Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [740iL - M62] ENGINE FAIL SAFE PROG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK

    [740iL - M62] ENGINE FAIL SAFE PROG

    Na wstępie proszę o wyrozumiałość i w razie, gdyby taki problem był już opisywany na Forum, nie odsyłanie mnie do szukajki.

    Mimo, że jestem użytkownikiem Forum od niedawna, to już zdążyłem przejrzeć dość sporą część tej skarbnicy wiedzy, jednak wiele tematów jeszcze przede mną.

    Szukajka, owszem, przydaje się, gdy chcemy zgłębić wiedzę na jakiś temat, ale wymaga czasu, żeby ogarnąć wszystkie wątki, nie koniecznie na temat.

    Niestety mnie czas nagli - urlop i podróż do Polski przede mną.

    Problem

    Do dziś w zasadzie z autem nie było większych problemów.

    Co prawda silnik cicho klekotał, ale jak wielu opisywało, to normalne, a raczej częste w tych silnikach, a co najważniejsze nie groźne.

    Skończyłem robotę o 1 w nocy, było koło 14 st. C, przekręcam kluczyk, auto odpala, ale chodzi jak gdyby nie na wszystkie garki, klekocze strasznie, faluje na obrotach od prawie zera do 1500, jakbym robił przygazówki, w końcu po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawia się informacja Engine Fail Safe Prog, czyli włączył się w tryb awaryjny. Kontrolka check engine nie zapala się jednak. Zgasiłem motor, odpaliłem raz jeszcze, ale to samo.

    Myślę sobie, ok, te 18 mil do domu jakoś przejadę, powoli - po to tryb awaryjny przecież.

    Podczas jazdy skrzynia (automat) jakby nie rozłączała się z silnikiem, ciężko przełączała biegi, przy zatrzymaniu się na światłach 'ciągnęła'. Przełączyłem więc na manualną zmianę biegów, ale mogłem przełączać tylko do 4-ki, prędkość 30 mil/h.

    Po jakiś 5 minutach zatrzymałem się, zgasiłem jeszcze raz silnik, poczekałem chwilkę i odpaliłem raz jeszcze.

    Tym razem wszystko wyglądało w porządku, tylko jakby klekotanie się nasiliło. Dojechałem do domu bez problemów, ale silnik klekocze bardziej niż przed tym incydentem (a może tylko tak mi się wydaje :?)

    Jutro na 11.30 muszę lecieć do roboty, więc o żadnym mechaniku nie ma mowy, muszę rano sam coś wykombinować i chociaż z grubsza stwierdzić na ile sytuacja jest poważna.

    Proszę o jakieś sugestie, gdzie zajrzeć, co sprawdzić, czego się spodziewać lub na co nastawić. Świece, przewody, uszczelkę, etc... sprawdzę z samego rana. Przepływomierz niby był wymieniany, poprzedni właściciel dał mi nawet stary. Co poza tym dam radę sprawdzić bez podłączania auta do kompa?

    Dodam jeszcze, że silnik był wymieniany na nowy 86 tys mil temu. W poprzednim przy takim samym przebiegu pękł łańcuszek i narobił poważnych szkód. Rachunek jest na 11 tys funtów za wymianę motora, więc na 100% był wstawiony nowy.

    Z góry dzięki. Idę spróbować zasnąć :/
    już tylko wspomnienie :(

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Jest to program awaryjny silnika, Kolego musisz jechać na kompa bo może to być wszystko, sonda lambda, czujnik C02 i wiele innych. Tak że tylko komputer.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jest to program awaryjny silnika, Kolego musisz jechać na kompa bo może to być wszystko, sonda lambda, czujnik C02 i wiele innych. Tak że tylko komputer.
    Tylko, że właśnie przed chwilą odpalałem maszynę i jak gdyby nigdy nic się złego z nim nie działo :shock:

    Z tą głośnością pracy silnika sam już nie wiem, teraz jest jakby ok :?


    Idę zerknąć pod pokrywę do świeczek i kabli...

    -------------------------------------------------------

    Już zerknąłem:

    wygląda to tak - na jednej stronie jest olej w gniazdach świec, ale nie wiem czy to wystarczy, żeby zrobić zwarcie? Dwie fajki suche, dwie umoczone końcówki.



    na drugiej stronie olej nie pływa, jest zabrudzenie, ale stare chyba :/



    czyli mam rozumieć, że uszczelka pod deklem do wymiany?

    myślicie, że to jest przyczyna moich wczorajszych problemów?
    już tylko wspomnienie :(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No trochę tego oleju tam rzeczywiście pływa. Myślę że warto wymienić uszczelki pod deklami a przy okazji zajrzeć głębiej :D no i dla świętego spokoju podpiąć się pod kompa.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    uszczelki już zamówiłem, póki co wytarłem olej do sucha, odpaliłem i nawet, że przestał klekotać, ale tylko na chwilkę, potem zaczął poklekotywać sobie co jakiś czas i na końcu wrócił do 'normalnego' klekotania

    zobaczymy jak będzie się zachowywał dalej, a na kompa tu nie mam nawet co iść, chciałem to zrobić w kraju, mam nadzieję, że dojedzie bez problemów

    dzięki za szybką odpowiedź :)
    już tylko wspomnienie :(

  6. #6
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Tomek , jeżeli bedziesz potrzebował podpiąć sie pod kompa, mam tutaj magika od BMW , myśle że byłby w stanie Ci pomóc. Jeżeli chcesz podam Ci numer tel do niego.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez tomek_uk
    uszczelki już zamówiłem, póki co wytarłem olej do sucha, odpaliłem i nawet, że przestał klekotać, ale tylko na chwilkę, potem zaczął poklekotywać sobie co jakiś czas i na końcu wrócił do 'normalnego' klekotania

    zobaczymy jak będzie się zachowywał dalej, a na kompa tu nie mam nawet co iść, chciałem to zrobić w kraju, mam nadzieję, że dojedzie bez problemów

    dzięki za szybką odpowiedź :)

    Mój też dziś zaczął dziwnie klekotać, słyszałem vanosy, ale to klekotanie jest inne. Zonk na maxa :D Co to cholera jest.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Myślę że warto wymienić uszczelki pod deklami a przy okazji zajrzeć głębiej
    możesz rozwinąć temat, co masz na myśli żeby zajrzeć głębiej?
    już tylko wspomnienie :(

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Mówiąc zajrzeć głębiej mówie o ściągnięciu głowicy, jeśli ściągniesz pokrywe zaworów będziesz widział wałki rozrządu, może masz przypalony tak jak mój, może też masz "wydymane" szklanki? Jeśli silnik dziwnie Ci "klepie" to może to być właśnie to.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    tego raczej nie będę w stanie zrobić w moich warunkach, ale nie podejrzewam aż takich uszkodzeń - silnik ma 80 tys mil, to jest koło 130 tys km, mimo iż reszta auta ma 160 tys mil - 260 tys km :/

    Oczywiście wałki obejrzę, wymienię uszczelki i świeczki - mam nadzieję, że to pomoże. Klekotaniem zajmę się po wymianie oleju, chyba, że wcześniej ch...coś strzeli silnik
    już tylko wspomnienie :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •