Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Jaki gaz 735i R6

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ciężko to określić - moim zdaniem ok 300zł drożej ( jeżeli z magicjetami ) niż na waltekach i reszcie szajsu ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Witam,

    rowniez przymierzam sie do zalozenia instalacji, slyszeliscie o ludziach z okolic zabrza:

    http://www.aes.bytom.pl/index.php?ps=kontakt

    ponoc specjalizuja sie w bmw i sa bardzo dobrzy.. kto cos powie na ich temat..


    No i odnosnie tematu:

    Reduktor - Zavoli N
    Listwy wtryskowe - matrix
    Sterownik - Stag 300-6 ( PLUS )


    Czy te glowne elementy beda dobre? Bo tak poczytalem na forach zeby to wlozyc, nie chcialbym przyspieszenia stracic wogole jakbym mogl ;)

    Układy zasilania gazem IV generacji AC - STAG 300, STAG 200
    Reduktory do układów IV generacji - Zavoli, Tomasetto
    Wtryskiwacze do układów IV generacji - Magic Jet, Planijet, Matrix, Valtek
    Kontrolery sondy lambda - AC STAG
    Wielozawory - Tomasetto ( wersja normal i super - wyjście d8 )
    elektrozawory gazu - Valtek ( również BFC )
    Węże - Semperit, peszle - Ingremio, taśmy - Tesa, opaski - Norma
    Interfejsy do układów AC, KME, AGC, LECHO, platforma AEB i inne.
    Ogolnie slyszalem ze tylko to w cudzyslowiu jest dobre do sekwencji i tak sie zapytam Was co powiecie na ten temat zeby mi gazownik jakiegos kitu nie nawciskal ze cos jest lepsze a potem bedzie gorzej ;) mam nadzieje ze wybaczycie tak wiele pytan na raz ;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Reduktor - Zavoli N w życiu nie pojedzie na nim r6 3.0 chyba że na 2 sztukach


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Witam, rozmawialem z Czoobek i proponuje stag 300-6 plus, kme gold oraz valtek czerwone. Dobry wybor? :)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Czy ja wiem ...


    Stag 300 Plus - OK

    KME Gold - w m30b35 przy bardzo dynamicznej jeździe może przymarzać gaz...


    Valtek czerwone - :/ tego raczej bym nie polecał , aldo do m30 ostatecznie mogą być - duży ich plus to cena ...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    kolega poczytaj kilka wątków niżej jak czoobek montuje lpg i jakie błędy popełnia , temat nazywa się STAG w 4,4


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Eeee to co proponujecie?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    55
    BMW
    e53 3.0d
    Skąd
    Rzeszów
    ja miałem sekwencje stag 300 w BMW e30 i śmigała bez zarzutów.. kolega taką samą posiada w 7er w m30b30 i śmiga aż miło pozdro :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Eeee to co proponujecie?
    ja Ci polecam reduktor Magic 3 ostatnio sam taki wstawiłem i wyrabia się przy 3.5. Jest łatwo dostępny i nie ma różnych negatywnych opinii takich jak ma Scorpion. Poczytaj najlepiej lpg-forum.pl.
    Wtryskiwacze dobre i tanie to Magic Jet, tylko wtedy musisz mieć elektronikę STAG-300 bo np. na STAG-200 nie pójdą (bo mają za mało Ohm).
    Podobno dobre są też Plainjet.
    A jeśli chcesz super to kup Matrix tylko wtedy dwa zostaną Ci wolne bo są tylko listwy po 4cyl (tylko takie widziałem) no i wydasz na to ponad 1000 pln (same wtryskiwacze).
    Przypilnuj by miedź była 8 mm. I nie daj uszkodzić kolektora dolotowego. Najlepiej niech ktoś z forum wrzuci fotki dobrze nawierconego kolektora M30 i wydrukuj to i każ im tak samo zrobić.
    Aha i kolektor trzeba zdjąć do wiercenia. Myślę że w Twoim silniku warto zmień przy okazji uszczelki kolektora i uszczelki wtryskiwaczy benzynowych jeśli są oryginalne.

    Tylko to co piszę to nie są małe koszty... pewnie około 4000 pln.
    Tyle to niestety kosztuje jak chce się raz zrobić żeby było porządnie.



    Pozdrawiam

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Wtryskiwacze dobre i tanie to Magic Jet, tylko wtedy musisz mieć elektronikę STAG-300 bo np. na STAG-200 nie pójdą (bo mają za mało Ohm).
    Bzdura Na Stagu 200 magic jety mogą być

    stag 200 nie obsługuje wtrysków 1omh a magic jety maja 1.8omh'a więc jak najbardziej można


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •