Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ceny częśći do M62 - silnik.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Ceny częśći do M62 - silnik.

    Jako że będe remontował swoje M62 podam Wam ceny za części które mogę kupić w Koszalinie.

    Pierścienie ( komplet ) - 88 zł ( Getz ) x 8 szt.

    Uszczelniacze zaworowe 64 zł komplet na wszystkie zawory

    Uszczelka głowicy Getz - 244 zł/szt

    Uszczelka dekli 149 zł/szt

    Śruby głowicy 170 zł/komplet na 2 głowice

    Czy to dobre ceny >??

    Teraz pytanie czy mogę mieć uszkodzony blok w moim M62? Dziś usłyszałem opinię od jednego mechanika który stwierdził że mogę zrobić to co wyżej napisałem ale mogę mieć uszkodzony blok - cylinder że może mieć ranty :

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3.../engine_block/

    Zaznaczam że nie jestem mechanikiem i szczerze to już nie wiem komu wierzyć, każdy mówi co innego.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Ceny za części raczej w normie...

    Co do progów w silniku BMW, to z prawdopodobieństwem równym pewności powiem, że to nie możliwe (no chyba że na sucho jeździł). Jeśli nie pękł żaden pierścień (z czym w BMW też się nie spotkałem), to cylindry po 300 tysiącach cały czas mają na gładziach ślady po honownicy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    jeśli chcesz robić taki całkowity remont tego silnika to ... życzę powodzenia... koszty części, które tu wymieniłeś są tylko częscią wszystkiego... :D (piszę tak, bo jest to w dziale humor ??)

    ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    właśnie gdzie łańcuszki itp ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    jeśli chcesz robić taki całkowity remont tego silnika to ... życzę powodzenia... koszty części, które tu wymieniłeś są tylko częscią wszystkiego... :D (piszę tak, bo jest to w dziale humor ??)

    ;)

    Nikt nie pisał tu o całkowitym remoncie, gdybym chciał robić całkowity remont to kupiłbym nowy silnik. Chcę wymienić to co trzeba wymienić.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jako że będe remontował swoje M62
    częściowy remont... tzn wymienisz pierścienie tylko na 3 tłoku bo ma rysy czy jak?? :D

    nie myśl czasem, ze się czepiam, absolutnie nie... jednak po twoich postach widzę, że możesz zaoszczędzić wymieniając tylko uszkodzoną część... czasami tak sie udaje ale w twoich postach czytałem o vanosach stukających, dymieniu itp... próba olejowa jest ok a dymi, odma ok i dalej nie jest si. Powiem tak... sam łańcuch do rozrządu to około 1000pln plus montaż (chociażby blokady pożyczyć) głowice zdjęte do sprawdzenia... tak pi razy drzwi 400pln x2 po znajomości. Uszczelnienie pokryw rozrządu to około 150pln (zimering na wale chyba wymienisz?? 67pln płaciłem) plus uszczelki kap jak pisałeś ok 300pln.
    Jeśli teraz dalej pójdziesz to konkrety... delikatny remont to pewno myślisz wymienić pierścienie i panewki korbowodowe nie ruszając głównych... (tak sie robiło i robi...) 8x88 to 704pln. Dojdą d otego jeszcze płyny (olej 10w40 ok 200 i filtry 100 załóżmy)
    Daje to po prostu na razie wstepnie ponad 2000 plus na 100%problemy dodatkowe.
    Dokładna próba olejowa, znasz stan silnika (pomiary a nie pan Henio mówi okey) potem cała reszta...

    Piszę tak dlatego bo sam się wrypałem w parę bagien w bmw i wiem ile to kosztuje.
    Blok pęknięty czy uszkodzony to żadkosć, ale się zdarza. Trudno określić to po zachowaniu silnika... no chyba, ze masz pomiary i na np. 2 cylindrach masz 0 :D ;)

    Życzę ci abyś znalazł rozwiązanie jaknajtańsze. Pisz to będziemy radzić... tylko nie szlifuj sam głowicy od m62...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    jestem ciekawy czy kolega wie ile kosztuje zestaw naprawczy vanosow i czy jego mechanik będzie potrafił to wymienić i prawidłowo ustawić ? a potrzebne są do tego odpowiednie urządzenia


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Panowie napisałem cenę tych części które wiem że będe musiał wymienić, oczywiste jest że muszę zrobić szlif głowicy, sprawdzić szczelnośc i inne pierdoły. Dużo części jest w silniku wymienionych np: przy 287 tysiącach był robiony kompletny rozrząd, 3 łańcuchy, nie wiem dlaczego była robiona tylko jedna głowica, ale była. Nikoś nie wiem ile kosztują części do Vanosa oświeć mnie proszę, a i druga sprawa nie będzie mi robił tego silnika Pan Mietek :D Mam do wybory 3 dobre zakłady w Koszalinie w tym : http://www.andrykowski.com.pl/
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    to pierwsze co bym sprawdziłto ustawienie poprawne rozrządu, no i te łańcuchy... czy czasem nie mają z 300k na koncie albo więcej... spoko człowieku, chcę ci tylko pomóc.
    Robiona jedna głowica... gdzieś już tu na naszym forum czytałem, potem jest robiona druga, bo i tak siada. Coś faktycznie masz potegowane w tym motorze i będziesz szukać dziury w całym...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •