Problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań

    [ elektryka] e32 v12 EML i GETRIEBEPROGRAMM Problem

    Witam.
    Dzisiaj po odpaleniu auta zaswiecila sie kontrolka EML ( z tego co czytalem ma ona zwiazek z przepustnica). Co gorsza z okolic skrzyni dobiegaly stuki. Im wyzej z obrotami tym glosniej. W kwesti obrotow: auto reagowalo na pedal przyspieszenia ale strasznie sie slimaczyl zeby dojsc do 3tys na biegu jalowym. Przy wkrecaniu sie na obroty czulem jakby ze strasznym obciazeniem to robil. Nastepnie wlaczylem D i jazda. Auto kompletnie nie mialo przyspieszenia (126p byl szybszy) masakra. Ale po 5min jazdy zrobilo sie jeszcze gorzej. Wyskoczyl komunikat GETRIEBEPROGRAMM zgasly kontrolki od wyswietlania trybow ( w moim przypadku S E M) skrzynia bardzo mocno szarpnela i wtedy Betka miala problem aby przekroczyc 1100obr/min podczas jazdy. Dojechalem na parking i zgasilem maszyne. Wlaczyem zaplon i ponownie EML i GETRIEBEPROGRAMM sie pokazalo. Odpalilem auto, pracowalo na "luzie" przez min. Zgasilem i ponownie na zaplon. Ku zdziwieniu EML i GETRIEBEPROGRAMM sie nie pojawilo. Auto zaczelo przyspieszac tak jak zawsze. Halasy z okolicy skrzyni ktore pojawily sie na poczatku ustapily. Wszystko wrocilo do normy. Z moich obserwacji wynika ze beldy ustapily gdy wskaznik temp stanal na pionie. Pytanie: Czy to moze miec zwiazek z olejem w skrzyni? ( jezeli tak to gdzie sprawdzic stan oleju i jaki polecacie zalac).
    Pozdro
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Mogę dodać, że diagnoza komputerowa nic nie wskazała na nieszczęście właściciela.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •